Zestaw PC do 1500zł + monitor do 800zł

Posłuchałem waszych rad i zrezygnowałem z intela i gigabyte :wink:

Ostatecznie zdecydowałem na taki zestaw:

Procesor:Procesor AMD ATHLON II X3 445 BOX 3.1 GHz, AM3

Płyta główna:AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4850 PCS 1024MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI

Pamięć RAM:Geil 2GB 1333MHz CL9 Value

Zasilacz:Fortron FSP460-60GHN 460W

Co do napędu dvd i obudowy to najmniejszy problem. DVD mam, a obudowę odłożę na później - na razie wystarczy mi ta ze starego komputera :wink:

Powiedzcie mi jeszcze gdzie najlepiej zamówić te podzespoły, jakie sklepy polecacie ?

Powiedzcie mi także czy warto kupić monitor LED. Na monitor mam około 800zł, zależy mi najbardziej na dobrych,żywych kolorach i ładnym wyglądzie.

A czemu gigabyte jest zły? Przeciez maja taka fajna funkcje jak DualBIOS wiec jezeli spiepszysz flasha to nie masz problemu bo masz drugi a jeszcze to sa solidne plyty.

Części możesz kupić w esc.pl, allegro lub nawet sprawdzając w ceneo/skapcu gdzie każda część jest najtańsza, możesz na takim kupowaniu zaoszczędzić troche kasy. Jeżeli dostaniesz do 800zł dobry minitor LED, najlepiej Samsunga/LG/Iyama to możesz kupować :slight_smile:

Arek,

ze swojego doświadczenia polecam ram.net.pl - mają naprawdę tanie części

(sklep internetowy z siedzibą w Gdańsku) i dostarczają na czas towar w pełni sprawny.

Co do technologii, komponentów, trochę zmienię w Twojej konfiguracji:

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 212 - 212,00 zł

Procesor AMD Athlon II X3 445 (AM3/95W) - 278,00 zł

Pamięć DDR3 Kingston 4GB PC1066 2x2GB CL7 - 313,00 zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB - 146,02 zł

Zasilacz do obudowy Bequiet PurePower L7 530W - 231,99 zł

Wszystkie te komponenty na dzień dzisiejszy (7 września)

kosztują 1 181,01 zł, więc zostaje Tobie na kartę graficzną 318zł,

radziłbym poczekać “chwilę”, bo mniej więcej w połowie września

ATI i Nvidia wypuszczają nowe modele na rynek, więc obniżka cen na karty

graficzne obsługujące np.: DirectX 11 gwarantowana.

Za te 318zł możesz obecnie kupić Sapphire Radeon HD5670 512MB GDDR5.

Zwróciłbym też uwagę na to, że proponowana przez Ciebie płyta główna

obsługuje CrossFireX, więc lepiej już kupić zasilacz, który będzie

też przygotowany do zasilania dwóch kart graficznych.

(ten model bequiet ma dwa wyjścia zasilające PCI-Express ->

6pin + 2pin)

Karol

p.s. Jeżeli jednak obstajesz przy modelu Radeon 4850, to można go kupić

mniej więcej w cenie 321zł kupując model Gigabyte z 512MB Ramu DDR3,

tej samej firmy model z 1GB pamięci za 357zł,

za kartę PowerColor trzeba zapłacić z 30zł więcej.

p.s. LG - hmm, powiem tak - niektóre modele np.: W3261V to małe kombajny do kurzu :stuck_out_tongue:

natomiast jakość matrycy i samo wykonanie monitora - jak najbardziej.

np.: LG podświetlany z wykorzystaniem LED -> LCD 23’’ LG E2350T-PN

z DVI i D-Sub (bez HDMI) kosztuje w gdańskich sklepach od 700 do 710zł

i jest wart tej ceny.

Na początek powinien wystarczyć. :wink:

800 na monitor? Za 600 masz 24 calowy Benq G2420HD, bardzo przyjemny. To co zostanie do rozdania na co chcesz. Ja bym dołożył do wyboru procesora i brał jakiegoś Phenoma, albo do ramu, aby mieć 4gb.

A ja polecam sklep Gral.pl z siedzibą w Gdańsku,esc przy tym sklepie jest drogi :slight_smile: i jest dużo lepszy wybór podzespołów,Polecam

nargoriel ,zgadzam się z tobą ale w tej cenie nie ma lepszej płyty na AM3,Asrock M3A770DE to dobra płyta.

Nie warto brać HD 5670 ,w tej cenie HD 4850 zdecydowanie ! ,pod względem wydajności nie ma co gadać jest przepaść na dodatek podana wersja od Powercolora jest bardzo cicha i chłodna.

No i ja bym brał tą płytę pod DDR3 i pamięci DDR3,obecnie ceny pamięci DDR2 i DDR3 stoją na tym samym poziomie.

Esc było tanie zanim pclab zaczął do nich masowo linkować. Teraz mają ruch i ceny niskie nie są im po drodze.

Wybrałeś grafikę, ale do tego potrzeba monitor. I teraz problem, bo ta karta w fullhd może mieć problemy z najnowszymi tytułami. Ale do 1680x1050 powinno być ok , chodź to zapewne zależy od gry :slight_smile: Ale do tego przedziału cenowego to raczej tylko z GTS250 się konkuruje, ale GTS jest drogi a za tą cenę ma się 4850 1GB a nie z 512MB.

Ten asrock w swoim przedziale cenowym nie ma konkurencji-takie moje zdanie. Może budzić obawy 4+1 radiatory na zasilanie. Ale reszta jest bez zarzutu, nawet po aktualizacji biosu będzie można włożyć phenoma x6 :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

To po prostu obniży rozdzielczość,powiem tak jak za kartę za 350 zł to jak 2-3 gry nie będą chodzić przyzwoicie(czyli na maksymalnej szczegółowości itp) to tragedii nie będzie.Także trzeba pamiętać że HD 4850 po podkręceniu nawet w najnowszych tytułach sobie b.dobrze radzi co pokazują testy,karta ma bardzo duży potencjał OC.

Oczywiście, ale chodzi mi o gry w natywnej rozdzielczości, bo każda inna obniża jakość. No ale to nie będzie żadna tragedia zaraz; Myślałem nad wykorzystaniem w pełni monitora. Ja sam mam komp z socket A i ledwo cokolwiek działa. Dlatego będę brał nowy komputer, ale różnica w tym że zamiast dysku dołożę do radka 5770 1Gb. Liczy się dla mnie zużycie prądu, a w idle jest malutko. Więc do kompa nie mam zastrzeżeń, a do grafiki aż takowych też nie. Gry będą b.dobrze działać na niższych rozdzielczościach. :smiley:

Pozdrawiam