Zestaw z monitorem i systemem - grafika 2D/3D, Autocad, gry [6000zł]

Witam,

chcę prosić o pomoc w złożeniu kompletnego zestawu komputerowego. Trochę przeglądałem fora i mam na oku kilka podzespołów, ale mam tez wiele wątpliwości i ograniczony budżet…

 

- Zastosowanie: modelowanie 3D, renderowanie, grafika (AutoCad, SketchUp, 3DS Max, Vray, Revit, Archicad, Photoshop, Illustrator). Ponadto chciałbym komfortowo pograć czasem w jakieś nowe gry (na pewno GTA V, The Crew).

- Budżet: 6 000zł lub 6200-6300zł uwzględniając promocję toptech cashback (na mobo i procesor). Podane kwoty to absolutny, nieprzekraczalny max.

- Potrzebne części: kompletna jednostka centralna + Windows + monitor

- Podkręcanie: podobno nie jest to trudne, więc nie wykluczam takiej możliwości

- Monitor: chcę kupić monitor, koniecznie 24 cale, 1920x1200 (16:10), nie musi (wręcz nie powinien) być to drogi sprzęt dla grafików, wystarczy zwyczajny przyzwoity monitor z taką rozdziałką

- Wymagania: chciałbym żeby komp był CICHY, niezawodny i dawał w przyszłości możliwość rozbudowy (wymiana procesora, grafiki, dołożenie ramu). Mile widziane długie okresy gwarancyjne na podzespoły.

 

Komputer chcę złożyć sam, wydaje się to dość proste, a nie mam zaufania do sklepów w tym względzie. Rozważam zakup w więcej niż jednym sklepie dla oszczędności.

 

już nie zdążysz skorzystać z toptech cash back jest do 27 grudnia, ale sklepy nie wyrobia sie z ogarnieciem czesci do konca tygodnia .

W sumie racja, wtedy poproszę o propozycje do 6 tys.

taka opcja z mocnym procesorem 8 wątków to samo co i7 jedynie bez możliwości OC 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4-581488/

Ciekawa propozycja, dziękuję.

Czy ten procesor będzie mocno odstawał od i7 w grach?

Płyta główna wydaje się dosyć biedna, głównie przez zaledwie 2 x USB 3.0.

I czy nie wystarczyłby taki zasilacz: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ ?

 

Nie, większość gier i tak nie potrafi wykorzystać potencjału i7, przez co dla gier bardziej opłaca się wziąć i5-4690k i kręcić do oporu, bo wyjdzie taniej i właściwie bez różnic w wydajności.

No tak, o tym czytałem, ale w moim przypadku jeszcze jest renderowanie. Zależy mi żeby szło jak najsprawniej.

Nie jest gorszy od i7-4770

zasilacz obojętnie który , ja dałem wersję  630 W bo jest minimalna różnica cenowa między tym 530, co do procesora jest praktycznie to samo co i7 tylko bez tej wbudowanej grafiki do renderowania będzie idealny, a jak byś chciał i7 z możliwością robienia OC to musimy coś pozmieniać mniej pamięci, może mniejszy dysk SSD

Jesli nie kupujesz do firmy … to może warto kupic teraz bez systemu operacyjnego,

Fajny zestaw, dzięki.

Myślałem jeszcze o tej karcie: Palit GeForce GTX 970 JetStream

i obudowie Fractal Design Core 3500

a także potrzebuję zdecydowanie 16GB RAMu: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)

natomiast SSD starczy 128GB.

 

Na testowego Windowsa 8.1 niestety już za późno, szarpnę się na zakup, i tak z tego co czytałem 10 będzie darmowym update’em tylko do oryginalnych 7/8/8.1

 

Nie bierz tego za pewnik, jeszcze nic nie wiadomo. No i raczej do 8 i 8.1 niż 7, bo inaczej MS straciłoby kupe forsy.

widzę ,że w Agito celujesz :)  no znowu z lekkimi zmianami  zerknij

 

http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z97-g43-79-986011.html

No i to jest chyba zestaw, który zamówię :slight_smile: A Windowsa i tak kupić muszę w tej sytuacji…

Celuję w 2 a nawet 3 różne sklepy, pewne rzeczy są taniej tu inne tam, a że kompa złożę sobie sam to nie stanowi problemu.

Bardzo dziękuję za pomoc i wszystkiego dobrego na święta :wink: