Zestaw o konkretnej wydajności

Do rzeczy. Musze złożyc sobie komputerosa do obróbki zdjęć. W zasadzie z powodów finansowych chyba to bedzie na AMD no i problem . Potrzebuje przykłądu konfiguracji takiej z życia wziętej aby Twój komputer przy użyciu programu Everest a w nim testu CPU Queen osiagał wydajność 6000-700.

Jęsli możesz to zapuść programik i napisz jaki uzyskałeś wynik , dokładnie jaki procesor na jakiej plycie z jakim modelem chipsetu.

Pytanie do praktyków w skałdaniu kompów jakich tu wielu czy na Atlonie X2 5000 wersji 65mikrona jest możliwy taki wynik i na jakim chipsecie płyty głównej. Potrzebuje kompa mocniejszego od tego co ma. na swoim dotychcasowym osiagam prawie 4000 - PentiumD 3400 MHz, oj gorąco w szafce :slight_smile:

Ja uzyskałem 7638 punktów(Everest Ultimate 4.20.1170)

Procesor amd Athalon 64 X2 4200

Ram 2*1GB Geil 800MHz CL4 Dual Channel

Płyta Asus M2A-WM

tak z ciekawości zrobilem :] moj wyciagnął całe 1290 pkt (temperatura procka 33 stopnie :slight_smile: :slight_smile: - sprzęt jak w podpisie - dość stary jak widać.

podaj budżet to napewno coś się złoży za niego dobrego i odpowiadającemu wymaganiom.

Momo6 bardzo fajny wynik aż wierzy sie nie chce, a niektórzy mówią, że atlony to już przeżytek :slight_smile:

Nie zgadzam się. Te procesory są bardzo dobre i wydajnościowo są nie wiele gorsze od intel core duo (nie kręcone).

albo takie same i płyty główne do niej są dużo tańsze dobrej marki . Tylko problem polega na tym że te procesory nie za dobrze sie kręcą no i oczywiście sam marketing doprowadził do tego że AMD wpadł w kłopoty. No i teraz problem z Phentomem chłopaki nie dopracowali swojego 4 jajowca.

ja tam jestem za konkurencją , w procesorach też. Wolałbym żeby AMD zawsze dorównywało iNTELOWi. Teraz kombinuje zakum ATLONA 5000 + i jakiejś plyty wydajnej pod niego.

jeśli AMD czegoś nie zrobi to na rynku będzie tragedia, Intel wprowadzi takie ceny że portfele nam bardzo schudną… jeśli AMD spuści z cen Phenomów z rewizji B3 a później musi poprawić wydajność podczas przenosin w 45nm to może wstanie na nogi, teraz dźwigają się na kartach HD38[5/7]0 ale z tego nie wyżyją długo bo NVidia szykuje 8800gs i 9600gt które mają z nimi konkurować…

wydajność 6000-7000 pkt?

jaki fundusz? najtańszym kosztem:

Athlon X2 4000+ Brisbane

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

2GB GoodRam 800MHz CL5

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

Modecom MC-350

Zgadzam się dlatego obecnie biorę znowu AMD który wcale dużo gorszym prockiem nie jest a jeżeli czegoś faktycznie nie zrobi to na pewno ludzie będą sobie mogli pomarzyć o kompie poniżej 2000 tyś ba nawet 2500.

Nie namawiam do kupna produktów z pod AMD ale ludzie sami doprowadzą do takiej sytuacji kupując tylko intela =/. Mimo że procki AMD jak i płyty główne pod nie są teraz w bardzo dobrej cenie.

Mój wynik…

post-60054-13856533665011_thumb.jpg

momo6 , jakim cudem uzyskałeś taki wynik jeśli athlon X2 4200 uzyskał 4262 pkt to dalczego Ty byś miał uzyskać dwa razy większy wynik?

@rafal92

Metanlo zrobił inny test, nie CPU Queen…Ja na e4300@2,7ghz. 2gb GR 750mhz i abicie ab9 mam 11301.

Dżizas Panowie ale macie te wyniki. Mnie satysfakcjonuje jak mi test z EVERESTA CPU Queen pokaże chociaż 6000pkt. Ma ktos na jakiejś płycie Atlona 64 X2 5000+ bo chyba taki proc powinien byc wydajny porównywalnie do CD np 4600 którego też brałem pod uwage, ale trochę droższy i płyta pod niego też droższa.

A o to mój wynik!

post-10949-13856533667443_thumb.jpg