Zestaw za 5k do amatorskiego montowania filmów

Ja bym odbił piłeczke, że przez takie gadanie ludzie zostają z martwymi GPU, a autor chyba składał nowy zestaw. :slight_smile: Ja tam ręki, ani nawet klawiatury nie przyłożę do zakupu karty za blisko 1400 bez żadnej gwarancji, ale to nie moja gotówka…

Nie polecam GOODRAM do takiego zestawu, często mają problemy z pracą w dualu. Zwłaszcza, te szybsze.

Obudowę też polecam jakąś normalną, a nie to barachło komunijne. Już nawet Chieftec CT-01B-OP będzie lepszy.
Szkło z boku = niepotrzebna waga, podatność na uszkodzenie, niewygodne rozbieranie, brak wentylacji z boku, bazarowy wygląd, brak ekranowania, kiepskie oddawanie ciepła. Zasilacz na dole = daleko do złącz na płycie, czasami potrzebna przelotka, a czasami trzeba ciągnąć przewody po płycie, bo z tyłu za krótko, zaciąganie brudu z podłogi.
Brak miejsca na napęd lub ewentualny panel z przodu (np. jeśli klient zażyczy sobie materiał na DVD, lub dostarczy coś na płycie), absurdalna cena jak za kawałek blachy.

Dysk M2 w tym zestawieniu jest potwornie wolny, lepiej pieniądze zaoszczędzone na obudowie dołożyć do szybszego dysku. link

Jak myślicie, która z tych kart byłaby najlepsza?
https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=geforce%20gtx%201650&bmatch=cl-e2101-d3685-c3683-ele-1-2-0218&stan=nowe&price_to=1400

2 wentylatory i gddr6, ale dla mnie płącisz prawie 2x jej wartość… a karta naprawdę nie powala.

To jest EVGA :wink:

Pozwolę sobie przekleić moją ofertę z działu sprzedaż:

Porządny sprzęt, bardzo mało używany. Wszystko z x-kom z gwarancjami. Mogę go odpowiednio doposażyć (wybrana obudowa, windows), zainstalować system i wystawić na allegro. Na terenie woj. śląskiego dostarczyć osobiście. Wystarczy dołożyć kartę grafiki teraz lub później.

Sprzęt używany nie wchodzi w grę. Jeśli macie inne propozycje w tej kategorii cenowej ewentualnie 100 zł drożej to prosze podajcie.

Nie ma szans, jako “przyzwoitą kartę” byś 1660/rx 5600 potrzebował, one pół roku temu były po 1000-1200 zł, a zobacz teraz.

Wybrałeś takic zas, że absolutnie NIC nie ma w sensownych cenach. :slight_smile:

A kiedy to sie może zmienić?

Przypuszczam, ze 2 tygodnie po tąpnięciu kursu Bitcoina/Etherum?Cośinnegocoin. Dodaj jeszcze pandemię i masz całkowity brak pewności. Niektórzy uważają, ze “może cos na jesieni”, inni “w połowie 2022”, słowem w ciągu najbliższych miesięcy będzie tylko gorzej.

Ewentualnie poluj na okazje, np. takie, bo to dzisiaj jest okazja…
Nowa Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6GB Warszawa Mokotów • OLX.pl

Kup po prostu starszą Quadro używaną z 4GB lub więcej RAM, do obrabiania video wystarczy w zupełności. No, chyba, że to Video to tylko ściema i tak naprawdę to zestaw do grania.

W tej kategorii cenowej z nowych kart czy dostane coś lepszego niż to?

Niby nie, ale 1 wiatraczek…, może być głośniej. :wink:

Szkoda kasy. Kup sobie za 450 zł GTX950:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/geforce-gtx-950-2gb-directx-12

Na którym spokojnie przeczekasz to kopalniane szaleństwo.

Dokładnie do montowania filmów wystarczy a jak będziesz chciał grać to popykasz sobie w gierki retro lub jakieś gry aaa na niskich-średnich… szału nie będzie ale też nudzić sie nie będziesz.

Ja sam kupiłem rok temu rtx 2070 super EVGA ftw3 czyli praktycznie najlepsza grafika z niereferantów… i co?? i Gó*** !!
Na rynku zastój z grami z powodu covida i nie ma w co pykać z nowych gierek.

GTX 450 ma za mało pamięci. Nowy Vegas może sprawiać problemy.

GTX950 za 450 zł :wink:

No tak, odwrotnie. :slight_smile: ale pamięci i tak za mało. 4GB ram dla grafiki jest potrzebne, przynajmniej tyle zaleca producent.

W zaleceniach jest też integra od intela, więc nie panikujmy. O wiele bardziej istotna jest ilość RAM-u w komputerze :slight_smile:

Nie będzie akceleracji na zintegrowanej.