Zestaw płyta+cpu+ram

78 to pewnie VRM jak pisałem licho wyglądają na małych płytach, nie mniej takie układy są czasami projektowane nawet pod 150C.

Package node nie odpowiada żadnej temperaturze wyświetlanej w biosie, najprawdopodobniej to jakiś czujnik widoczny tylko w oprogramowaniu producenta. w momencie obciążenia procesor w 10s zaczyna pokazywać 65C i bardziej nie rośnie, mało prawdopodobne że cpu zdąży się rozgrzać do takiej temperatury w tak krótkim czasie.

Radiator jest ciepły i czuć nadmuch ciepłego powietrza, więc to też nie jest raczej kwestia np. braku styku chłodzenia z CPU.

edit:
Może jednak masz rację, po zmniejszeniu obrotów temperatura package wzrosła, poprzedni xeon musiał się rozgrzać przez kilkanaście sekund, ten cpu potrafi zmienić swoją temperaturę w 5-10s przykryty miedzianą płytką :astonished:

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Sprzęt już przetestowałem, wszystko działa. Taktowanie 3,92GHz jest typowym taktowaniem turbo przy obciążeniu wszystkich rdzeni, temperatury (jak i obroty wentylatorów) również spadły do około 62*C po dogrzaniu pasty.

Kupiłem po prostu gumowatego termogluta który powinien być nakładany na ciepło.

Ewentualny overclocking mnie nie interesuje i tak pobór całego układu 2700X to około 130W pod obciążeniem, ewentualnie będę dążył do zmniejszenia tej wartości poprzez obniżenie napięć, ale tutaj będę eksperymentował już sam gdy znajdę trochę czasu.