Zestaw najnowszej generacji typu i3-12100F lub nowszy

Zastanawiam się nad budową nowego zestawu PC w przystępnej cenie. Kartę graficzną posiadam, więc na razie nie będzie potrzeby jej dokupowania.

Zależy mi też żeby komputer był w miarę cichy, a słyszałem że i3-12100F może pod obciążeniem powodować hałas. Liczę na wasze wypowiedzi jak z tym jest. Nie wiem jak to jest czy czekać na kolejną generację od Intela, o ile 13 generacja przyniosła by poprawę w zakresie kultury pracy. Czy może nowe procesory od AMD wniosą jakiś powiew świeżości tylko najlepiej by było gdyby działały z pamięciami DDR4, a nie DDR5, z uwagi na fakt że czwórki są tańsze od piątek.

Procesor: PLN 569.00 (i jaką w miarę tanią i dobrą płytę główną do tego wybrać?)

Czy mają pojawić się w niedalekiej przyszłości nowe procesory od AMD współpracujące z DDR4? Albo jakiś inny procesor, który jest najlepiej odporny sprzętowo, a nie łatany programowo na luki Meltdown i Spectre. Proszę o polecenie cichych procesorów, które są dostępne na rynku lub dopiero będą.

Jaki jest najlepszy zestaw przed podwyżkami cen? Ma być drożej czy raczej ceny się nie zmienią?

To już kwestia dobrania odpowiednio cichego chłodzenia, np SilentiumPC Fera 5 Dual Fan (SPC304) - Chłodzenie CPU - Morele.net czy może nawet coś lepszego

Nie ma głośnych i cichych procesorów, głośne może być chłodzenie procesora lub piszcząca płyta głowna.

Właśnie kupiłem płytę główną w promocji na komponenty na x-komie za PLN 459.00

Więc raczej na tym będę bazował. Nie wiem czy w tej cenie było to i jest opłacalne, ale miejmy nadzieję że ta płyta nie rozczaruje i będzie w miarę dobra.