Zestaw polecony przez informatyka

Bierz, jest dobry i można odblokować 4 rdzeń.

To przeczytaj jeszcze kilka. Nie możesz się opierać tylko na jednym teście. Wg mnie to co napisali w podsumowaniu to bzdura, miałem do czynienia z PII x3 i po moich doświadczeniach on spokojnie wycina C2D 7 jak i nawet 8.

…z tego co się orientuje to często testy na egiełdzie są mało miarodajne. Oczywiście to Twój wybór, Twoja kasa ale na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się i brał tego Phenoma II X3 720. Zresztą tak jak mówił skitles01 - poczytaj testy na innych stronach a przekanasz się do naszej racji… :wink: to tyle

davids80, a bardziej miarodajnymi testami są te z pclaba, gdzie testują 3 gry i to na wbudowanych benchmarkach? Poczytaj trochę o metodologii testów na egieldzie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-5 i zobacz, dlaczego wyniki nie zawsze się pokrywają z innymi serwisami…

Metodologie maja w teorii dobra, ale te rozne dziwne problemy na jakie tylko oni trafiaja i wyciagaja jeszcze dziwniejsze wnioski juz nie jest dobre. Zapewne to mial towarzysz na mysli.

Co nie oznacza, że zawsze podają tam “prawdę, całą prawdę i tylko prawdę”. :wink:

To tyle ode mnie w tym wątku. :wink:

Dobrze ujęte. Pozdrawiam. :slight_smile:

…może rzeczywiście trochę przesadziłem z tą egiełdą. Oczywiście nie chodziło mi o to, że wszystkie testy przeprowadzane na tym wortalu (które sam defakto wielokrotnie czytam) są beee. Słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat ich testów/artykułów. Czasami jednak miałem wrażenie, że na egiełdzie w mniejszym lub większym stopniu czasem kogoś tam faworyzują… Zresztą nie tylko tam… Testy testami, ale wnioski trzeba wyciągać sobie samemu.

No i zboczyliśmy już z głównego wątku tego tematu a nie o to tu chodzi… :stuck_out_tongue:

Lepiej mieć beznadziejną metodologię i z niej wyciągać właściwe wnioski? Może trafiają na te problemy, bo testują blisko 20 gier (i drugie tyle programów) w rzeczywistych warunkach, w przeciwieństwie do np. takiego pclaba gdzie testują 6 gier (i 6 programów) pewnie wbudowanymi benchmarkami?

Nie piszę, że egielda ma monopol na prawdę, ale osobiście wierze im bardziej, niż testom z pclaba (które są poglądowe jeżeli chodzi o wydajność, na tej samej zasadzie jak różne benchmarki). Co do opisywanej anomalii x3 w niektórych grach nie zajmuję żadnego stanowiska.

Zdecydowanie tak, bo właśnie interpretacja jest najbardzie wymagająca.

Wbudowane benchmarki z założenia nie są kompletnie oderwane od faktycznej rozgrywki.

Po dłuższym zastanowieniu wolę dorzucić te parę złotych i kupić AMD Phenom II X4 945 Quad-Core, bije na głowę Phenoma II x3. Tak więc teraz mój planowany zestaw wygląda tak:

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, AM3/

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 LLK/

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI/

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1/

Cooler Master Elite 335 (Black)/

OCZ ModXStream 500W/

Czy ten procesor pasuje do płyty AsRock M3A780GXH/128M? Niby procesor jest AM3 i karta obsługuje takie procesory więc powinno być dobrze.

Ciągle nie jestem przekonany w kwestii zasilacza, czy 500w jest wystarczającym rozwiązaniem.

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=18811 - aż nie chce się wierzyć że dali taką niską cenę, na allegro jest 830zł:)

starczy spokojnie.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5323-14

Zestaw z kręconym Phenomem II X4 955 @ 3850 MHz i 9800gtx+ pobiera w z gniazdka maksymalnie niecałe 350W. A Ty się zastanawiasz, czy dobry zasilacz 500W z mocną linią +12V udźwignie Twój zestaw?

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= … 128M&s=AM3

“Zdecydowanie tak, bo właśnie interpretacja jest najbardzie wymagająca.”

Ale nie da się wyciągnąć właściwych wniosków z niekompletnych i niereprezentatywnych testów, choćby poziom interpretacji był na najwyższym poziomie.

“Wbudowane benchmarki z założenia nie są kompletnie oderwane od faktycznej rozgrywki.”

Z założenia, a jak jest w praktyce? Jak jest z benchmarkiem w WinRARze? Czy Half Life 2 (Valve Source Particle benchmark)? Producenci często optymalizują swoje produkcje pod benchmarki, w których niewydolność w trudnych fragmentach gry nadrabiana jest w przeważającej części łatwej do udźwignięcia, przez co ogólny wynik jest zadowalający.

Do oceny wagowej gier, którą egielda zastosowała w przytaczanym teście (http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-101) podchodzę również z rezerwą, ale nie przekreślam wyników rzeczywistych testów, które są zdecydowanie dokładniejsze i reprezentatywne niż te na pclabie.

Proponuje zamknąć (nie pisanie już w nim nic) ten temat, ze względów taki, że osoba zakładająca dostała już tyle informacji po których sama powinna dojść do wniosku co będzie lepszym trafem. Użytkownik zakładał już dziesiątki tematów na innych forach - ten temat widziałem przynajmniej na 3 innych.

O tak złe testy jest bardzo trudno.

Gra się w grę jako całość, jeśli przez 98% gry będziesz miał płynną rozgrywkę wg wbudowanego benchmarka to jest on jaknajbardziej miarodajny. W przypadku testów z gier sami recenzenci często piszą o “super miejscach” powalających na kolana mocne zestawy i przywiązywanie zbyt dużej uwagi do tego jest właśnie bardzo złym wyciąganiem wniosków.

“Proponuje zamknąć (nie pisanie już w nim nic) ten temat, ze względów taki, że osoba zakładająca dostała już tyle informacji po których sama powinna dojść do wniosku co będzie lepszym trafem. Użytkownik zakładał już dziesiątki tematów na innych forach - ten temat widziałem przynajmniej na 3 innych.”

To prawda, ale nie wydaje mi się żeby było w tym coś dziwnego, bo przy wydatku rzędu 3 tysięcy złotych trzeba być w 100% pewny sprzętu, który chcę się kupić. Czy już się zdecydowałem? Na pewno informacje i rady, które uzyskałem na forach internetowych dużo bardziej mi pomogły przy wyborze niż dobre rady informatyka… Za jakiś czas napiszę Wam swoje wrażenia odnośnie nowego sprzętu.

Tymczasem dziękuję za pomoc i bywajcie koledzy komputerowcy:)

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.