Zestaw za 1900zł

Składam zestaw dla koleżanki
Wymienić coś? Zamienić?
Obudowe jeszcze wybiera, jakby to bardzo ważne było
Dysk ma 1TB więc dałem SSD 128gb na system
I tylko czekać aż GTX 1060 staniej znowu, bo jeszcze niedawno były po 900zł a teraz 1400zł…

Zamieniłbym na Ryzena 5 1400 + MSI B350M PRO VDH. Cenowo to samo i wydajność w grach raczej ciut na korzyść Intela, ale co 8 wątków to nie 4. :wink:

A dysk zamienił na wersję M.2. Po co blokować port SATA i dodatkowo ciągać kable? A w mojej płycie jak i swojej do Intela masz ten port.

Niestety, ceny popularnych kart graficznych znowu idą w górę i może być problem z dostępnością. Kwoty za niektóre modele są horrendalnie wysokie… Znowu trzeba czekać :frowning:

Żartujesz chyba z tym Ryzenem. Co z tego, że masz więcej rdzeni jak wydajność per core stoi na poziomie Haswella z 2013. Spójrz na testy z gier, Ryzen 5 daleko za Coffee Lake… https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i3_8100_core_i5_7500_w_cenie_core_i3_7100?page=0,10 W dodatku autor kartę graficzną chce dokupić w późniejszym czasie, a Ryzen nie oferuje igpu. Więc zostałby z nieużywalnym zestawem.
Płyta asrock ma 6 portów sata, więc o blokowanie portów sata nie ma się co martwić, spokojnie można zamontować np. napęd i nawet 4-5 dysków. W przypadku m.2 trzeba pamiętać, że nie jest to kolejne złącze pod SSD, a port współdzielony z portami sata. Gdy zajmiemy M.2, co najmniej jeden z portów sata staje się nieczynny (w przypadku płyty asrock port sata 0). W przypadku płyt pod B350 często są to dwa porty, np w Asus Prime B350-plus po wrzuceniu ssd m.2 tracimy sata 5 i 6. W dodatku drugi slot PCI express x16 jest współdzielony z dwoma portami PCI-e x1.

1 polubienie

Zmienił bym dysk. Mnie SU800 256GB w ciągu roku 2 razy wymieniali na gwarancji. Po drugiej wymianie leży nowy w szufladzie. W firmie także Adaty padały zarówno SU800 jak i jakieś pod M2 2240. To są wyjątkowo awaryjne dyski. Poza tym mam kilka Samsungów 840/850/960, GOODRAM, SanDisk Ultra i już po kilka lat bezawaryjnie działają.

1 polubienie