Zestaw komputerowy do 5000 zł

Witam,

Proszę o pomoc w dobraniu zestawu komputerowego na który oszczędzałem długi czas.
Potrzebuje pomocy w dobraniu wszystkich komponentów łącznie z monitorem na który mam osobną kwotę w wysokości 900 zł.
Jak już wspomniałem kwota jaką dysponuje na wnętrze komputera to 5000zł.
Oczywiście komputer będzie przeznaczony głównie do grania w gry w wysokiej jakości(ultra, wysokie).
Zależy mi na 60 fps-ach w nowych tytułach.
W kwestii systemu słyszałem że istnieje jeszcze możliwość kupienia Windows 7 i przejścia w jakiś sposób na 10?
Dodam że w kwestii komputerów jestem zielony.

Pozdrawiam Sebastian

W zamieszczonym linku jest całkiem niezły zestaw. Przekroczył kwotę 5000 złotych o 87 złotych.
https://www.morele.net/inventory/info/PwWuYX/

A co do systemu Windows 7 z przejściem na Win10 to nie wiem. Chyba, że użyjesz opcji dla niepełnosprawnych.

Pozdrawiam.

Dziękuję ci bardzo za propozycję.
Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje?

Ryzen 5 1600 - 1029zł
MSI B350 GAMING PRO CARBON - 557zł
Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (CMK16GX4M2B3200C16R) - 606zł
Adata SU800 128GB - 249zł
Toshiba HDD 2TB - 305zł
Palit GeForce GTX 1070 Dual 8GB - 1679zł
SilentiumPC Gladius M35 - 199zł
Corsair VS Series 550W 80PLUS - 205zł
SilentiumPC Fortis 3 - 149zł

4978zł

Monitor - Dell U2414H - 968,32zł

Procesor bez problemu podkręcisz na 3,8-4,0GHz zależnie od sztuki.
Pamięci są oficjalnie zweryfikowane przez MSI, więc po aktualizacji BIOSu do najnowszego powinny działać na 3200MHz.

A co gdybym dołożył do 5400 na wnętrze paki ?
Czy Ryzen to dobry wybór?

Jak najbardziej. Jego wydajność jest w grach średnio o 7% niższa niż i5-7600k, ale ma znacznie niższe spadki minimalnych FPSów, zapewniając płynniejszą rozgrywkę w grach intensywnych dla CPU. Za to zyskujesz znacznie wyższą moc obliczeniową dla programów i w teorii wyższą wydajność w nadchodzących tytułach - to 6 rdzeni i 12 wątków.

Z tymi 500 złotymi jest taki problem, że to ciut za mało, aby wpakować się w GeForce’a 1080. Do tego dla takiej karty musiałbyś kupić monitor 1440p Ultrawide - szkoda ją dusić na 1080p.

Można za to kupić np. większy dysk SSD (Adata SU800 256GB - 385zł), można dokupić dodatkowe wentylatory 140mm do obudowy (1 na front i jeden jako wyciąg górny).
albo po prostu oryginalny system Windows 10 Home…

Czy możliwe jest dołożenie tych 400 zł i kupienie Ryzen 7 ?

Oczywiście, te 500zł sprawi, że zmieścisz się w kosztach z Ryzenem 7.
Problem w tym, że w wypadku gier nie ma to kompletnie sensu - Ryzeny 5 1600 prezentują identyczną wydajność nie licząc pojedynczych tytułów.
Jeśli już chcesz spożytkować te 500zł w taki sposób, to lepiej iść w Core i7-7700k, który jest najwydajniejszym procesorem do gier przeganiając wszystkie Ryzeny o 20%. I jak pokazuje historia, odblokowane i7 najlepiej przetrzymują próbę czasu w tym zastosowaniu.

Dziękuję ci bardzo za pomoc :slight_smile:

Nie ma problemu.
Osobiście dopłaciłbym te 130zł do większego dysku SSD i dokupił dwa wentylatory 140mm, jeden na przód jako źródło świeżego powietrza i jeden dodatkowy wyciąg na górze. Możesz to jednak zrobić później, w wypadku gdyby temperatury procesora lub karty nie były dla Ciebie satysfakcjonujące.

Ryzeny 5 1600X wersja z odblokowanym mnożnikiem cena +100zł + grzeje bardziej więcej bierze 90W.

tak może kup Ryzen7 bo po co ci od razu 16Gb ram, oszczędzisz potem wsadzisz w miare potrzeb.

www.jaki-procesor.pl
Moja ulub stronka
Intel i7 lepiej ? przecież Ryzen5 Ryzen7 więcej ma cache i więcej wątków… Jestem pewny że odbije się to pozytywnie na mniejsze temperatury i uzycie rdzenia w testach.

Pisało że MSi jest wadliwe ASUS GIGABYTE cena w dół.
Celowałbym w Radeon RX 550 / 580 chyba najnowszy (przy tym się jeszcze nie odnajduje).
Srry za brak konkretów.

www.allegro.pl/komputer-do-gier-8-rdzeni-gtx1060-16gb-2tb-win7-10-i6674030816.html

Spoko zestaw na start… Dziwne że nikt jeszcze nie wystawia zestawów z Ryzenem.

@xXSebastianXx chce zbudować zestaw pod swoje potrzeby, za konkretne, niemałe pieniądze, a Ty wpadasz i chrzanisz bez sensu.

u góry padły konkretyale za drogie , ja zbijam z ceny , aby było więcej pieniędzy na mocniejsze części :wink:

Właśnie zauważyłem, że morele podniosło cenę MSI B350 Gaming Pro Carbon do 609zł. W tym momencie zakup tej płyty nie ma sensu.
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-sli-plus-x370-ddr4-sata3-usb3-1-gen-2-atx-7a33-003r-1195360/

albo zjeżdżamy do półki cenowej MSI B350 TOMAHAWK za 465zł lub Asus Prime B350-PLUS za 425. Przy czym zakup lepszej płyty jest wart tych dodatkowych 100zł. Mamy tu gwarancję lepszego wsparcia i znacznie większe możliwości rozbudowy w przyszłości.
Tak to finalnie wygląda:

Jeśli nie chcesz składać komputera samodzielnie, możesz dodać do koszyka usługę:
https://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
I użyć kodu promocyjnego purepc.pl: W3FHN58JFW
Zmniejszy on koszt złożenia do 1zł i obniży koszt wysyłki do zera.

Zbijasz z ceny linkując do zestawu z AMD FX, którego wybór to byłaby największa pomyłka życia dla gracza? Który siedzi na platformie przestarzałej o 10 lat bez żadnego procesora pozwalającego wykorzystać potencjał dzisiejszych kart graficznych?
Wprowadzasz ludzi w błąd i siejesz zamęt.

1 polubienie

Nie chce zamętu, tam była tylko fajna karta grafiki i dużo ramu.
Jeśli intelowski Xeon serwerowy daje radę , to Fx też może jak mu grzanie nie przeszkadza hehe.

Pisałem że lepiej odjąć od ramu, czyli nie 16Gb na raz, a za te zaoszczędzone około 250 złoty kupić Ryzen7, a nie Ryzen5 1600(X). Pisząc dalej o AMD. Ryzeny są super i są/będą dużo lepsze od i5 i7, warto już tylko to kupować (przygotować się z AM4 i już na niej siedzieć) bo Intele już wykorzystały możliwości - seria Ix już dobiła 7generacji i 9generacji były już przez lata kręcone odblokowywane zmieniane i przerabiane pod laptopy . Zen jest pierwszy i jest świeży… dopiero go zmiany czekają ! To tak jak z autami stary naprawiany tuningowany, czy inny nowy przed zmianami ;p

Zacznijmy od pierwszego, ta “fajna karta” to GeForce GTX1060 3GB RAMu - grafika kompletnie nie przystająca do komputera za 5k złotych, grafika która nie pociągnie części gier w 1080p na maksymalnych ustawieniach.

Nie, nie lepiej. 8GB RAM już dzisiaj przestaje być wystarczające w niektórych tytułach i może powodować przycięcia gier. Po drugie, Ryzeny mają problemy z pracą na 4 bankach pamięci, więc późniejsze dokładanie dodatkowych kości zbije ich taktowania i co się z tym wiąże - wydajność.[quote=“gosciuW7, post:16, topic:527400”]
a za te zaoszczędzone około 250 złoty kupić Ryzen7, a nie Ryzen5 1600(X
[/quote]
Opłacalność Ryzena 7 dla graczy jest zerowa - procesor kosztuje 500zł więcej niż Ryzen 5 1600 oferując ideantyczną wydajność w grach. Zarówno przed jak i po overclockingu.[quote=“gosciuW7, post:16, topic:527400”]
Intele już wykorzystały możliwości - seria Ix już dobiła 7generacji i 9generacji były już przez lata kręcone odblokowywane zmieniane i przerabiane pod laptopy .
[/quote]
To jest bzdura kompletna. Core i7-7700k to ciągle najwydajniejszy procesor do gier, dalece przewyższający wydajnością Ryzeny. Podobnie jest Core i7-6700k czy nawet i7-5775c.
Do reszty bredni się nie odnoszę, to zwykły brak wiedzy na temat technologii i mobilnych CPU. Swoje teorie o procesorach Intela opierasz na memach ze środowiska fanboyów AMD.

Po czymś takim nikt Cię już brać poważnie nie będzie, ale widać, że samochodu to też nigdy nie kupowałeś.

Czyli mamy oficjalny ZAKAZ KUPIENIE raz 4X2 lub 1x8 a potem dokupienie 1x8 lub (a tamty wystawić sprzedać) kupić już wtedy z kolejnej wypłaty 2x8.Gb.
Płyty główne mają najczęściej dwa sloty… nie zamierzałem mieć 4 kostek, ale dzięki za ten szczegół będę pamiętał.

Jestem przekonany że 8C 16W wątków w Ryzen7 będzie lepiej działało niż odpowiednik intela. Więcej wątków na raz procesor obsługuje więc więcej pracy wykona … to jakbyś miał 16 rąk i skręcał długopisy … mnie nie przekonasz … sam się nie przekonam do poki nie odłożę dwóch wypłat i kupie TEGO.

PIERWSZA GENERACJA ZEN AMD DOGANIA DORÓWNUJE siódmej Intela (ile to już mineło od pierwszej premiery I5 I7 ) … no i cena niższa ![quote=“piotrekplay, post:17, topic:527400”]
procesorach Intela opierasz na memach ze środowiska fanboyów AMD.
[/quote]
nie znam takich , nie jara mnie tylko moc za tak małą kwotę AMD AM4 będzie rozwijane i ciągle będzie rozwijane i jeszcze będzie kopać tyłki Intelowi Ix … nie będzie już przepaści.

Kontynuuj wątek be zemnie ja już nie obserwuje tematu.

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc w szczególności piotrekplay :slight_smile:``

1 polubienie

Witam ponownie postanowiłem poczekać do czerwca i nazbierać jeszcze troszkę kasy na komputer teraz mamy do dyspozycji kwotę 6700 na bebechy+monitor+soft jeżeli propozycja piotrekplay wyżej jest już nie aktualna proszę o jakieś obecne propozycje.