Zestaw za 600zł pod XP/W7. - procesor, płyta, zasilacz

Cześć Wam,
poszukuje do 600zł - procesora, zasilacza i płyty głównej. Wszystko ma działać pod kontrolą XP/W7.
W szufladzie mam DDR2 i DDR3, i jakaś grafika też się znajdzie, więc tego nie potrzebuje.
Myślałem nad czymś na s775, ale wolę Was się dopytać. Co byście mi polecili w tej kwocie?

Pozdrawiam.

Ogólnie ciężko, 775 to muzeum i płytki już bym nie polecał.

  • Za 400-500 zł kupisz cały refurnitured używany z 10 na i5-2xxx.
  • Alternatywa to Athlon200/Ryzen 1200 (jak masz sprawną i możliwie nową grafikę, to lepszy od Athlona200 jest 1200), koszt 200 zł, Płyta A320, koszt 200, + 4/8 GB RAM za 100-150, zasilacz, fajnie byłoby SIlentium za 120, zaczynają się, ale od biedy można jakieś lepszy używany.

XP nawet nie instaluj, to muzeum!, do instalacji Win7 będzie potrzeba dogrania sterowników USB lub klawiatura na ps2, można też nadal za free zaktualizować do 10, co polecam

Reasume: Polecałbym po koszcie złożyć Ryzena/Athlona 200GE, sprzęt na gwarancji, stosunkowo wydajny, można modernizować i 650 nie przekroczysz…

1 polubienie

Mam akurat PC juz na Ryzene 5 2600,
potrzebuje czegoś starszego do odpalania głownie starych gier, które nie wszystkie działają na W10.

A mój quad to pies? :wink:

No to pogadaj z gomem, masz przynajmniej gwarancje, że działa i nie było składane przez Janusza biznesu w garażu. Ew. punkt 1, ale tam w poleasingowych masz głównie zasilacze tfx i z grafika krucho może być…:wink:

Ten podstawowy zasilacz od SPC (Elementum 450W) w zupełności wystarczy. A przynajmniej nowy i na gwarancji.

Czekaj, czekaj jakie gry Ci nie działają na W10? Niedawno grałem w np. Diablo 1 czy HoM&M 2, chyba nawet red alert odpalałem, chyba że mówisz o poczatkach gier PC z przed 40 lat.

Tak naprawdę chyba każdą grę da się odpalić na Win10 , wystarczy pobrać potrzebne programy i włączyć lub wyłączyć niektóre opcje, są nawet poradniki może najpierw spróbuj tych metod a jeśli nic nie pomaga wtedy pomyśl na składaniem sprzetu do tych gier…

Tak naprawdę, to nie.

Odpal np. battle for middle earth 2 bez cracka? ciekawe czy się uruchomi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Generalnie wiele nie potrzeba, jakaś płyta S775, zasilacz i obudowa.
Myślę że za 100-150zł można taki zestaw złożyć.

Jeżeli jakiś znajomy ma niepotrzebny stary komputer, to pewnie taniej.

Mam kilka płyt Asusa i C2D z chłodzeniem. Mogę wybrać jakąś sztukę :slight_smile:

A może kupić rasbery PI lub udoo taka mocniejsza wersjia i na nim zainstaować stary system…
potem można go przerobić na wiele innych projektó jak sie znudzi granie w retro gry…