Zestaw za 13000 PLN

Witam prosił bym o ocenę zestawu i możne jakieś sugestie co zmienić https://www.morele.net/inventory/info/93df1bd7/

Czemu to miałby być troll?

Gry 4k itp

Za tego RTX 2080 ti możesz zrobić SLI z GTX 1080 ti ale to według własnego uznania https://www.youtube.com/watch?v=WiK0bomLrvM

1 polubienie

SLI ma za dużo wad by się w to bawić. Zaczynając od tego, że nie wszędzie działa i występują często mikroprzycięcia.

@Mufasax

A co z dyskiem? wystarczy Ci 500 GB SSD? Nie lepiej zainwestować w duży SSD NVMe i HDD na resztę?

Czemu wziąłeś najdroższego RTX 2080Ti skoro są dużo tańsze konstrukcje? Będziesz mógł dorzucić różnicę w dodatkowy RAM i rozbudować do 32 GB. Z płytą zrobiłeś to samo.

Nie ma sensu brania wszystkiego co najdroższe skoro pomijasz tak istotne rzeczy jak dysk czy więcej RAM.

Mam nadzieję, że dostaniesz dobrą sztukę 9900K, bo narzekania na wysokie temperatury odbijają się w sieci echem.

EDIT:

Moja propozycja. Przebija 13K, ale to przez dysk NVMe + HDD i 32 GB RAM. I tak budujesz potwora więc ta różnica wielka nie jest.

1 polubienie

czemu zwykły ssd a nie na nvme róznica w cenie niewielka

No nie wiem czy takie małe różnice. Dysk SSD na SATA 500 GB to jakoś 300 zł, NVMe 400 w górę, zazwyczaj ok 500 zł. Znaczy akurat przy tym zestawie to niewielka różnica w całej kwocie, ale SSD NVMe jednak są wyraźnie droższe.

Dwie stówki można oszczędzić na obudowie (SilentiumPC Aquarius x70w) :slight_smile:

To zestaw za 13K. Szanujmy się…

To nie oznacza, że kasę należy wydawać bezmyślnie, kierując się wyłącznie ceną.

Ja bym w takiej cenie zainwestował w 32GB ramu ponieważ zakładam ,że to komputer na lata i do poważnych rzeczy.

Zgadzam się, ale akurat obudowa Phanteksa nie jest jakoś strasznie droga, a nie jest to też byle jaka stal i byle jakie wyposażenie. Opaski na kable, schludna piwnica, szyny na dyski, kieszenie na SSD czy schludne otwory na gable z gumowymi zaślepkami + hartowane szkło na boku. To jednak jest naprawdę elegancka obudowa.