Zestaw komputerowy do gier z monitorem za 4000 zł

Nie siedzę obecnie w testach sprzętu komputerowego, a znajomy poszukuje komputera wraz z monitorem do gier za max 4000 zł. Brak większych wymagań, fajnie gdyby posiadał SSD na system. Komputer ma być bez systemu, posiadać monitor, klawiaturę i myszkę.

Co sądzicie o tym zestawie, który trochę przekracza budżet?
https://www.x-kom.pl/lista/w5hq16okp

Monitor na kapkę droższy ten ->


Mam osobiście i gorąco polecam.

A kartę na dowolnego RX580 8GB, np:

I mamy zestaw z funkcjonalnym FreeSync. RX580 średnią wydajność ma niemal identyczną jak 1060, a ja nie wyobrażam sobie gry bez synchronizacji pionowej. :wink: V-Sync jednak zabiera sporo klatek i do tego wprowadza większe opóźnienie.

No i 8GB RAM to mało na dzisiejsze standardy i tym bardziej - taki zestaw. RX580/1060 spokojnie pozwoli grać w Wysokich/Ultra, jednak dla wszystkich nadchodzących gier - 8GB to minimum.

Wg mnie po pewnych modyfikacjach powinno to wyglądać tak:

Uzasadnienie:
CPU - ta sama wydajność (rożnica 1-5%), niższa cena.
SSD - Premiere to padaka Burst jest w dobrej cenie.
RAM - porządne 16GB w 2ch kościach 3200MHz.
Obudowa - co kto lubi, mi bardziej ta wpada w oko.
MOBO - wystarczające do tych podzespołów.
PSU - tak samo dobry tylko tańszy.

Dlaczego nie RX 580? Te jego 8GB i tak jest tłumione przez wolniejsze taktowanie, więc myślę, że z grubsza na jeden pies wyjdzie bo RX pobierze więcej pamięci.

Owszem, te 8GB może być na nic (chociaż w 4K jakimś cudem RX niemal zawsze jest ponad 1060 :wink: ), jednak tu głównym celem jest FreeSync. 1060 nie ma nic więcej do zaoferowania, a wydajność ta sama. Także czemu brać w tej samej cenie kartę i monitor, które dadzą nam gorsze wrażenia? Nie wiem…

A wyjaśnisz co jest nie-porządnego w Aegisach? Sam mam takie dwie kostki pracujące w 3000 MHz i chciałbym wiedzieć czemu są złe. :slight_smile:

Nie mówię, że są złe, ale domyślnie przetaktują się na 2933MHz i kolega ma w zestawie 8GB.
16GB w 2ch kościach także dobrej firmy zrobi pewną różnicę.

Obecnie najbardziej opłaca się kupić zestaw na AMD lub zmontowanego z najnowszych części na Intelu sprzed podwyżek. Proponuję Ci taki zestaw, chłopaki już podesłali fajne monitory:

Pamiętaj żeby w sklepie zapytać o rabat.

Chyba nie czytałeś co jest w tym zestawie…
Gtx 1060 3GB w takim budżecie? Płyta główna z 2 slotami z czego obydwa zajęte marnym 8GB na 2666MHz? SSD 120GB?

  1. Na początku zaznaczyłem, że najbardziej opłaca się teraz złożyć komputer na AMD.
  2. Spróbuj złożyć sensowniejszą konfigurację za 3660 i procesorem Intel Core i5-8400 oraz gtx 1060. Wyjdzie Ci, że taniej kupisz gotowy zestaw. Obecnie ceny procków intela porażają i sposobem żeby to ograć są złożone przed podwyżką komputery. Na lepszej płycie i kartą 6GB jest jeszcze taki komp:

Nie wiem jaki monitor chcesz wybrać (lub doradzą koledzy), ale resztę konfigu możesz spróbować dobrać wg tego artykułu: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2018