Zestaw z AMD czy się nadaje do gry?

Jeszcze pociągnę ten temat bo mam kilka niejasności…

Chciałbym wiedzieć jaki jest najwydajniesze CPU do 500 zł może być amd, może być także Intel. Proszę swoją wypowiedź poprzeć agrumentami.

Do tego jakaś płyta główna do 300 zł z USB 3.0 i Sata III.

Jaka grafa myślę nad radeonem 6870 czy to styknie…

Jakie pamięci Ram czy 4 GB 1600 MHz czy 8 GB 1333 MHz. W przyszłości bym dokupił. Jaka marka?

Czy zasilacz 550 W styknie do tego na co zwracać uwagę.

Jaka obudowa chciałbym zakupić takie cudo. Podoba mi się i można ładnie upakować wentylatorki czy wszystko się w tym pomieści? http://www.arest.pl/produkt/27427/AEROCOOL-PGS-VS-3-ATX-bez-zasilacza-czarna/wlasciwosci

Czy jest sens kupna dysku SSD 40-60 GB tylko pod system. Na co zwracać uwagę przy kupnie dysku zwykłego, jaka firma.

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy kupnie monitora chciałbym zakupić sobie 22 cali.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedźi.

Wydaję mi się, że najwydajniejsze to będzie i3 2130, a z AMD po odblokowaniu i podkręceniu phenom II 960T, tylko że do AMD trzeba kupić jakieś lepsze chłodzenie, bo na boxowym się nie podkręci. Płytę to wybrałbym AsRock Z68 PRO3-M /intel Z68/, do płyty warto dołożyć te 50 zł. Co do karty to wybrałbym Vertex3D Radeon HD6850 OC, bo jest o 100 zł tańsza od 6870 a wydajność ta sama. Pamięć w zupełności starczy 4 gb z firmy Corsair 4GB 1600 CL9 Vengeance, ta pamięć podkręci Ci się do 2000 MHz, wspaniała pamięć do OC. Zasilacz wziąłbym OCZ ZT 550W 80+ Bronze modular lub z takich firm: XFX, Bequiet czy corsair, musisz patrzeć, czy ma 80+ wydajności, najlepiej wziąć modularny, czy ma odpinane i długie kable.

Co do obudowy to wziąłbym SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black. Co do dysku SSD, to na pewno szybciej będą się otwierały programy a z resztą nie mam pojęcia. Dysk proponował Ci wziąć WD blue lub droższego black. Wybierając dysk patrz czy ma 7200 rpm ( obrotów ), pamięć cache i gwarancja.

Monitor najlepiej to LED, niski pobór prądu a na dodatek lepszy i wyraźniejszy obraz niż na LCD, LG czy samsung będą dobre.

Reasumując, jeżeli chcesz tylko i wyłącznie grać w gry i przeglądać internet, bierz intela, ale jeżeli robisz jakieś filmy, bawisz się w jakiś programach z video i też chcesz grać w gry to możesz wziąć tego Phenoma II 960T, tylko, że phenom uzyska wydajność w grach dopiero po OC, a jak chcesz zrobić OC w tym phenomie to musisz kupić chłodzenie, co wiąże się z następnymi kosztami ( 120 to minimum na dobre chłodzenie do AMD ). Nie jestem fanem ani intela ani amd, wybór należy do Ciebie.

Tak Z68 pod i3. Następnie podkręcanie pamięci? pytanie po co? dla lepszego samopoczucia? skoro procesora nie wykręci to pamiec nic nie da.

Bierz zwykłą płytę z usb3.0 i stata III z chipsetem h61/67 jeżeli bierzesz intela.

Nie jesteś fanem? a avatar mówi co innego…

misiek daj sobie luzu z podawaniem kompletnie nierozsądnych informacji, bo zaszkodzisz komuś…

Płyta na Z68 jest lepsza niż na H**. A jak nie siedzisz w komputerach na codzień to się nie wypowiadaj. I3 wysoko można podkręcić, nie wiem skąd takie zdanie, że i3 nie można podkręcić.

Ty prędzej zaszkodzisz dzieciaku niż ja.

Dlaczego mnie obrażasz? widzisz, ty nawet nie masz pojecia do czego ja nawiązuje jeżeli chodzi o płytę. Po co się udzielasz watkach skoro sam zakładasz w tym dziale i pytasz o podstawy. I3 podkręcić? o ile 50MHZ co daje 100 MHZ? faktycznie da takiego kopa… Pytałem już się kiedyś ciebie w innym wątku, jak podkręcasz “wysoko” i3, odppowiedzi oczywiście nie otrzymałem od “znaffffcy”

p.s W dziale hardware znam osoby co znają się na diagnozowaniu/dobieraniu częsci i uwierz, że ty do nich nie należysz. W kompach to ty może siedzisz, ja siedze przed komputerem to raz, a dwa granie w gierki to nie informatyka… Jeszcze raz zobaczę obraze i leci raport do moda. I jeszcze jedno, nie nazywaj kogoś starszego od ciebie dzieciakiem, bo to nie ja wypowiadałem się 20 stycznia 2012 roku na temat konta dla nie pełnoletniego tylko ty…

@autor moim zdaniem ten sprzęt będzie dobry, nawet bardzo. Bez dysku bo coś wspomniałeś, że dokupisz osobno

http://www.morele.net/inventory/info/WrVfWl/ do tego za 140 zł brutusa 410. Możesz zejść z zasilacza np na aerocool 450s i będzie też dobrze. akurat ceny się wyrównają do obecnego poziomu.

ziomalx1

i3-2130 = 578zł w morele

i3-2120 = 482zł w morele

różnica w taktowaniu to 100MHz czyli praktycznie żadna więc bierz i3 2120 86zł w kieszeni o OC zapomnij, znajomemu max co się udało to 80MHz

djosdanielos Racja, tylko popraw, bo napisałeś 3120 :D. Oczywiście są młodociani informatycy którzy potrafią z tego procka bardzo wysoko taktować. 100 MHZ to kurczę, jest takie przetaktowanie, że bałbym się na zasilaczu 550W odpalić. Prawda misiek?

myślę że dobra płyta główna i niedroga byłaby jakaś na chipsecie Intel B75 np http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b75m-471783 = 265zł

ma PCI Express 3.0 x16 i PCI Express 2.0 x16 , 3x SATA III , 4x USB 3.0 i Obsłuży procesor Ivy bridge więc można wsadzić kiedyś takiego potwora jak i7-3770

Niezły z ciebie detektyw, ale o koncie wypowiadałem się, bo konto w moim banku “młodzieżowe” jest do 24 czy 25 roku, a jeżeli nie masz pojęcia o podkręcaniu i3 to się nie wypowiadaj. Co do obrazy, bronisz się moderem tak jak miałbyś 16 lat, to także świadczy o twoim wieku i dojrzałości, bo nawet sam nie potrafisz załatwić sprawy.Taki jaki jesteś cwaniak, ale zresztą, nie o tym mowa.

Co do pytań " o podstawy ", nie każdy informatyk lub znawca komputerowy, zna się na każdej podstawie, ja więcej siedziałem przy AMD, od 3 miesięcy dopiero zacząłem pracować z Intelem, i złożyłem już 4 zestawy na Intelu, i ten czwarty właśnie był podobny do tego, co proponuje, także już wiem, jaką płytę wziąć i czy da się podkręcić i3.

Rzeczywiście nie warto brać tej i3 2130, ale ja napisałem tylko, co jest najbardziej wydajne, tak chciał autor.

Zresztą, ja swoje zdanie napisałem, autorze, zrobisz, co chcesz.

to napisz jak podkręcić sandy bridge i3 który nie ma turbo core tak żeby była widoczna różnica ,co innego i5 2400 w którym da się delikatnie przestawić mnożnik i wycisnąć te 3.6GHz co już jest widoczne ale jak niby w i3 to zrobić gdzie mnożnika nie da się ruszyć jestem szalenie ciekawy :smiley:

djosdanielos nie uzyskasz odpowiedzi od speca od OC. ON kręci na wysokie zegary, wiadomo, ma swoje programy i magiczną wiedzę :smiley:

p.s Forum publiczne nie jest do załatwiania spraw prywatnych. Regulamin się czytało ?

Procek- Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX---------------------------------------------------------------500 zł

Płyta główna- ASRock P67 PRO3 (znalazłem fajną wszystko to co chce w niej jest i nawet tanio)----------------------------350 zł

Karta Graficzna- Radeon HD6850-------------------------------------------------------------------550 zł

Pamięć RAM- Corsair DDR3 4096MB 1600MHz CL8.0 XMP Vengeance-------------------------------------------------------------130 zł

Zasilacz- ZASILACZ MODECOM MC 530 CARBON BOX-------------------------------------------------------------------------------145 zł

Obudowa- AEROCOOL PGS VS-3-------------------------------------------------------------------------------------------------------150 zł

Co do płyty głównej to myślę jeszcze nad tym:

http://www.denikomp.pl/ASROCK-B75M-Intel-B75-LGA-1155-PCX-VGA-DZW-GLAN-S(3,10898,78111).aspx ktoś tam proponował ma wszystko co mi potrzebne a prawie o 100 zł tańsza ja tam żadnych OC nie będę robił bo wolę mniejszą wydajność a żeby ciszej chodził.

Wszystkim dziękuje za wypowiedzi szczególne podziękowania dla użytkownika misiek który ładnie wyjaśnił choć co po niektórzy go hejtowali ;). Wszyscy zresztą pomogli dzięki :).

Hejtowali bo jak się wypiada o rzeczach których się nie ma pojęcia to co się dziwisz.

Bierz drugą płytę. Pierwszej nie wykorzystasz bo oc nie zrobisz na tym procku. Chyba, że misiek ci wyczaruje nowe możliwości…