Zestaw polecony przez informatyka

Witam.

Mam do Was pytanie - kupuję nowy komputer(za ok. 2000-2500 zł bez monitora) i znajomy inforamtyk polecił mi taki zestaw w tym przedziale cenowym:

Procesor Intel Pentium Dual Core E5200 2x2,5Ghz BOX Szyna 800mhz, technologia wykonania 45nm,

pamieć cache 2mb.

Płyta główna Gigabyte GA-G31M-ES2C - chipset G31. Obsługa FSB 1600Mhz przez O.C. oraz DDR2 1066 Mhz przez O.C. Technologia oszczędzania energii Easy Energy Saver. obsługa procesorów czterordzeniowych.

goodRam DDR2 4096mb 800mhz PC6400.

Karta graficzna GeForce 9500GT 1024ddr2.

Pełna zgodność z najnowszym DirectX 10.0. Pixel Shader 4.0. Super wydajność 1024mb własnej pamięci Przystosowane do SLI. Pasywne, bezgłośne chłodzenie.

Dysk Twardy 500GB SATA II NCQ

Nagrywarka DVD-RW dual layer ±

Zintegrowana Gigabitowa karta sieciowa 10/100 LAN.

Zintegrowana karta dźwiękowa Realtek 6-cio kanałowa HD Audio

do 6xUSB 2,0

Zasilacz ATX 400W PPFC - cichy i wydajny

Sound Blaster Extigy interfejs USB 100dB, możliwości łączenia z urządzeniami standardu 24bit/96 kHz

Czy moglibyście powiedzieć mi lub doradzić co należałoby zmienić w tym zestawie? Ma to być komputer bardziej do rozrywki(gry i nagrywanie muzyki), tak więc chciałby żeby gry mi śmigały.

Lepiej kupić teraz procesor czterordzeniowy czy dwu? I jeżeli chodzi o karte to bardziej chciałem coś z Radeonów np 4870 lub 4890.

Pozdrawiam.

Jak do gier to już można powiedzieć ,że za słaba grafika wydajność na poziomie 8600gt a to o wiele za słabo na dziś proponuje radka 4850 i przydałby się lepszy procek weź coś z nowych phenom III. I jeszcze jedno co to za zasilacz… Zasilacz ATX 400W PPFC - cichy i wydajny ? imo do wymiany Co to za informatyk ? Ram może być wspierajmy polskie firmy ;p

kiedy tobie ten informatyk go polecał 3 lata temu ?/ za 2500 zl dostaniesz o wiele lepszy komp

zestaw kupiony 2 lata temu:D

plyta glowna asus - nie pamietam teraz jaka

ram 2 gb

dysk - 750 GB

procek - 4x po 2.6 Ghz

8 USB - 2 z przodu

zasilacz 700 wat

karta graf - nvidia 8500 GT - 512 ram

ten by byl ok ale karte zmienic przydalo by sie jak do gier

na teraz to przynajmniej radeon 4850 lub geforce 250gts jeszcze zależy ile masz kasy? /jaki masz zasilacz .firme podaj/

Procesor:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

539 zł

Płyta główna:

AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX/

425 zł

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL6 Reaper

349 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

220 zł

Karta graficzna:

Palit GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

485 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S222A (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 331 (Black)

149 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

240 zł

Suma: 2497 zł brutto (2046.72 zł netto) esc.pl

Zestaw na szybko w celach edukacyjnych, toteż koledzy pewnie ułożą cosik lepszego. :smiley:

EDIT: Tak jak już pisałem (zanim w magicznych okolicznościach wyparował post): w zestawie od pana życzliwego informatyka masz mierną grafikę, HDD & nagrywarkę no-name, ram ledwo ujdzie, zasilacz również no-name (pewnie czarna lista). Jak to pan ze sklepu to zasadź mu kopa w… i tyle.

Czyżby ten informatyk ma sklep, w którym polecał Ci kupić te części? Szkoda komentować taki zestaw…

ixrw0w podał zdecydowanie lepszy zestaw.

wszystko. Popieram lepiej kupić zestaw ixrw0w

…popieram - zestaw ixrw0w najlepszy.

Zamienilbym grafę na wersję Toxic (o ile cena się nie zmieni i będzie dostępna):

Sapphire Radeon HD4870 Toxic 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out - 699 zł

Rozważyłbym także zamiane dysku na:

Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII - 245 zł

Komputer o tej samej specyfikacji na allegro kosztuje ~1200zł. Jeśli koleś chciał mu go wcisnąć za 2-2.5k to ładnie szukają frajerów.

Wielkie dzięki, rozważam zamówienie zestawu poleconego przez ixrw0w. I mam jednocześnie pytanie: nie będzie porblemu z przełożeniem mojej karty dźwiękowej SB audigy 2 ze starego komputera? Wybaczcie jestem laikiem, nie wiem czy ta płyta główna polecona przez ixrw0w jest kompatybilna z SB.

Pozdrawiam.

Nie będzie problemu z przełożeniem karty dźwiękowej SB audigy 2 ze starego komputera.

Nie będzie.

czemu wchodząc w ten temat wiedziałem że ten informatyk to idiota co będzie polecał szrot który nie jest wart tych pieniędzy ?

róźne przypadki chodzą po ludziasz. steemm , jak pójdziesz do jakiego kolwiek sklepu sklepu to Ci coś w tym stylu złożą.

Chodzi tylko o to że im towar nie schodzi z półek a muszą się go pozbyć kompletnie, więc jeżeli przyjdzie do nich jakaś osoba co kompletnie się nie zna, musi mieć kompa na zaraz to oczywiście oni w chwili obecnej dają do wglądu takie oto części leżące na półkach wieki. Nawet ceny standardowe zawyżone dla takich łomach.

Wynika to z tego że informatyka nie jest nauką o komputerach tak samo jak astronomia nie jest nauką o teleskopach…

A nie lepiej dać Phenom II X3 720 zamiast AMD Phenom II X4 810? Z tego co słyszałem to ten pierwszy jest bardziej do gier a drugi pod aplikacje.

I czy zasilacz 400W na pewno wystarczy czy lepiej 450?

hahahhahahahahahahhah co za informatyk polecił ci ten szjs?hahahh

krispal co ty czytać nie umiesz czy co ?przecież na początku podał ile ma kasy

Wystarczy, nie masz co się martwić.