Zestaw komputerowy

Witam posiadam procesor i3-8100 65W,kartę niskoprofilową gtx 1650 75W,dwa dyski twarde 1TB USB 3,1 mysz i klawiaturę,napęd DVD,dwie kości ram Crucial 4gb ddr4 każda.I zasilacz o mocy 220W.Pytanie brzmi czy zasilacz uciągnie to,bo jak narazie komputer działa a zasilacz jest ciepły,ma certyfikat 80+ bronze.

Nie wystarczą Ci odpowiedzi, które dostałeś w innym, swoim wątku?

Nie :slight_smile:

Na dłuższą metę Nie.
Albo zasilacz uszkodzi coś padając albo temperaturą uszkodzisz.
Pierwsze z brzegu dyski twarde: temperatura ponad 45-50stopnii bardzo źle wpływa na ich żywotność, Ty masz koło 80 czy 90 w budzie, wiec i dyski prawdopodobnie są permanentnie przegrzane w tej puszce…

Co więcej powiedzieć? Poczytaj dokumentację techniczną producenta, poszperaj w necie za dobrymi praktykami przy dopasowywania zasilacza do zestawu i oceń sam czy mieliśmy rację. Komisji śledczej Antoniego M w sprawie Twojego komputera nie powołamy. :wink:

Dyski twarde leżą poza obudową,nie ma co się przegrzać gpu stress 70C cpu 67C

Zajedź tego kompa na śmierć i oddaj na gwarancji, puść 1 tydzień benchmark żeby się zdupcył.
PS: LiteOn nie ma zasilacza 220W Bronze.
https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=50&type=4

… no to poczytaj w necie, czy miejsce dysków jest “poza obudową”, czy powinny być stabilnie, najlepiej na płasko zamontowane (można też w pionie), bez ryzyka wstrząsów czy “popchnięć lub upadków”, szczególnie w czasie pracy…

Tyle pobiera w stresie

Na zasilaczu tyle pisze żeby nie przekraczać 220W,a na miernik mam na 167W obecnie,ma napisane na tablicce znamionowej że ma 80 plus bronze model PE-5221-02AL.A właśnie że dyski leżą poza obudową to są dyski przenośne hdd.

…… to instalujesz system na dyskach przenośnych…? Może na USB jeszcze? Takie cos wydajność ubija…

Masz też podaną moc linii, a większość idzie przez 12. Jasne jak chcesz udowadniać, że jest OK to jest OK. Nie mój komputer, u siebie bym zrobił by pobór nie przekraczał zarówno tych 80% na danej linii, jak i całej mocy, Ty wolisz o 2 czy 5 procent przy 85-90% się babrać drugi dzień. Tyle ode mnie w Tym temacie, rób jak chcesz. :wink:

System mam na ssd na płycie głównej,panie mądraliński.Zresztą zamontuje w nim zasilacz akyga 500W i będzie po problemie.

Ja bym w przedniej części obudowy wstawił wentylator dmuchający na kartę grafiki.

Tylko ze ta karta wydmuchuje z siebie ciepłe powietrze dając wiatrak w przeciwną stronę z przodu to wcale bym ją nie chłodził

W grze ac odyssey ustawienia ultra pobiera max 140W

Co to za masakryczna beznadziejna konfiguracja obudowy…
Wentylator niemal styka sie z dolną obudową ciekawe skąd i jaki ma dopływ powietrza.

Toster Confirmed <<

Tutaj masz prawdziwe temperatury… https://imgur.com/a/qaSC56k
23 stopnie w idle podczas surfowania po przeglądarce oraz oglądania filmów czasem podskoczy do 27* w porywach.

W grach zależności od stresu temperatura stoi pomiędzy 33-45c … gram w 2k 2500x1400

Niestety inaczej tej karty graficznej nie mam jak umieścić

Kupiłem płytę główną H310,zasilacz 500W,obudowe silentium PC,tamta obudowa wylądowała w piwnicy :slight_smile:

1 polubienie

Społeczność dp jest z Ciebie dumna.

Dzięki postanowiłem poprostu zrobić z tym porządek

Model zasilacza to Akyga,nie wiem czy będzie dobry,zmieniłem na zasilacz Silentium PC Elementum 450W