Zestaw komputerowy za max 2500zł

Witam,

Bardzo proszę osobę/y kompetentną/e o zaproponowanie mi zestawu komputerowego do ceny max 2200zł.

Pragnę od razu zwrócić uwagę co jest dla mnie istotne:

Interesuje mnie tylko i wyłącznie “składak”,

Zestaw powinien zawierać monitor do max 400zł + system. To wliczam w cały zestaw.

Posiadam nagrywarkę pod IDE ATA, fajnie, jakbym mógł ją podpiąć pod nową konfigurację,

Interesuje mnie więc:

Obudowa + zasilacz

Płyta główna,

procesor - koniecznie AMD

pamięć ram - najlepiej ddr 3

grafika - koniecznie radeon

dysk 1 TB

karta dźwiękowa Creative,

oczywiście jeśli nie będzie w płycie głównej zintegrowanej karty sieciowej, proszę ją dodać.

Prosiłbym o możliwie najmocniejszą konfigurację jaką można za tą kwotę wyciągnąć.

Z góry dziękuję za propozycję.

Grafika będzie Radeon, tylko że zintegrowany.

przechwytywaniei.th.png

Dzięki za propozycję, ale muszę trochę po marudzić…

Jeśli dało by rade - dokładam 200zł…

Karta graficzna - nie zintegrowana najlepiej z Asusa,

Płyta główna na USB 3, jednak nie ASRock - raczej również Asus…

I dysk jednak 2 TB,

całość może być kosztem ram -

pakiet może przekraczać o 100-150 zł

Obecnie to nie jest low endowa marka, robią porządne płyty gł, i są lepiej zaprojektowane od większości Asusów.

Kup moduł 2GB 1333 DDR3, i z dźwiękówki na razie zrezygnuj

Grafika HD5770

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=25757

Osobiście pewnie tą bym kupił

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=22372

Dyski 2TB mają prędkość 5400RPM, to zwolni kompa, jak zabraknie miejsca to drugiego F3 dokup.

A nie lepiej zrezygnować na razie z monitora i podpiąć do tego nowego komputera ten, którego używasz aktualnie? Kasę za monitor będzie można przeznaczyć na np. lepszy procesor. Ten stary komputer będzie po prostu na razie się kurzył i tyle.

Po co dysk 1TB? Może lepiej kupić 512GB i za jakiś czas dokupić identyczny. Wówczas można by pomyśleć nad stworzeniem macierzy Raid.

Z karty dźwiękowej też teraz bym zrezygnował.

Przeznaczając 2200 na samą puszkę da się już złożyć sensowny komputer.

AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 265zł ,

DFI LanParty Blood Iron /AMD785G, DDR3-1600/ - 299zł ,

Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 HyperX Blue - 230zł ,

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 - 210zł ,

bequiet! PurePower L7 430W 80+ - 199zł ,

I-BOX Orion 320TB 99zł ,

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL - 359zł ,

Benq G922HDL (16:9, 5ms, DVI, LED) - 399zł ,

Creative Labs X-Fi Xtreme Audio - 159zł ,

Razem : 2219zł .

P.S - ponieważ płyta główna ma zintegrowaną grafikę proponuję abyś dokupił zewnętrzną kartę graficzną jak będziesz mieć pieniądze … bardzo ciężko złożyć coś sensownego za kwotę którą podałeś .

Więc napiszę nieco więcej. Kupno kompa planuje bracik, prosił mnie by konfiguracja była jak najlepsza. Jednakże zaznaczył, że zamierza składać kompa w ratach - w ciągu 3 miesięcy kupić całość. Zależy mu również, by cena 1 komponentu nie przekraczała 400zł (może za wyjątkiem grafiki).

Zdecydowane wymogi:

Porządna grafika - Radek,

Procesor - tak by grafika i procek nie ograniczały się wzajemnie,

Karta dźwiękowa

Płyta główna nie musi być z USB 3, jednak byłoby miło :wink:

W necie znalazłem jakieś WD z 7200RPM na 2TB

Zależy mu na jak największej kompatybilności podzespołów a zarazem wydajności rzecz jasna.

Czyli ogółem największa możliwa moc w tej cenie,

Proszę wziąć poprawkę na ok 100-150zł, z racji różnych cen w różnych sklepach.

Komp ma służyć przynajmniej 3-5 lat.

Byłbym wdzięczny, gdybyście zamieścili orientacyjnie kolejność kupowania podzespołów - biorąc pod uwagę szybkość spadku cen.

Dzięki

http://w155.wrzuta.pl/obraz/8EeUy1mZMHb/przechwytywanie

Lub X3 450, a najlepiej to jak by dołożył i kupił coś z serii Phenom X4

Pewnie Green Power, a one tyle na pewno nie mają 2TB z takimi obrotami, 7200 2TB to koszt ok 700 zł.

Zagraj w nowe gry na kompie z przed 5 lat, slajdy zobaczysz. Żeby grać w wyższych detalach/rozdzielczości grafę trzeba przynajmniej raz na rok zmieniać.

Do tego przydała by się opcja lśnienia, lub jasnowidzenia.

@Tobi

Jeśli ten komputer będzie używany do gier i system ma mieć 64 bit-y, to nie wiem czy 2GB RAM to nie za mało. Pewno chociaż z 1 więcej by się przydało.

RAM zawsze można dołożyć, Win7 64 bit pobiera prawie tyle samo RAMu co 32.

Yep. Gorzej z procesorem. Ja gdybym teraz kupował komputer nie zdecydowałbym się na Phenom II X2.

Swoją opinię wyraziłem na podstawie tego, co czytałem w internecie. Niby mówi się, że dla wersji 64 bit zalecane jest 4 GB RAM. Zresztą 2 GB RAM to za mało nawet dla wersji 32 bit. Ja na XP 32 bit mam 2x1 GB i to jest tak akurat na styk w przypadku komputera używanego do gier.

A oficjalne wymagania Windows 7 są takie: http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/system-requirements.aspx