Zestaw komputerowy ok. 8 tys

Cześć :slight_smile:
Za jakiś czas będe zmieniał komputer i wyszukałem ostatnio takie podzespoły, tyle tylko, że nie mam pewności czy to wszystko będzie ze sobą współgrało. Prosiłbym Was o odpowiedź czy te komponenty będą do siebie pasować:

Procesor: i7-7700K,4.2Ghz,8Mb, box


Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X 11GB GDDR 352bit PCI-e

lub

   MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X (256 bit)


(która ?)

Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 2x16GB 3000MHz CL15 red
https://proline.pl/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x16gb-3000mhz-cl15-red-cmk32gx4m2b3000c15r-p1081236
Płyta główna: MSI Z270 GAMING M3 DDR4 1151


Dysk twardy: Dysk WD Black WD2003FZEX 2TB sATA III 64MB

Dysk SSD: GOODRAM SSD Iridium PRO 2,5" 240GB

Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster Z PCIe (do głośników 5.1)

Zasilacz: Corsair RMx Series RM 650x 80Plus Gold Modular 650W

Napęd optyczny: Asus DRW-24D5MT

Obudowa: be quiet! Pure Base 600 Black

Chłodzenie: be quiet! Dark Rock Pro 3

lub

Dark Rock 3 (który ?)


Planuje jeszcze kupić monitor pod tego gtxa Asus PG348Q

Komputer będzie służył do najnowszych gier, tworzenia muzyki, obróbki video.
Pozdrawiam

5 października premiera Coffee Lake.
Poczekaj do tego czasu jeśli masz zamiar iść w Intela. i7-8700k ma kosztować 10-20USD więcej niż i7-7700k, a wszystko wskazuje na to, że zaoferuje 50%+ więcej wydajności wielowątkowej i 7-10% jednowątkowej.

Dzięki za odpowiedź. A gdybym poczekał do tego 5 października na nowy procesor to czy wszystkie te pozostałe podzespoły, które wymieniłem w pierwszym poście będą pasować do siebie i do nowej płyty głównej i nowego procka ?

Ja bym Ci proponował pytać o to mimo wszystko po premierze Coffe Lake. Bo ceny, dostępność i przede wszystkim opłacalność poszczególnych podzespołów zmieniają się często z dnia na dzień, także za miesiąc może być kompletnie coś innego opłacalne.

Ponieważ poczekałem do 5 października i na dniach zamierzam kupić komputer chciałbym ponownie zapytać czy te wszystkie komponenty, które wymieniłem będą do siebie pasować :slight_smile:

Wybrałem do tego wszystkiego powyżej procesor i7-8700K

oraz płyte główną MSI Z370 GAMING M5

Z góry dziękuje za odpowiedź

Komponenty są generalnie OK, ale ten model płyty MSI to strzał w ciemno, ponieważ brak recenzji. Lepiej zaczekać aż się jakieś pojawią oraz cena nieco spadnie. To samo tyczy się dostępności 8700K w normalnej cenie.

WD BLACK sobie odpuść, bo jest bardzo głośny. Zamiast niego wystarczy Toshiba P300 2-3 TB.

8700k kosztują dokładnie tyle, ile powinny kosztować w dniu premiery. MSRP 359USD x kurs + VAT
Płyta jest OK, problemów nie będzie - różnice względem Z270 są w zasadzie żadne.

Oczywiście, z czasem cena spadnie, no chyba, że złotówka zaryje względem dolara.

Przez moment kosztowały tyle, aż ich zabrakło. Teraz cena wzrośnie, dopóki nie będzie wystarczających zapasów.

Jest OK na papierze. Nie wiadomo czy producent czegoś nie zepsuł, lub nie wyjdą jakieś problemy z procesorami.
Ja bym się jeszcze wstrzymał z zakupem tej platformy.

No nie na papierze, bo jak internet szeroki, tak nikt problemów nie komunikuje. Odpalają RAM 4000MHz+ z XMP bez kombinowania. Z370 to w zasadzie Z270, nic poza tym. Różnic w BIOSach nie ma, jedynie sam sockiet został zmodyfikowany i ma więcej pinów przypisanych do zasilania procesora. To jest dojrzała platforma.

A wstrzymać się i tak trzeba, bo i7-8700k na chwilę obecną jest niedostępny.

Nawet dzień nie minął od premiery.

To jest NOWA platforma i jak każda nowa platforma może być obarczona chorobami wieku dziecięcego. Zwłaszcza że została wprowadzona na szybko.

Nie, to nie jest “nowa” platforma, nie w kwestii technologii czy architektury procesorów.
Chipset to w zasadzie Z270, architektura procesorów to trzecia iteracja SkyLake. Nawet PCB płyt głównych są niemal bliźniacze do tych z Z270, plus zmiany zasilania Vcore w sockietcie. Ryzyko niestabilności jest takie same jak w dniu premiery Kaby Lake - w zasadzie żadne. Jedyna niestabilność może wynikać z Multi-Core Enhancement, ale to się ciągnie od czasu Sandy Bridge.

Nowe chipsety, nowe biosy, wprowadzone na szybko. Wystarczy aby nie rzucać się jak na suchary.

Nazywaj ją sobie jak chcesz. Faktem jest, że Twoje ‘gwarancje’ nie znaczą kompletnie nic.