Zestaw komputerowy do 5000 zł

(xXSebastianXx) #1

Witam,

Proszę o pomoc w dobraniu zestawu komputerowego na który oszczędzałem długi czas.
Potrzebuje pomocy w dobraniu wszystkich komponentów łącznie z monitorem na który mam osobną kwotę w wysokości 900 zł.
Jak już wspomniałem kwota jaką dysponuje na wnętrze komputera to 5000zł.
Oczywiście komputer będzie przeznaczony głównie do grania w gry w wysokiej jakości(ultra, wysokie).
Zależy mi na 60 fps-ach w nowych tytułach.
W kwestii systemu słyszałem że istnieje jeszcze możliwość kupienia Windows 7 i przejścia w jakiś sposób na 10?
Dodam że w kwestii komputerów jestem zielony.

Pozdrawiam Sebastian

(DrakePL) #2

W zamieszczonym linku jest całkiem niezły zestaw. Przekroczył kwotę 5000 złotych o 87 złotych.
https://www.morele.net/inventory/info/PwWuYX/

A co do systemu Windows 7 z przejściem na Win10 to nie wiem. Chyba, że użyjesz opcji dla niepełnosprawnych.

Pozdrawiam.

(xXSebastianXx) #3

Dziękuję ci bardzo za propozycję.
Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje?

(piotrekplay) #4

Ryzen 5 1600 - 1029zł
MSI B350 GAMING PRO CARBON - 557zł
Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (CMK16GX4M2B3200C16R) - 606zł
Adata SU800 128GB - 249zł
Toshiba HDD 2TB - 305zł
Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB - 1679zł
SilentiumPC Gladius M35 - 199zł
Corsair VS Series 550W 80PLUS - 205zł
SilentiumPC Fortis 3 - 149zł

4978zł

Monitor - Dell U2414H - 968,32zł

Procesor bez problemu podkręcisz na 3,8-4,0GHz zależnie od sztuki.
Pamięci są oficjalnie zweryfikowane przez MSI, więc po aktualizacji BIOSu do najnowszego powinny działać na 3200MHz.

(xXSebastianXx) #5

A co gdybym dołożył do 5400 na wnętrze paki ?
Czy Ryzen to dobry wybór?

(piotrekplay) #6

Jak najbardziej. Jego wydajność jest w grach średnio o 7% niższa niż i5-7600k, ale ma znacznie niższe spadki minimalnych FPSów, zapewniając płynniejszą rozgrywkę w grach intensywnych dla CPU. Za to zyskujesz znacznie wyższą moc obliczeniową dla programów i w teorii wyższą wydajność w nadchodzących tytułach - to 6 rdzeni i 12 wątków.

Z tymi 500 złotymi jest taki problem, że to ciut za mało, aby wpakować się w GeForce’a 1080. Do tego dla takiej karty musiałbyś kupić monitor 1440p Ultrawide - szkoda ją dusić na 1080p.

Można za to kupić np. większy dysk SSD (Adata SU800 256GB - 385zł), można dokupić dodatkowe wentylatory 140mm do obudowy (1 na front i jeden jako wyciąg górny).
albo po prostu oryginalny system Windows 10 Home…

(xXSebastianXx) #7

Czy możliwe jest dołożenie tych 400 zł i kupienie Ryzen 7 ?

(piotrekplay) #8

Oczywiście, te 500zł sprawi, że zmieścisz się w kosztach z Ryzenem 7.
Problem w tym, że w wypadku gier nie ma to kompletnie sensu - Ryzeny 5 1600 prezentują identyczną wydajność nie licząc pojedynczych tytułów.
Jeśli już chcesz spożytkować te 500zł w taki sposób, to lepiej iść w Core i7-7700k, który jest najwydajniejszym procesorem do gier przeganiając wszystkie Ryzeny o 20%. I jak pokazuje historia, odblokowane i7 najlepiej przetrzymują próbę czasu w tym zastosowaniu.

(xXSebastianXx) #9

Dziękuję ci bardzo za pomoc :slight_smile:

(piotrekplay) #10

Nie ma problemu.
Osobiście dopłaciłbym te 130zł do większego dysku SSD i dokupił dwa wentylatory 140mm, jeden na przód jako źródło świeżego powietrza i jeden dodatkowy wyciąg na górze. Możesz to jednak zrobić później, w wypadku gdyby temperatury procesora lub karty nie były dla Ciebie satysfakcjonujące.

(gosciuW7) #11

Ryzeny 5 1600X wersja z odblokowanym mnożnikiem cena +100zł + grzeje bardziej więcej bierze 90W.

tak może kup Ryzen7 bo po co ci od razu 16Gb ram, oszczędzisz potem wsadzisz w miare potrzeb.

www.jaki-procesor.pl
Moja ulub stronka
Intel i7 lepiej ? przecież Ryzen5 Ryzen7 więcej ma cache i więcej wątków… Jestem pewny że odbije się to pozytywnie na mniejsze temperatury i uzycie rdzenia w testach.

Pisało że MSi jest wadliwe ASUS GIGABYTE cena w dół.
Celowałbym w Radeon RX 550 / 580 chyba najnowszy (przy tym się jeszcze nie odnajduje).
Srry za brak konkretów.

(gosciuW7) #12

Spoko zestaw na start… Dziwne że nikt jeszcze nie wystawia zestawów z Ryzenem.

(piotrekplay) #13

@xXSebastianXx chce zbudować zestaw pod swoje potrzeby, za konkretne, niemałe pieniądze, a Ty wpadasz i chrzanisz bez sensu.

(gosciuW7) #14

u góry padły konkretyale za drogie , ja zbijam z ceny , aby było więcej pieniędzy na mocniejsze części :wink:

(piotrekplay) #15

Właśnie zauważyłem, że morele podniosło cenę MSI B350 Gaming Pro Carbon do 609zł. W tym momencie zakup tej płyty nie ma sensu.

albo zjeżdżamy do półki cenowej MSI B350 TOMAHAWK za 465zł lub Asus Prime B350-PLUS za 425. Przy czym zakup lepszej płyty jest wart tych dodatkowych 100zł. Mamy tu gwarancję lepszego wsparcia i znacznie większe możliwości rozbudowy w przyszłości.
Tak to finalnie wygląda:

Jeśli nie chcesz składać komputera samodzielnie, możesz dodać do koszyka usługę:

I użyć kodu promocyjnego purepc.pl: W3FHN58JFW
Zmniejszy on koszt złożenia do 1zł i obniży koszt wysyłki do zera.

Zbijasz z ceny linkując do zestawu z AMD FX, którego wybór to byłaby największa pomyłka życia dla gracza? Który siedzi na platformie przestarzałej o 10 lat bez żadnego procesora pozwalającego wykorzystać potencjał dzisiejszych kart graficznych?
Wprowadzasz ludzi w błąd i siejesz zamęt.

(gosciuW7) #16

Nie chce zamętu, tam była tylko fajna karta grafiki i dużo ramu.
Jeśli intelowski Xeon serwerowy daje radę , to Fx też może jak mu grzanie nie przeszkadza hehe.

Pisałem że lepiej odjąć od ramu, czyli nie 16Gb na raz, a za te zaoszczędzone około 250 złoty kupić Ryzen7, a nie Ryzen5 1600(X). Pisząc dalej o AMD. Ryzeny są super i są/będą dużo lepsze od i5 i7, warto już tylko to kupować (przygotować się z AM4 i już na niej siedzieć) bo Intele już wykorzystały możliwości - seria Ix już dobiła 7generacji i 9generacji były już przez lata kręcone odblokowywane zmieniane i przerabiane pod laptopy . Zen jest pierwszy i jest świeży… dopiero go zmiany czekają ! To tak jak z autami stary naprawiany tuningowany, czy inny nowy przed zmianami ;p

(piotrekplay) #17

Zacznijmy od pierwszego, ta “fajna karta” to GeForce GTX1060 3GB RAMu - grafika kompletnie nie przystająca do komputera za 5k złotych, grafika która nie pociągnie części gier w 1080p na maksymalnych ustawieniach.

Nie, nie lepiej. 8GB RAM już dzisiaj przestaje być wystarczające w niektórych tytułach i może powodować przycięcia gier. Po drugie, Ryzeny mają problemy z pracą na 4 bankach pamięci, więc późniejsze dokładanie dodatkowych kości zbije ich taktowania i co się z tym wiąże - wydajność.[quote=“gosciuW7, post:16, topic:527400”]
a za te zaoszczędzone około 250 złoty kupić Ryzen7, a nie Ryzen5 1600(X
[/quote]
Opłacalność Ryzena 7 dla graczy jest zerowa - procesor kosztuje 500zł więcej niż Ryzen 5 1600 oferując ideantyczną wydajność w grach. Zarówno przed jak i po overclockingu.[quote=“gosciuW7, post:16, topic:527400”]
Intele już wykorzystały możliwości - seria Ix już dobiła 7generacji i 9generacji były już przez lata kręcone odblokowywane zmieniane i przerabiane pod laptopy .
[/quote]
To jest bzdura kompletna. Core i7-7700k to ciągle najwydajniejszy procesor do gier, dalece przewyższający wydajnością Ryzeny. Podobnie jest Core i7-6700k czy nawet i7-5775c.
Do reszty bredni się nie odnoszę, to zwykły brak wiedzy na temat technologii i mobilnych CPU. Swoje teorie o procesorach Intela opierasz na memach ze środowiska fanboyów AMD.

Po czymś takim nikt Cię już brać poważnie nie będzie, ale widać, że samochodu to też nigdy nie kupowałeś.

(gosciuW7) #18

Czyli mamy oficjalny ZAKAZ KUPIENIE raz 4X2 lub 1x8 a potem dokupienie 1x8 lub (a tamty wystawić sprzedać) kupić już wtedy z kolejnej wypłaty 2x8.Gb.
Płyty główne mają najczęściej dwa sloty… nie zamierzałem mieć 4 kostek, ale dzięki za ten szczegół będę pamiętał.

Jestem przekonany że 8C 16W wątków w Ryzen7 będzie lepiej działało niż odpowiednik intela. Więcej wątków na raz procesor obsługuje więc więcej pracy wykona … to jakbyś miał 16 rąk i skręcał długopisy … mnie nie przekonasz … sam się nie przekonam do poki nie odłożę dwóch wypłat i kupie TEGO.

PIERWSZA GENERACJA ZEN AMD DOGANIA DORÓWNUJE siódmej Intela (ile to już mineło od pierwszej premiery I5 I7 ) … no i cena niższa ![quote=“piotrekplay, post:17, topic:527400”]
procesorach Intela opierasz na memach ze środowiska fanboyów AMD.
[/quote]
nie znam takich , nie jara mnie tylko moc za tak małą kwotę AMD AM4 będzie rozwijane i ciągle będzie rozwijane i jeszcze będzie kopać tyłki Intelowi Ix … nie będzie już przepaści.

Kontynuuj wątek be zemnie ja już nie obserwuje tematu.

(xXSebastianXx) #19

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc w szczególności piotrekplay :slight_smile:``

(xXSebastianXx) #20

Witam ponownie postanowiłem poczekać do czerwca i nazbierać jeszcze troszkę kasy na komputer teraz mamy do dyspozycji kwotę 6700 na bebechy+monitor+soft jeżeli propozycja piotrekplay wyżej jest już nie aktualna proszę o jakieś obecne propozycje.