Zestaw za 3000 +/- z monitorem

Witam serdecznie,

Chciałbym wam przedstawić zestaw, który ułożył mi pewien ziomek. Chciałbym poznać waszą opinię co do tego zestawu, ponieważ mam zamiar go zamówić jutro.

 

Płyta Główna : MSI H110M PRO-VD (H110 PCI-E DDR4)

Karta graficzna : MSI GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4GB GDDR5

Obudowa : SilentiumPC Gladius M20 Pure Black - USB 3.0

Procesor : Intel i5-6402P 2.80GHz 6MB BOX

Dysk : WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE + 1 rok gwarancji

RAM: Crucial 8GB 2133MHz CL15

Zasilacz: Antec VP-PC 500W

 

Monitor : BenQ GW2270 czarny

 

Całość na x-kom za  : 3 172 zł

 

Co myślicie ? Czy wszystko będzie ładnie współgrało ze sobą ? Zastanawiał mnie zasilacz, ponieważ wyczytałem gdzieś opinie, że gościowi przy radeonie r9 270x oc i procku AMD fx8320 nie dawał rady jak grał w Far Cry 4 albo Watch dogs.

Jeszcze pytanko jedno, dlaczego np moj intel i5 6generacji jest o niższym taktowaniu, mniejszej liczbie rdzeni jest droższy od np tego AMD fx8320 który ma 8 rdzeni.

Dziękuję za opinie

Ta karta się kompletnie nie opłaca. W X-Kom z tego co widzę kosztuje 829 złotych, a od 899 już kupisz RX 470 4GB, który jest jakieś 30-40% wydajniejszy, a kosztuje ledwo co więcej.

 

 

Dziękuje za odpowiedź Ationx.

Zaktualizowałem kartę graficzną na Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5.

 

Koszt całości teraz : 3 242,00 zł

 

Co sądzisz o reszcie podzespołów ? Np dysk ? Wiem,że nie jest to SSD, ale czy da rade i system będzie śmigał szybko ?

Niestety SSD jest strasznie drogi.

 

Pozdrawiam

Reszta zestawu budżetowa, aczkolwiek jest ok i można śmiało kupować.

Rozumiem dziękuję. Dręczy mnie tylko ten dysk… Bo moge wziąść np Iridium pro 240gb za 350zł… ale według mnie mało pojemności ;/ A słyszałem opinie ze SSD od HDD to inna bajka, dużo szybciej SSD chodzi.

 

Jak uważasz ?

Bo tak jest. To kup za 200 zł Toshibę 1TB na magazyn albo zostaw na razie stary i za 220 zł 120 GB SSD na system i najczęściej używane aplikacje.

A co myślicie o tym dysku ?
http://www.x-kom.pl/p/316769-dysk-ssd-crucial-525gb-25-sata-ssd-mx300.html

Sprzęt już zamówiłem, ale myślę czy nie wziąść tego dysku jeszcze zamienić za tamten HDD. Ten ma 525 gb pojemności i całkiem przystępna cena

Test@purepc

Dysk nie jest zły, ale ja bym wziął coś na MLC.

W rezultacie zdecydowałem się wziąść ten dysk : http://www.x-kom.pl/p/331881-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-cx300.html
ten SSD na pliki systemowe i najwazniejsze, a 1TB WD Blue na magazynek :slight_smile:

Cały zestaw :

Płyta Główna : MSI H110M PRO-VD (H110 PCI-E DDR4)

Karta graficzna : Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5

Obudowa : SilentiumPC Gladius M20 Pure Black - USB 3.0

Procesor : Intel i5-6402P 2.80GHz 6MB BOX

Dysk : WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE + 1 rok gwarancji
2 Dysk: GOODRAM 120GB 2,5’’ SATA SSD CX300

RAM: Crucial 8GB 2133MHz CL15

Zasilacz: Antec VP-PC 500W

Monitor : BenQ GW2270 czarny

Kod do Hitmana możesz sprzedać za nawet 100 zł. Myszkę z promocji pewnie za ok. 50. Dodatkowo w retailmenot masz zwrot 40zł na PP przy zakupie z komputronika. 

 

Weź już teraz w dwóch kościach o ile nie planujesz za niedługo wsadzić drugiej 8GB.

Ja zamawiam na x-komie bo jade osobiscie go odebrac, niedaleko mam :slight_smile:

Do karty graficznej jest dolaczany hitman czy jak ?

Trochę szkoda, bo gdybyś - tfu tfu i w niemalowane - trafił na piszczące cewki, to mógłbyś kartę przy zakupie internetowym zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni (po deklaracji zwrotu następne 14 jest na odesłanie). Natomiast sama gwarancja tudzież rękojmia pisku nie obejmuje.

 

Do rx470 dają kod, który się realizuje na spreparowanej stronie i tam otrzymujesz kolejny kod, już do Steam. Taka akcja promocyjna od AMD :).

Przy odbiorze osobistym również mam chyba możliwość zwrotu karty jeżeli by się trafiła z wadą. Usłyszałem przez tel, że sprawdzają sprzęt po przyjściu także licze na to, że wszystko będzie picuś glancuś.
 

Serio gwarancja pisku nie obejmuje ? Argh,

Z tym kodem na Hitmana to fajna opcja dzieki za info :slight_smile:

Inaczej. Jak kupujesz przez internet to masz możliwość zwrotu bez podania przyczyny nawet przy odbiorze osobistym. Jednakowoż jeżeli kupisz od razu na miejscu w sklepie stacjonarnym, to nie.

 

Niestety. Zapytaj na miejscu, jak oni do tej kwestii podchodzą.

 

Nom, dlatego tak ludzie się rzucili na 470. Jeszcze jak były MSI Gaming ze świetnym chłodzeniem, to w ogóle był szał. 

Rozumiem. Mam nadzieję, że jednak karta będzie w idealnym stanie.

Możesz się jeszcze odnieść do dysku? Gość na innym forum napisał mi, żeby podmienił ten dysk SSD, który wziąłem od GOOD RAMA, na Transcenda.

http://www.x-kom.pl/p/331881-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-cx300.html
Ten dysk na :
http://www.x-kom.pl/p/208161-dysk-ssd-transcend-128gb-sata-ssd-370s.html
 

Ogólnie sprzęt już zamówiłem, ale mogę przeddzwonić czy jeszcze jest możliwość zamiany. Ale jest sens w tym ?

Przyjęło się polecać dyski MLC z uwagi na większą trwałość i póki jeszcze są w sklepach. Dlatego ktoś zaproponował 370s. Można też spojrzeć łaskawym okiem na Iridium PRO. Spróbuj wymienić. MX300 nie byłby błędem, ale ten od Cruciala :wink: Nie spostrzegłem się, że w pewnym momencie firmę i tym samym model wymieniłeś na inny.

Nie mieli tego transcenda na stanie… Dlatego zdecydowałem się wziąść : http://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html

Portfel mnie zaboli :stuck_out_tongue: Zestaw kompletny :slight_smile:
Dzięki za pomoc

Bardzo dobry wybór, praktycznie najlepszy dysk w tej cenie patrząc cena wydajnośc + 5 lat gwarancji

Jeszcze pytanie, bo tak jak mówiłeś nietopyrz są jakieś promocje związane z kartą pamięci.

Na x-komie piszą, żeby aktywować jakiś kod rabatowy na myszkę, ale nie aktywowałem go przy zakupie, a zestaw już zatwierdzony.
Czy mogę jeszce go aktywować ? Orientuje sie ktoś ?

Nie wiem co się dzieje na x-komie. Morele i esc mają kody, które ciągle są w użyciu. Zadzwoń do sklepu i się zapytaj, jak się zapatrują na ów kod, o którym wspominasz. Jeżeli nie wysłali, nie opłaciłeś, to może coś da się zrobić.