Zestaw komputerowy - poprawki i ocena

Witam, złożyłem zestaw, ale nie wiem czy dobrze. Proszę o ewentualną poprawę i ocenę. Budżet do 7tys zł. Komputer do wszystkiego. Od photoshopa, do google choroma.
Dziękuję!

IMG_20200421_200328|113x500

1 polubienie

Zamiast wydawać hajs na Krakena (który i tak jest za duży do tej budy), zainwestuj w zasilacz z 10-letnią gwarancją.

Nie kwestionuję z twgo obudowy i RAMu, reszta do zmiany🙂

mając kompa za 7k to sie szanuj !!

  1. Po pierwsze nie kupuj seagate bo to gó***. Kup dysk z firmy WD opcjonalnie toshiba czy hitachi.
  2. Zasilacz kup z Seasonica bo daje porządne gwarancje najlepiej gold lub platinium. 10-12 lat gwarancji
  3. Zestawy AIO to lipa i lepiej kupić chłodzenie powietrzem z wysokiej półki niż lipny bieda WC.
    Temp takie same lub bardzo zbliżone a kulutra pracy nieco cichsza w powietrznym.
    Kolejny atut to mniej problemów podczas konserwacji kompa
  4. Zamiast intela lepiej brać AMD
  5. Gigabyte ma strasznie słabe chłodzenie i bardzo czesto trafiają sie felerne sztuki któe często padają najlepszym wyborem było by EVGA albo Zotac ale teraz je trudno dostać ja zamawiałem z zagranicy… jedynym jeszcze w miare sensownym wyborem jest MSI
    6)Ramy to można brać z lepszej firmy Patriot / Kingston opcjonalnie Corsair… – szukać na zasadzie z wyższym Hz w podobnej cenie
    7)Pie*** to całe x-kom w innych sklepach znajdziesz te same produkty w niższej cenie przepłacając powiedzmy po 50 zł na 8 podzespołów lecisz 400zł w plecy zakładając że tylko przepłacasz 50 :smiley:
    Czy nie uważasz że można było by te 400+ zł wydać na coś lepszego w kompie ?!

Nazywanie Krakena lipnym to lekkie nadużycie :wink: Ale Navis od SPC będzie równie dobry, a o połowę tańszy. A ja i tak wziąłbym Eisbaera.

Tak wodne zestawienie ale pełne a nie takie pseudo AIO
A pełne to koszt 2.5k do nawet 4k a nie porównywanie go z AIO co kosztuje 500-800zł

Nawet filmu nie obejrzałeś wcześniejszego tylko przeczytałeś tytuł który nie zawiele mówi do tego co się dzieje na filmie… bo mówi o AIO dlaczego lepiej brać chłodznie powietrzne z najwyższej półki niż pchać sie w aio

Łap porównanie krakena z noctune

Z tego co widzę, to Noctua przegrała z Enermaksem. Chyba, że nie umiem czytać wykresów :slight_smile: A że Kraken przegrał… powód jest akurat banalny: to nie jest chłodzenie do TR4.

Ja nie potrzebuję porównań, wiem jakie są zady i walety obu rozwiązań. Osobiście nie uśmiecha mi się montowanie (ponad)kilogramowego klocka na płycie głównej (który i tak nie wejdzie mi do budy), czy uważanie przy wyborze pamięci, żeby chłodzenie nie kolidowało z RAM.

… poza tym mój custom kosztował całe osiem stówek :wink:

Photoshop na linuxie? Co to za czary

“Abra, kadabra, to czary i magia”.


Zanim zaczniesz coś pisać zweryfikuj swoją wiedzę…

Wracając do tematu…

… gdyby to był zestaw dla mnie, zamiast Intela wybrałbym oczywiście 3900X:

Tylko aktualnie cena zamiast spadać, poszła w górę.

No ale skoro wodne z najniższego szczebla czyli AIO działa tak samo co powietrzne z najwyższej półki to jednak lepiej isć w powietrzne bo płacisz 2-3x mniej. I te pieniądze można dołożyć do lepszej grafiki tu niby wodujemy procka a grafika tylko gtx 1660…

755 zł Kraken
Noktuna 360

Dodatkowo należy pamiętać aby nie karmić nowotworu jakim jest “x-kom”
i ceny są lepsze w innych sklepach.

Proline oferuje za krakena za 660 i to już zaoszczędzamy okolo 100zł
a w net za niecałe 600 i mamy 150 zł zysku na krakenie…
https://proline.pl/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v2-280mm-p1344736

Net bym nie nazwał firmą godną polecenia. To jest trochę farsa, a nie sklep. Ceny mają sporo niższe, ale odbija się to na obsłudze klienta.

właśnie też za bardzo nie chiałem go polecać bo za bardzo nie miałem styczności z tym sklepem za to w proline jest jak najbardziej ok bo u nich z dobire kilka patyków zostawiłem w agito z 20 xD

W Net-S kupiłem trochę gratów i jedyne co im mogę zarzucić to brak kontaktu telefonicznego. Wszystko wyłącznie przez e-mail lub… gadu gadu. Ale z zamówień wywiązali się wzorowo.

Proline nie znam, swego czasu przez wypok przetoczyła się afera z ich udziałem.

Wracając do chłodzeń… dla mnie Kraken jest przereklamowany jak Grizzly. Konkurencja jest olbrzymia i za cenę jednego X62 można mieć dwa Navisy (od SPC). Z drugiej strony, jeśli ktoś chce jeździć mercedesem, nie mogę mieć mu za złe, że nie chce passata.

w proline brat posłał Seasonica na gwarancje bo rozkręcał śrubkę i wpadła do zasilacza… jak wrócił z gwarancji dostał najnowszy model z nową dłuższą gwarancją… tak seasonic dba o klientów ale zasilacz to 860w platinium :smiley:

Najgorsze, że @Linuxiarz uciekł :frowning:

Wiesz nie wszyscy wchodzą co 1 dzień na forum czasem są tacy co po tygodniu odpiszą :slight_smile:
I nawet dobrze bo tak to by kupili pierwsze gorsze podzespoły a tak poczyta z kilku forum i możę uda mu sie kupić coś lepszego w lepszej cenie :slight_smile:

lub też czyta bez logowania sie ja tak kiedyś zanim na safegroup założyłem konto czytałem ich z 2 lata bez konta dawno temu :slight_smile: