Zestaw komputerowy za 2300zł - wasze opinie i rady

Witam przymierzam się do kupna nowego całego zestawu komputerowego. W sklepie zrobili mi taki zestaw za 2300zł

Komputer ma służyć do użytku codziennego.

Proszę o wasze opinie i rady!:slight_smile:

PROCESOR: AMD Athlon II X@ 250 BOX(AM3) (65W, 45N)

PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE GA-770T-USB3 AMD 770Socket AM3

PAMIĘĆ: GOODRAM DDR3 3072MB PC1333 CL9

DYSK TWARDY HDD: SEGATE 500GB ST35004 18AS SATA II 16MB

KARTA GRAFICZNA: GIGABYTE GT220 1024MB DDR3/128bit

KARTA DŹWIĘKOWA: ON BOARD

CZYTNIK: ALL IN ONE

NAGRYWARKA: DVD-REC LG SATA

KLAWIATURA: TAK

OBUDOWA: TRACER 500W

MYSZ: TAK

MONITOR: LG LCD 22" W2243S-PF

KARTA SIECIOWA: ON BOARD

LISTWA: TAK

GLOŚNIKI: LOGITECH LS21

ZASILACZ: TRACER 500W

beznadziejny zasilacz - wysokie ryzyko utraty podzespołów

beznadziejna karta graficzna - do gier się nie nadaję, a jak ktoś nie chce grać, to zdecydowanie za droga

nie wiadomo jaka dokładnie nagrywarka

dysk w sumie może być, ale lepiej brać Samsunga F3

pamięci w porządku, tylko dlaczego 3GB, skoro płyta i procesor obsługują pamięci dwukanałowo?

płyta dobra, jeżeli ktoś planuje korzystać z dobrodziejstw USB3 w niedalekiej przyszłości

procesor lepiej 240, niepotrzebnie się przepłaca za 250 (chyba, że kwota rzędu 10zł)

Dodane 25.02.2010 (Cz) 0:16

A jeszcze rada: nie bierz tego, złóż komputer z podzespołów przez nas polecanych, spojrzyj na temat na pierwszej stronie.

Może ja mam pecha, ale już dwa razy pojechał na gwarancję. Najpierw po 3 dniach, a później po 5.

Widocznie trafiłeś na wadliwą paczkę, może nią rzucali, bo o zepsutej całej serii nie słyszałem.

komputer ogolnie nie bedzie uzywany do gier, wiec jaki proponujecie zasilacz? pamieci lepiej 2gb lub 4gb tak?

Dodane 25.02.2010 (Cz) 10:39

a taki zestaw skłądany na esc.pl :

No to jak komputer nie będzie do gier, to może wziąć zintegrowaną kartę graficzną (albo zintegrowaną z procesorem u Intela, albo z płytą główną u AMD)? Będzie taniej, wydajniej (jeżeli kupi się za to lepszy procesor), chłodniej i oszczędniej (mniej prądu będzie komputer ciągnął).

tzn nie chce karty graf zintegrowanej bo sie juz kilka razy pzrejechalem …

Tzn? Obecne zintegrowane karty graficzne są dość dobre, jeżeli się nie będzie grało, to śmiało można wziąć takową.

a co sadzisz o tym zestawie co złożyłem na esc.pl tam wyzej jest

Procesor: git

Płyta główna: jak dobrze wróżysz dla standardu USB3 to też git

Pamięć RAM: git

Dysk twardy: nie jest źle, ale lepiej wziąć Samsunga F3

Karta graficzna: w tej cenie źle, lepiej dołożyć do HD5670, albo wziąć tańszą HD4670, albo zintegrowaną jeżeli gier nie będzie

Głośniki: słabo

Nagrywarka DVD: lepiej Samsunga

Klawiatura: kwestia gustu

Mysz: kwestia gustu

Obudowa: albo lepiej oszczędzić, albo wziąć coś lepszego w tej cenie

Zasilacz: może być, chociaż jak planowana rozbudowa, to warto by wziąć coś lepszego

Monitor: raczej słyszałem więcej dobrych rzeczy na temat Benq G2220HDA

co sądzicie o tym zestawie, złożyłem na esc.pl (komputer nie bedzie uzywany do gier) ma być szybki no i posmigac dlugooooo;p

Kolega Ci powiedział, że nie ma sensu brać karty graficznej :wink:

Na Twoim miejscu pogodziłbym się z kartą zintegrowaną, natomiast kupiłbym lepszy procesor (Phenom X4 o ile się nie mylę dobry można kupić za te pieniądze), za to w najbliższym czasie jakbym postanowił grać/zintegrowana by mi do czegoś nie starczała, kupiłbym dużo lepszą.

Pamięci kup 2x2GB, natomiast obudowa wtedy Take Me Aramis. Powinieneś się wyrobić mniej więcej z budżetem.

Pozdrawiam!

to jaką polecisz płytę główna z DOBRĄ zintegrowaną kartą graficzną? i żeby była dostępna na esc.pl najlepiej by było

Dodane 27.02.2010 (So) 0:40

złożyłem coś z Twoją propozycją karta zintegrowana ati radeon 4220 (da rade?) i wygląda to tak:

Tak, da radę. Za jakiś czas jak postanowisz jednak grać/przestanie Ci starczać będziesz mógł uzbierać na porządną kartę graficzną.

Pozdrawiam!

Klawiaturę Logitech Internet i myszkę Logitech B110 bierz, te A4Techy nie są warte grosza. Głośniki lepsze będą Geniusy niż te Logitechy.

Tak nawiasem od siebie mogę polecić wspomnianego Logitech’a Internet 350 Keyboard. Standardowa, solidna klawiatura. 2 lata na niej “cisnę” i jest tylko trochę brudna :stuck_out_tongue: wszystko działa, przyciski w ogóle się nie starły, do tego ma kilka dodatkowych przycisków muzycznych.

Pozdrawiam!

Osobiście wolałbym grafikę zintegrowaną w procesorze, czyli propozycję od Intela:

Procesor: Intel Pentium G6950 /2.8GHz, 3MB, LGA1156, BOX/ 325 zł

Płyta główna: AsRock H55M PRO /intel H55/ 335 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 350 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 189 zł

Głośniki: Genius SP-HF 360X (10W) 90 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Obudowa: TakeMe Aramis (bez zasilacza) 90 zł

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 350W 169 zł

Listwa zasilajaca: Ever Standard 1.5m 35 zł

Monitor: Benq G2220HDA (16:9, FullHD, 5ms) 530 zł

Suma: 2212 zł brutto + klawiatura, mysz i podładka

Zestaw bardzo energooszczędny (płyta w sumie bez mostka północnego, procesor w 32nm, karta graficzna w 45nm, zasilacz z certyfikatem 80PLUS).