Zestaw komputerowy za 4.000 PLN

Zestaw komputerowy za 4.000 PLN (bez monitora).

Wypełnij formularz:

  1. Do jakich celów będzie wykorzystywany.
  2. Czy będzie opcja rozbudowy.
  3. Z systemem czy bez.
  4. Szczególne upodobania.

Komputer dla syna

  1. głównie gry i początki programowania (C++, python)
  2. tak, do rozbudowy - ewentualna zmiana dysku, później być może karty graficznej, rozbudowa RAM, itd.
  3. bez systemu
  4. Intel, Nvidia, dobra płyta główna z wydajnym chipsetem

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc

Wg mnie szkoda kasy na GTX 1060 skoro grafika ma być do rozbudowy. W zasadzie w tym co podaję tylko grafika do rozbudowy, ewentualnie inna obudowa do wrzucenia.

Rozważ zaczerwienienie zestawu AMD, za Intela mocno przepłacisz obecnie. Dodatkowo AMD da Ci przewagę, że z 8 rdzeniami za cenę nawet niższą od 7 łatwiej (i sumarycznie tak samo wydajnie lub nawet wyżej) będzie Ci kiedyś np. postawić maszyny wirtualne.

http://www.jaki-procesor.pl/ za Twoją i5 dostajesz 25% taniej r7 z …+2 rdzeniami i +5-10% wydajności;)

Ok, ale umówmy się, na ile będzie mu potrzebna pełna wydajność AMD, a na ile będzie cieszyć wydajność Intela w grach?
Po za tym gdzie z programowania do środowisk wirtualnych?
Dodatkowo wątpię by na początku miało być programowanie wielo wątków, więc liczy się pojedynczy rdzeń.

Jakby to była jakaś zawrotna liczba, która rozkłada Ryzena na łopatki. :joy: Przecież z reguły to jest różinca max 5-10 klatek, a jakby wział takiego R5 2600X, który bez kiwnięcia palcem osiąga 4 GHz na wszystkich rdzeniach - walka jest bardzo równa. A kosztuje ładne 200 zł mniej.

A zaś do Twojego zestawu - ja dobrze widzę, że wrzuciłeś tam za 929 zł RX580 w wersji 4GB? :open_mouth: :joy: Przecież to herezja. Za ciut ponad stówkę więcej mam wersję 8GB, która jest wyraźnie wydajniejsza. I można wziąć na pewno nieco gorsza budę, żeby na tym oszczędzić. Spokojnie tez wystarczyła by płyta na chipie B360. Nie wiadomo czy chce kręcić przecież.

Co to znaczy? :wink: Nie mam pojęcia co znaczy, że chipset jest “wydajny”. Chodzi o potencjał OC?

Propozycja ode mnie:
Płyta: MSI B450 Gaming Plus
CPU: Ryzen 5 2600X
Chłodzenie CPU: Silentium PC Fera 3 (lepsze osiągi XFR będą - raczej bezproblemowe stabilne 4 GHz)
GPU: MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB
RAM: G.Skill Ripjaws 2x8GB 3200 MHz
SSD M.2: Samsung 256GB 860 EVO
HDD: Toshiba 1TB
Zasilacz: Silentium PC Vero M2 600W
Obudowa: Silentium PC Armis AR3
Łącznie: 4067 zł

Dlaczego:
Wydajność tego zestawu “prosto z pudełka” - jednowątkowa czy w grach - a jakiegokolwiek z Core i5, będzie bardzo zbliżona. Z dodatkowym chłodzeniem bez problemu osiągnie na Turbo (XFR + Precision Boost) stabilne 4GHz. Jednak Ryzen ma więcej wątków co może dać mu kopa w przyszłości, gdy producenci w końcu przykują większą wagę do wielowatkowości. :wink: Dodatkowo - na tą podstawkę na pewno będzie można zamontować bez żadnego problemu przyszłoroczne procesory z trzeciej generacji Ryzena. Intel tego nie zaoferuje.