Zestaw PC do gier do +6000 zł

Witam serdecznie,

mój Chrześniak chce kupić nowego kompa - stacjonarny. Coś się zna na podzespołach i zastanawia się nad takim zestawem (nie wie jaki dysk SSD najlepiej dobrać). Jeżeli możecie zaproponować coś innego, to poproszę o Waszą pomoc. Dane poniżej:

Procesor: intel core i7-7700k
Karta graficzna: GeForce GTX 1060 Gaming X
Pamięć RAM: HyperX Savage DDR4 16GB
Dysk SSD: ------- ?
Dysk HDD: WD Black 1TB
Oprogramowanie: Windows 10
Zasilacz: Corsair CS650M
Chłodzenie: BeQuiet Dark Rock 3
Płyta głowna: Asus TUF Z270 MARK 2
Obudowa: Thermaltake Supperssor F51 / Corsair Carbide 400C

Komputer do gier.
Potencjalnie chce przeznaczyć na skrzynkę chyba 6.000 zł Może troche więcej :wink:

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Piotr

Dlatego liczę na fachową wiedzę na dobreprogramy.pl :wink:

Nie zbyt się ten chrzesniak zna, ja się jakoś super nie znam, ale po co mu do grania taki super procesor ??

Nie wiem dlaczego wybrał taki procesor… może będzie też bawił się w edycje wideo. Coś tam robi również i w tym kierunku na starszym komputerze.

Intel Core i7-8700K (znacznie szybszy procesor, więcej rdzeni)
Z370
GeForce GTX1080 Gamerock
Goodram 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16
GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 MLC
SilentiumPC Fortis 3
Toshiba P300 1TB 7200 rpm
Seasonic Prime Gold

Reszta kwestia gustu. Chłodzenie i obudowę może zostawić. System w wersji BOX.

8700 w wersji K? A nie wystarczy zwykły? 8700K jest do podkręcania i dodatkowo trzeba dokupić chłodzenie. Zwykły 8700 ma chłodzenie w zestawie i jest tańszy o ok. 200 zł.

Nawet bez OC dla bezkompromisowo wydajnej jednostki to dobry wybór, ponieważ bazowa częstotliwość jest znacznie wyższa. Jak chce oszczędzać, to można się zastanowić nad i5-8600K.

Przedstawię zestawienie Młodemu, zobaczymy co powie :wink:
Dziękuję za reakcje. Jeżeli znajdą się inne propozycje, chętnie je poznam.

Nie brałbym Iridium SSD bo żadne dyski SSd tak nie wracały do sprzedawcóœ jak te. Wystarczy poczytac opinie i sam tu kiedyś o tym pisałem, że padł w niespełna 12 godzin. A miałem rózne SSD-ki włącznie z obecnym WD Black w M.2 NVMe i wszystko działa.

Strzelę mały off-top bo musze i może raz tu przeżyjecie.

Tyle kasy za płytę główną bez złącza M.2 to zgroza moim zdaniem i wogóle.

Płyta główna: https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z270-killer-sli-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975978/

SSD w M.2 https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-wd-black-256gb-pcie-x4-nvme-wds256g1x0c-1135711/ - może rekordów w testach nie bije, ale wydajniejszy od SSD na Sata3 :slight_smile:

66Baroz - dziękuję bardzo za propozycję. Bardzo cenna dla mnie.

Jak Ty chcesz na tym uruchomić Coffee Lake, czyżbym o czymś nie wiedział?

TLC mówię stanowcze nie.

Ciekawe, że ja wszędzie czytałem, że WD zrobiło te SSD na MLC Black, ale nie będę się kłócił z “wszystko wiedzącym fachowcem”.

Ponieważ wszystko mam w domu na AMD FM2+ i Intela nie używam to nie mam pojecia, że do nowych Intelóœ cos jeszcze trzeba oprocz podstawki i chipsetu.

Po pierwsze, dlaczego mnie atakujesz?
Po drugie, nawet na stronie sklepu, którą sam zlinkowałeś jak byk stoi TLC. Recenzja dla potwierdzenia. O dziwo na stronie producenta nic o typie komórek nie napisali.

Trzeba więc sprawdzić propozycję z tematu lub wiedzieć o czym się pisze zanim wyskoczy się ze swoją.

Albo czekasz na Coffe Lake, albo bierz tego i7-7700K. 8700K jest jak na lekarstwo, a sklepy, które je mają często dopiero będą zamawiać z hurtowni, więc wysyłka się przedłuża niemiłosiernie. Jeżeli nie chce Ci się czekać do końca roku lub początku przyszłego to masz dwie opcje, które prezentuję:

To są zestawy ekstremalne jak na ten budżet. Przekraczają go dosyć mocno, ale ciąć możesz nieco na zasilaczu biorąc klasę sprawnościową niżej lub nieco słabszy, np 650. Na pewno możesz uciąć na obudowie, ale nie chciałem do takiego zestawu kolejnego silentiuma. Na pamięci RAM też możesz uciąć do 100 zł biorąc 3000 Mhz, zamiast 3200.

Aha, do i7 dolicz jeszcze jakieś chłodzenie, bo on sprzedawany jest bez Boxowego Coolera. Oczywiście do Ryzena tez możesz kupić coś lepszego.

Dziękuje bardzo LORDEK za pomoc, propozycje. Zagłębie się i podejmiemy decyzje, co kupić :wink:

Raz jeszcze wszystkim dziękuję.

Działam! :wink:

Pozdrawiam serdecznie!