Zestaw za 5k do amatorskiego montowania filmów

Cześć.
Co myślicie o tym zestawie? Co lepiej byłoby wymienić?

Ponadto, mam problem z karta graficzną, bo znaczna część jest niedostępna.
Proszę o rady.

Na jakim programie chcesz się bawić ?
A karty są dostępne, np:

Datę zakupu, bo do 5000 ciężko o zestaw z kartą, brak ich. U Ciebie może 1650 kupisz, a ona słaba…

Wiesz co, właśnie przez takie gadanie ludzie prą na nowe karty i się robi bajzel na rynku.
W pracy montuję filmy w 4K 60 fps na maszynach z grafiką GTX 1060 (6 GB) i nie ma z tym aż takiego problemu na DaVinci Resolve.

Jak miałem w domu przed transferem na RTX 3070, to GTX 1070 w zupełności dawała radę.

Do montowania filmów (np programem DaVinci Resolve) zaleca się 32GB RAM a lepiej 64GB. Kupując sobie dwie ósemki - zamykasz sobie drogą do rozbudowy powyżej 16GB. Lepiej daj 2x16GB (tylko w QVL płyty sprawdź jakie modele działają w czterech bankach z tym CPU).

Co do GPU - tak jak lordjahu napisał, taka wystarczy:
https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-evga-gtx-1060-sc-6-gb-ddr5-10418409634

Co do dysku SSD - ta płyta obsługuje m2. Po co więc chcesz dysk 2,5"?

Myślę, że Sony Vegas Pro co najwyżej.

Zaktualizowałem listę o system operacyjny, dysk m2, inny monitor, mysz i klawiaturę. Pozostaje mi do dyspozycji 1300 zł na kartę graficzną. Chcę by zamówiona była z x-com bo biorę usługę montażu od nich., ale widze że mają spore braki na magazynie. Możecie coś polecić co w najgorszym przypadku jest póki co niedostępne ale jest w moim zakresie cenowym? Najwyżej poczekam.

Morele też ma usługę montażu. Sprawdzałeś, czy tam nie wyjdzie ci taniej?

Byle jaka karta z 4GB pamięci. Program polecam Avid Media Composer. Sony Vegas Pro kosztuje podobnie, więc lepiej brać coś, co jest standardem na świcie.

Zależy czy znajdziesz tani dobry RAM, bo mi wyszło podobnie z powodu:

  • droższego modelu GoodRAM (wersja G z przykładu a GCD w obu):


  • Jedynie nie znalazłem Sliver Monkey “Biznes to Biznes” więc wrzuciłem “Rapoo” w promocji za około 78 zł z groszami.

  • Windows 10 tańszy o około 60 zł, niby można się pokusić na wersje EN jak i około 20 zł się przyda by stacjonarnie kupić “Silver Monkey”.

  • Montaż w x-kom jest tańszy o 38 złotych (79,99 PLN), w przypadku jak sklepowi pozwalamy na instalacje to 30 złotych tańsza (99,99 PLN)

    • morele dodatkowo zrobiło jakiś dziwny mechanizm, że na danej części zaznaczamy montaż komputera i czasem jest 117 zł a czasem 100 zł jak nie mają wkładać GPU dedykowanego, a jako produkt pod linkiem niby wynosi już 124 zł i drożej (coś dezaktywuje 6% rabatu).
  • dysk HDD niby tańszy o 20 zł,

  • M.2/Ryzen/Monitor/Obudowa identycznie,

  • Zasilacz tańszy 13 zł z groszami,

  • płyta główna ma lepszą promocje teraz w x-kom 239 do 289 zł (jak promocja się skończy to taniej o 10 zł w morelach)

Więc oszczędności na reszcie powodują niesmak z RAM i niby to około 200 zł.


No chyba, że złożyć z lepszych części jakie ma morele a nie prawie identycznych lub budżetowo RAM 2666 MHz.

Potem czy nie kupi od tych “Zdzisiów” co mają “ajencję” z morele. I czy za darmo warto to wysłać do siebie pocztą polską (niby x-kom niby oferuje dostawę za 0 do wybranego salonu); a kurierem to chyba ceny nawet mają podobne.

Jeśli oszczędza 200zł w morele, to już może sobie pozwolić na gtx1650 zamiast gtx1050ti :wink:

Ja bym odbił piłeczke, że przez takie gadanie ludzie zostają z martwymi GPU, a autor chyba składał nowy zestaw. :slight_smile: Ja tam ręki, ani nawet klawiatury nie przyłożę do zakupu karty za blisko 1400 bez żadnej gwarancji, ale to nie moja gotówka…

Nie polecam GOODRAM do takiego zestawu, często mają problemy z pracą w dualu. Zwłaszcza, te szybsze.

Obudowę też polecam jakąś normalną, a nie to barachło komunijne. Już nawet Chieftec CT-01B-OP będzie lepszy.
Szkło z boku = niepotrzebna waga, podatność na uszkodzenie, niewygodne rozbieranie, brak wentylacji z boku, bazarowy wygląd, brak ekranowania, kiepskie oddawanie ciepła. Zasilacz na dole = daleko do złącz na płycie, czasami potrzebna przelotka, a czasami trzeba ciągnąć przewody po płycie, bo z tyłu za krótko, zaciąganie brudu z podłogi.
Brak miejsca na napęd lub ewentualny panel z przodu (np. jeśli klient zażyczy sobie materiał na DVD, lub dostarczy coś na płycie), absurdalna cena jak za kawałek blachy.

Dysk M2 w tym zestawieniu jest potwornie wolny, lepiej pieniądze zaoszczędzone na obudowie dołożyć do szybszego dysku. link

Jak myślicie, która z tych kart byłaby najlepsza?
https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=geforce%20gtx%201650&bmatch=cl-e2101-d3685-c3683-ele-1-2-0218&stan=nowe&price_to=1400

2 wentylatory i gddr6, ale dla mnie płącisz prawie 2x jej wartość… a karta naprawdę nie powala.

To jest EVGA :wink:

Pozwolę sobie przekleić moją ofertę z działu sprzedaż:

Porządny sprzęt, bardzo mało używany. Wszystko z x-kom z gwarancjami. Mogę go odpowiednio doposażyć (wybrana obudowa, windows), zainstalować system i wystawić na allegro. Na terenie woj. śląskiego dostarczyć osobiście. Wystarczy dołożyć kartę grafiki teraz lub później.

Sprzęt używany nie wchodzi w grę. Jeśli macie inne propozycje w tej kategorii cenowej ewentualnie 100 zł drożej to prosze podajcie.

Nie ma szans, jako “przyzwoitą kartę” byś 1660/rx 5600 potrzebował, one pół roku temu były po 1000-1200 zł, a zobacz teraz.

Wybrałeś takic zas, że absolutnie NIC nie ma w sensownych cenach. :slight_smile:

A kiedy to sie może zmienić?