Zestaw niskobudżetowy do 1550 zł

proca bierz Pentium Dual Core E2160 za ~200zł a płytkę GA-P31-DS3L za ~210zł

lepszy będzie Pioneer DVR-215D a cena praktycznie ta sama

ile kaski na obudowę chcesz przeznaczyć? za 120zł masz CoolerMaster Elite 331

wypadałoby dołożyć do ddr 800 ale CL4, płytkę główną weź na chipsecie 690g - nowsza konstrukcja - i będzie ok. jeśli chodzi o nagrywarki to stosunek wydajność/cena/wyposażenie najepszym zakupem jest ASUS :

Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T SATA LightScribe BOX (beżowy + czarny panel)

ale bez zadnego OC to chyba ten procek w grach nie jest lepszy od tego co podałem 4800 ??

nie odczujesz znaczniej różnicy na korzyść ani jednego ani drugiego.

E2160 będzie nieco słabszy od Athlon X2 4800+ (ułamki procenta)

za to E2180 (nadal tańszy od x2 4800+) będzie od niego wydajniejszy.

Według mnie nie ma sensu płacić za dodatkowe MHz przy AMD jak za 200zł możesz mieć E2160, przestawić szynę FSB na 333MHz i mieć procesor wydajniejszy od wszystkich dostępnych Athlonów X2 na rynku…

jak nie kręcisz to nadal lepiej wziąć E2180 - będzie chłodniej i wydajniej od Athlon X2 4800+

jednak chyba wezme na tym athlonie i zmienie t nagrywarke i dysk ostatecznie zrobie taką o to konfigurację, myśle ze i tak kolega pogra a on nie jest az tak bardzo wymagający:

Gainward GeForce 8800GS 384MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI

455zł

Gigabyte M61SME-S2L /nVida GeForce 6100/

159zł

AMD Athlon 64 X2 4800+ /2.5GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2/

265zł

OCZ 2GB PC800 CL5

130zł

ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC

130zł

Nagrywarka DVD -ASUS DRW-1814BLT

99zł

Dysk WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE

249zł

Obudowa I-BOX ORION 319

69zł

mysle ze to i tak jest dobry wybór jak uwazacie ?

dysk jest 2 talerzowy, wd jeszcze nie wypuścił modeli z 320gb na talerz - dlatego lepszym wyborem będzie seagate 250gb es.2, troszkę mniejszy ale za to cichszy i znacznie wydajniejszy.

zastosuj się również do kwestii pamięci, jeśli zdecydujesz się na amd (kontroler pamięci nie lubi cl5 w każdej konfiguracji, wydajność spada).

a jakie tutaj lepiej wybrac pamięci ?

co do dysku to sam go posiadam i jest bardzo dobry nienarzekam

czyli coś co posiadasz jest wg. ciebie najlepsze i nie można wybrać czegoś lepszego ?? :slight_smile:

jeśli chodzi o pamięci to : ocz,patriot llk, corsair ddr 800 cl4 2x1gb dual kit.

W sumie 70gb to sporo, a czytając po różnych forach częściej zdarzają się głośne seagate’y właśnie te jedno talerzowe niż 2talerzowe aaks’y.

mozna mozna ale juz sie zdecydowałem na tego akss ze wzgledu na to ze on potrzebuje wiecej troszke miejsca, zastanawiam sie własnie nad tymi pamięciami bo tutaj jest dobra cena, a jaka jest wydajnosc w przyapdku cl5 duza ??

spadek bedzie spory

ostatnio kupiłem ok 5-6 sztuk (w tym roku) losowych seagatów i każdy był za równo cichy jak i wydajny… mit.

co do pojemność typowemu użytkownikowi starczy. do obróbki grafiki,video, prezentacji itp nie kupuje się kompa za 1,5 kafla, jedyny argument to p2p ale i tutaj 320gb to bardzo mało…

rozumiem , kurcze z tego co widze to te ramy troszke drogie sa, wiec chyba zostane przy takiej konfiguracji i zamawiam juz te czesci i tak mysle ze te ram nie obniza az tak tej wydjanosci a bedzie mógł grac sobie i nic nie bedzie zle działało, jak sadzicie ?

jak ustawisz je jako ddr 667 cl4 to będzie ok, grać i na konfiguracji ddr 800 cl5 też da radę.

Wolny ram z wysokimi timingami obniża możliwości podkręcania procesora głównie.

A 320gb to napewno więcej niż 250 i nie chodzi tutaj o mit tylko o niezadowolonych użytkowników tych nowych seagateów - nawyraźniej trafiałeś na lepsze serie. Gdzieś czytałem że zwykle seagate’y z obróconym o 45 stopni układem sterującym(czarny kwadrat od spodu na pcb) są najcichsze (prędzej to może być mit).

tylu ile użytkowników tyle wersji, a rozkład na elektronice można włożyć między bajki.

Może między bajki to aż nie, bo to może rozróżniać fabryki z których wychodzą te dyski albo coś w tym stylu…

dlatego jest jeszcze coś takiego jak kontrola jakości towaru, losowo wybiera się parę sztuk i na tej podstawie dopuszcza się serię do sprzedaży, tak w teorii, z praktyką bywa różnie. nie spotkałem jeszcze seagate który był wyraźnie słyszalny.

mama jeszcze taie pytanie czy ta zasiłka jest dobra ??

dobrze trzyma napiecia i czy wogule uciągnie ten zestawik ?