Zestaw montażowy do dysku HDD do laptopa


(Starchris) #1

Witam Wszystkich

Znajomy ma laptop Lenovo Ideapad 700 15ISK. Ma tam już SSD i chciałby dokupić dysk HDD.

Czy w takich laptopach to wystarczy dysk kupić i włożyć, czy trzeba jeszcze zamówić jakiś zestaw montażowy. Jeśli tak, to czy mógłby ktoś podać linka.

Dziękuję

Pozdrawiam


(bachus) #2

Otwórz na wypadek tego laptopa. Kolega ostatnio też na tej zasadzie chciał dodać dysk standardowy a tam pusta zatoka - brak złącza SATA z zasilaniem w zatoce dysku. Użera się teraz z supportem Lenovo, sami są zdziwieni, że laptop został dostarczony fabrycznie bez tego :wink:
Co do samego deapad 700 15ISK - wyjątkowo upierdliwy laptop do rozkręcania. Wkręty wkręcone chyba udarowo, dodatkowo jak nie chcesz pokancerować laptopa, zaopatrz się w plastikowe narzędzia do otwierania obudów. Jest dość mocno zatrzaśnięta. Te ‘trójkąciki’ po lewej do telefonów to magiczna sprawa, polecam.


(FXJ) #3

Dysk SSD mam rozumieć masz ze złączem M.2 ??? Czy wsadzonym SSD 2,5" ?


(Starchris) #4

Dzięki chłopaki za info, macie rację, będę miał dostęp do laptopa w sobotę to odkręcę obudowę i zobaczę jak to wygląda i wrzucę zdjęcie.


(Starchris) #5

Odkręciłem laptopa i jeśli dobrze patrzę to dysk SSD 240 GB jest tam na SATA III, a slot M.2 jest wolny. To teraz pytanie, jak ja niby mam teraz wdrożyć dysk 1TB HDD na M.2?