Zestaw komputerowy - jakie podzespoły wybrać pod Core 2 Duo?

Witam. Mam pytanie. Jaki zestaw komputerowy złożyć pod procek Core 2 Duo, jaka płyta główna, zasilacz, ram i obudowa? Oprócz dysku [dysk sata - posiadam], grafika PCI x16 [posiadam]. Cena procka i płyty głównej w granicach 350zł [+/- 30zł], widziałem procki używane ponad 2GHz i nowe płyty główne, że w tej granicy się zmieści, do tego ten ram, zasilacz i obudowa. Proszę o konkretne propozycje:)

Podaj ile masz kasy, bo w c2d nie opłaca się inwestować, już ten procesor masz? Czy zamiar kupić, lepiej wybrać coś z AM3 bo będzie szybsze.

No około 700zł… No bardziej skłonny jestem ba Intela, no ale jak miał by być AMD to jak by to wyglądało? Przypominam , że Grafike PCI x16 mam i dysk SATA :)Potrzeba procka, płyty, zasilacza, obudowy i 1gb RAM’u :slight_smile:

Michał, ok ja też bym sam chciał intela kupić, ale z moim budżetem jaki miałem 1600zł nie byłem wstanie złożyć dobrego sprzętu z i5. Bo kupowanie starych procków z socket 775 Dual 2Core mija się z celem, bo nowsze procki od AMD są już lepsze od nich i patrząc na podstawkę z nią już więcej zdziałasz niż starszą płytą główną jaką by zaoferował intel.

Podaj jaką grafikę masz, bo od niej zależy jaki mam wybrać zasilacz.

Płyta Główna: ASROCK M3A770DE AMD770, DDR3, PCI-E 16x, 3x PCi, S-AM3 209zł

Procesor: AMD ATHLON II X3 440 BOX 3.0 GHz, AM3 ( ADX440WFGIBOX ) 252zł

RAM: Goodram DDR3 2GB 1333mhz 114zł

Obudowa: COOLER MASTER ELITE RC-310 ATX, bez zasilacza, czarno-pomarańczowa ( RC-310-OKN1-GP ) 125zł

Zasilacz: FORTRON FSP460-60GHN 80+ 460 W, PFC, 25 dB 150zł

Razem 850zł z www.arest.pl Wrocław

Hm Dużo ponad budżet. Można by jeszcze zaoszczędzić dając Athlon x2 245 2.9GHZ 197zł, dodać obudowę np z firmy Ibox - ale wtedy masz gorszy przewiew i niestety wyższe temperatury w obudowie przez to. A nie masz obudowy do zostawienia? A najwyżej później dokupić? Tylko że ja allegro nie biorę pod uwagę.