Zestaw na abit ip-35 / foxconn P35A (wątpliwości)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem zestawu pod LGA775 na chipsecie P35… przeglądając sieć (również to forum) wybrałem już większość sprzętu, mam jednak wątpliwości, co do płytki ip-35 (słyszałem, że w wersji ip-35-E dźwięk jest słaby jak na produkt abita) - czy wie ktoś jak sytuacja wygląda w wersji ip-35?

Co do płyty foxconn p35a - to dziwi mnie, że np. w sklepie znak.pl [http://znak.pl/index.php?prid=s775FoxP35A ] płyta obsługuje pamięci 1066 i CrossFire, zaś na egielda.com.pl pamięci do 800 & brak CrossFire… o ile to pierwsze mogę tłumaczyć sobie różnie (np. aktualizacja biosu) to tego drugiego, czyli ilość złączy PEG, wytłumaczyć raczej się nie da… gdzie jest błąd - po stronie znak.pl czy egielda.com.pl?

już wiem :wink: obsługa crossfire dostępna nieoficjalnie, nie gwarantowana przez producenta :stuck_out_tongue:

Do wyboru płyty foxconna skłaniają mnie kondensatory typu solid-state, bo raczej chyba nie opłaca się dopłacać (w moim przypadku) do ip-35 PRO (dwa niższe modele nie mają kondensatorów solid-state).

Jak jest w końcu z tą płytką foxconn a jak z abitem? wie ktoś? :slight_smile:

[szukałem jakiejś recki abit ip-35 - wolałbym po polsku, ale znalazłem tylko testy ip-35-E…]

na egielda.com.pl jest tylko recka ip-35-E

Zestaw, nad którym póki co się zastanawiam, chciałem zamówić w tym tygodniu… będę korzystał najprawdopodobniej ze sklepów: znak.pl i agito.pl (na agito jest strasznie ubogi wybór ramów i płyt głównych, za to ceny i renoma - okay). wątpliwość pozostaje co do zasiłki i ramów - amacrox-ów nie oferuje żaden z tych sklepów… a wolałbym uniknąć kupowania każdego podzespołu w innym sklepie (zwiększony koszt wysyłki) - wolałbym wybrać max 2 sklepy. czy jeden z tych dwóch sklepów oferuje jakiś dobry zasilacz 400W? (myślę, że ten zestaw nie potrzebuje więcej).

Oto szkic mojego zestawu:

mb: abit ip-35 / foxconn p35a

procesor: c2d e4400

pamięci: 2 x 1GB goodram pro 900 / 2 x 1GB PDP Patriot 800 Extreme Performance LLK CL 4

grafika: Palit XpertVision GeForce 8600 GT Sonic 256MB DDR3 PCI-E BOX

dysk: WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300)

napęd: LG SuperMulti DVD+/-R GSA-H55NRBB czarny OEM

zasilacz: ??? (zastanawiam się nad chieftec 400W - wziąłbym go razem z obudową)

obudowa: CHIEFTEC BH-02BBB (z serii UNI)

mój fundusz na cały zestaw to: 2300 (tyle udało mi się zarobić - i raczej nie chciałbym drastycznie przekroczyć tej sumy).

z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi na moje pytania :slight_smile: pozdrawiam serdecznie, kamil.

wystarczy e4300

amacrox ax400 lub 450-pnf. -taniej i wydajniejsza linia +12V.

w jednym z ostatnich wątków wymieniłem w podobnej cenie zestaw pod am2 z kartą 8800gts. to może być dla ciebie alternatywa.

a szukałeś dzisiaj bo już jest, na stronie którą wymieniłeś

przeczytaj jeszcze raz reckę foxconna uważniej a dowiesz się wszystkiego

w allegro jest jakiś sklep z warszawy wystawiający Amacroxy 450

procek może jakiś z serii 21xx a za pół roku, rok penryn. ramy a-data 800Mhz cl4 też świetne i też jest w warszawie sklep je mający.

Coś drogie te płyty na znaku

~400zł

http://www.ulubiony.pl/foxconn_p35a_int … 70993.html