Zestaw komputerowy modernizacja, co wymienić?

witam
moj komputer to :
lga775 g6600 intel2quad
ram 2gb,1gb,1gb,1gb ddr2
dysk hdd 320
dysk hdd 320
grafika msi gtx 650 1gb
z dodatkowych informacji mam dosyc spory cooler na procku nie mam pojecia czy to kogoś interesuje
zatem do rzeczy

co mogłbłbym zmienic w tym komputerze aby poprawić jego pracę ? mam aktualnie win10 x64 i ma czasem dosyc duże ścięcia / zacinki . nie wspomne o lekkim bottlenecku w grach przy rozgrywce na high .
czy oc z 2,4 na więcej poprawiło by coś wgl ?
może ram zmienic na 2gb 2gb 2 gb 2gb ?
max 8 na płycie.

proszę o pomoc :slight_smile: dziekuje :slight_smile:

Modernizacja tego zestawu jest w mojej opinii zupełnie nieopłacalna. Jeżeli dalej myślisz o komputerze do gier, zacznij odkładać na nowy.

Podkręcenie procka poprawi wydajność w grach. Jeśli chłodzenie masz dobre, możesz podkręcić go do 3GHz bez problemu. Potem może decydować jakość płyty głównej czy temperatury.
Możesz też pomyśleć o SSD. Poprawi zauważalnie jakość pracy systemu, a jednocześnie możesz go przełożyć do innego sprzętu w przyszłości.
Rozbudowa RAM nie ma sensu w wypadku DDR2.

Nie opłaca się modernizować. Intel e6600 (a nie g6600) to procek sprzed 10 lat, sam tak miałem i komp poszedł do lamusa 3 lata temu. Można pomyśleć o SSD jeśli chcesz poprawić komfort przeglądania stron czy ładowania i obsługi systemu, ale gry … po prostu szkoda kasy.

Nieopłacalna,możesz co najwyżej zmienić kartę graficzną,ale resztę będzie hamować procesor.Jeśli chcesz sensowny przyrost wydajności to tylko nowy komputer.Procesor w miarę dobry,ale już ma kilka lat.Nie piszesz jeszcze czy masz mocny i markowy zasilacz.DDR2 to już też staroć,do kupna często tylko z drugiej ręki.