Zestaw z Ryzen 1700 do oceny

(kowgli) #1

Hej,

Dobrałem takie podzespoły do R1700. Proszę o ocenę, czy to sensowny wybór.

Uprzedzając pytania - tak, 32GB jest mi potrzebne (wirtualizacja). Resztę podzespołów mam.

Dzięki z góry za podpowiedzi. Zależy mi na stabilności, taktowaniu pamięci na 3200MHz i OC CPU do ok. 4GHz.

(LORDEK) #2

Nie będzie lepiej zainwestować w płytę na chipsecie x370? Trochę solidniejsze konstrukcje jednak. 200 zł różnicy.

(kowgli) #3

Z tego co się orientowałem różnią się jedynie wsparciem dla SLI i większą ilością portów USB 3. Jedno i drugie nie jest mi potrzebne.

Czytałem opinie, że jeśli nie używa się SLI, to B350 nic nie brakuje.

Jest coś więcej?

na x370 idzie troche podkrecić ryża, na b350 raczej nie.

(kowgli) #5

Patrzyłem na tego ASRocka 350 X370 i nie wspiera on pamięci powyżej 3GHz. Macie jakieś potwierdzenie tych opinii, że ten ASRock B350 nie będzie się kręcił?

(LORDEK) #6

Stare dane. Po aktualizacji AGESA do 1.0.0.6 juz nie ma tego problemu, ale warto zapytać tez producenta jak wygląda sytuacja.

@mshome
Na B350 też da sie kręcić, a efekty zależą od sekcji zasilania, chłodzenia i sztuki profesora. Tylko na A320 ryżów nie podkręcisz.

(kowgli) #7

Dzięki za opinie. Możecie polecić jakiś optymalny zestaw mobo + RAM?

(Krzysztof Nowak) #8

lub

(kowgli) #9

@Krzysztof Nowak
Masz jakieś osobiste doświadczenia z takim zestawem? Pójdzie pamięć na maksymalnych ustawieniach i da się CPU podbić do tych 3,9 - 4,0 GHz?
Myślałem też o takich pamięciach - https://www.x-kom.pl/p/337055-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-3200mhz-trident-z-cl14-2x16384.html. Ciut droższe, ale po pierwsze 2 kości powinny lepiej działać niż 4, po drugie niższe CL.

(Krzysztof Nowak) #10

Ryzenów nie podbijałem

(kowgli) #11

To skąd akurat taka, a nie inna rekomendacja?

(Krzysztof Nowak) #12

Na zagranicznych forach pisali 3200MHz G.SKILL Flare X DDR4 działał poprawnie przy użyciu A-XMP oraz poprawne wyniki podkręcania z dokładnością napięcia przy tej płycie