Zestaw Komputerowy za 5,5 tyś

Witam, 

planuje kupić kompa do gier i multimediów nie chce jednak przekroczyć progu 6 tyś. (sprzęt zamierzam kupić i złożyć w serwisie Arest.pl).Znam się trochę na komputerach jednak to będzie dość drogi i rozbudowany zestaw więc przychodzę się poradzić co do konfiguracji, a mianowicie kompatybilność podzespołów i ich jakość.Jednak ważną rzeczą dla mnie jest też możliwość do przyszłej rozbudowy mam tu na myśli dołożenie drugiego GPU, wymiana procka i dołożenia ramu.Sprzęt ma być możliwie jak najwydajniejszy nie ma mowy o krojeniu kosztów.Mam nadzieje grać (w Ultra detalach) na tej maszynie przez kilka najbliższych lat,zamierzam kupić 2 monitory 144Hz a więc zależy mi na mocnym CPU oraz GPU.Oto mój zestaw:

1. Procesor:  INTEL CORE i5-6600K - 3.50 GHz, turbo 3.90 GHz, x4/4, 6 MB, 95W, HD 530, BOX, s-1151 (1159 zł)

2. Wentylator CPU:  SILENTIUMPC Grandis XE1236 - Intel 2011/1366/115x/775, AMD AM2(+)/AM3(+)/FM1/FM2, 21 dBA (181 zł)

Gtx 970 w zestawie za te pieniądze trochę kiepsko, szczególnie że będziesz chciał grać na ultra przy wysokim fps (przy dwóch LCD to już całkiem porażka). Arest to drogi sklep, na esc zestaw wyjdzie taniej. Tutaj konfiguracja jaką mogę Ci zaproponować w tym budżecie http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=71457

Chłodzenie Fortis 3 pod i5 jest wystarczające nawet po OC. Tańszy ram bez większej straty na wydajności. Za 315 można już kupić podstawowe 16GB 2133MHz. Dysk na lepszym kontrolerze. Znacznie wydajniejsze GPU. Buda pojemna, wystarczająca pod jedną grafikę. Podobnie zasilacz który nawet z 980Ti by sobie radził. 730w to astronomiczna moc, chyba że planujesz sli.

Dlaczego koniecznie musi być Arest? 1720 złotych za GTX 970 od Asusa? Chociażby cena samej karty zniechęca do zakupu tam nie mówiąc o tym, że inne podzespoły też są dość drogie.

Zamierzasz w ogóle podkręcać procesor? Drugą kartę jeśli byś dokładał to kiedy? Bo generalnie w przeciągu pół roku powinna się pokazać nowa, dość rewolucyjna generacja kart zarówno od AMD jak i od Nvidii, dlatego też inwestowanie zbyt wiele w karty graficzne obecnej generacji nie ma obecnie zbytniego sensu.

Te 2 monitory 144Hz to po co? Zamierzasz grać na obu z ramką po środku?

Kiedy w ogóle zamierzasz ten komputer kupować?

Co do tych 2 monitorów(2x144hz) to fakt trochę niepotrzebnie najpewniej kupie 1 zwykły monitow do multimediów i drugi do grania,drugą kartę zamierzam dokupić w ciągu roku(dlatego taki mocny zasilacz),nad podkręcaniem się zastanawiam, bo nie orientuje się jak wpływa to na żywotność samego procesora, komputer kupie na pograniczu 2-3 miesięcy.Arest wybrałem bo kilka osób wspominało mi że dobry to sklep plus mają fizyczny sklep w moim mieście(łatwiej z ewentualną reklamacją).Tylko właśnie nie jestem przekonany czy kupowanie karty droższej o prawie tysiąc złotych przy wzroście max 15 fps jest opłacalne co prawda z SLI jest problem taki że nie wszystkie gry go wspierają.Myślicie że warto inwestować w 980 kiedy za rok i tak pokażą się jeszcze mocniejsze GPU?A i czy SLI jest dobrym i opłacalnym rozwiązaniem?

Jak już wspomniałem - za rok kupno drugiej karty nie będzie miało sensu. Lepiej będzie sprzedać i zainwestować w coś z nowej generacji, która ma się pokazać w drugiej połowie tego roku.

Podkręcanie procesora z głową nie wpływa na jego żywotność w stopniu, w którym należałoby się tym w ogóle przejmować. Prawdopodobnie prędzej zdążysz zmienić komputer niż procesor Ci padnie ze względu na to, że był podkręcany.

Obecnie nie inwestowałbym w mocniejsze karty niż GTX 970/R9 390. Za powiedzmy rok wymiana na nową generację i tyle w temacie.

No i na koniec - skoro kupujesz sprzęt za 2-3 miesiące to wtedy przyjdź, tak z tydzień, góra dwa przed kupnem. Składanie zestawu teraz nie ma najmniejszego sensu, do zakupu sporo się może zmienić.

Na koniec mam jeszcze pytanie co do zasilacza.Ilu watowy zasilacz muszę kupić aby zasilić ten zestaw czyli:podkręcony CPU, 2x dyski,chłodzenie,1xGPU i żeby jeszcze zostało zapasu na jakąś kartę muzyczną?A gdybym się uparł i chciał jednak dokupić drugą 970 jaki zasilacz wtedy musiałbym zakupić żeby było wszystko ok?I ostatnie pytanie co do kompatybilności do do podzespołów czy istnieje możliwość że któryś z podzespołów będzie nie współgrał?Na przykład:ram z płytą główną czy procesor z ramem nie będzie kompatybilny?Z góry dzięki za odpowiedź.

Porządne, markowe 550W wystarczy do takiego zestawu bez najmniejszych problemów. Gdybyś się uparł (co jest nonsensem) na robienie SLI za rok no to tak te 750W (również porządne i markowe) by pasowało mieć.

Jeśli chodzi o jakaś niekompatybilność to może się trafić co najwyżej problem z pamięcią RAM, ale to przypadki raczej 1/1000 jak nie mniej.

OK wielkie dzięki, na ten moment wiem wszystko co mi potrzeba.