Zestaw za około 7000zł do gier fhd na lata

złozyłem sobie powyższy zestaw, na zakup mam jeszcze około tydzień, pytania na które nie do końca znam odpowiedź:

  1. Karta graf: czy warto dokładać kasę do msi gaming x+

2)płyta gówna: w podobnej cenie jest mnóstwo innych, nie mam pojęcia ktora, może msi m3, asrock extreme4,asus prime z270-a?

  1. RAM: czy ten jest ok czy wziąc cl15 3000mHz

  2. obudowa: Moze zostać czy lepszy fractal lub silent base 800?

5)ssd : warto dorzucać do tego sprzętu,czy zostac na plextor lub wcale na sacie 3 np goodramie?

  1. chłodzenie: czy wystarczy do i7700k?

  2. napęd chyba bez róznicy?

Proszę o pomoc :slight_smile:

Widzę już ten temat na co najmniej 3 forum :wink: Chłopie nie pisz tego samego w każdym zakątku sieci. Wielu takich już widziałem co to musieli zapytać wszędzie, a potem jak przychodziło do kupna to i tak nie wiedzieli co kupić, bo za dużo osób im doradzało. Osobna kwestia, że spora część z doradzających gada głupoty i potem będziesz miał tylko jeszcze większy mętlik w głowie :wink:

moze zamiast mnie ochrzaniac to mi pomoz bo widze ze sie troche znasz:)

1)Palit JetSteam czy GameRock?
2)płyta gówna: msi m3, asrock extreme4,asus prime z270-a?
3)obudowa co ty bys wybrał, i dlaczego:
a) PHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition
b) PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition
c) Fractal Design R5 Blackout Edition
4) dysk wzialbys tego samsung czy zmienil na plextora z radiatorem czy olal i wzial zwyklego good ram sata3?
5) chlodzenie macho rev b czy dark rock 3?

odpowiedz i zamawiam :slight_smile:

zmienilem dysk,obudowę, myślalem jeszcze nad zasilaczem 750W bo tylko 30zł róznicy ale chyba nie ma sensu. To juz raczej wersja finalna, we wtorek zamawiam.CO MYŚLICIE? WSZYSTKO OK?


+

+
2x https://www.morele.net/be-quiet-pure-wings-2-bl039-793064/

Pytanie podstawowe - masz zamiar grać w 1440p Ultrawide/4k?
Jeśli tak, to można kupić zestaw z Ryzenem 5 1600 i zmieścimy się tym sposobem ze 1080ti. Na 77k musiałbyś dorzucić 400-500zł.

P.S. W tej obudowie Phanteksa nie zamontujesz napędu optycznego.

max fhd

Nie dopłacałbym do BeQuiet Dark Rock 3, jeśli już to skoczyć do Cryorig R1 Ultimate lub jeśli nie zależy Ci na wyglądzie - CPU Raijintek TISIS

Dysk SSD 480GB zamiast tego PCI-E, GoodRam Iridium PRO 480GB. Tym sposobem zainstalujesz na nim wszystkie ulubione gry, co da znacznie większy komfort użytkowania komputera. Pakowanie się w dyski PCI-E Nvme ma sens, jeśli edytujesz duże pliki video w 4k lub przechwytujesz obraz przekraczając możliwości SATA. Kultura pracy będzie znacznie wyższa, po prostu HDD zaparkuje po określonym czasie, a to on będzie najwięcej hałasu wytwarzał.

Nie przepłacałbym za kartę grafiki, taktowania można podnieść samodzielnie. Kultura pracy w trakcie grania i tak zginie za słuchawkami/dźwiękiem, to zazwyczaj 3db różnicy przy autorskich chłodzeniach.

Dobierz sobie obudowę, chłodzenie to 2x140mm na przód i wylot 2x140 lub 120+140mm.

płyta głowna: Asus z270-a
Karta graficzna: MSI 1080 Gaming X+
Ram:Corsair black 3200MHz CL16
HDD: WD Blue 1tb
Procesor: intel i7 7700k
zasilacz: corsair rm750x
ssd : goodram inridum 256gb + samsung s961 256gb

chłodzenie cpu: be quiet! dark rock 3

obudowa:PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition

chyba final :slight_smile: Jakieś opinie czy wszystko ok? Zasilacz 750W?czy zostawic za 30zł tanszy 650W?Jak reszta?:slight_smile:

Nie martwi cię rozrzut jakościowy modeli 7700K? Co prawda nawet po premierze ryzena sprzedaż idzie świetnie, ale sam procesor wydaje się mieć problemy z małymi skokami temperatur i ogólnie wysokimi temperaturami i przez to osiągami w OC. Niektórym trafiają się sztuki które nawet po delid osiągają po ponad 70st w stressie bez OC, przy chłodzeniu pokroju Prolimatech Megahalems.
Osobiście rozważałbym 6700K + asus Z170 pro gaming (wtedy z pamięciach 3000 MHz). Uwzględniając zwrot Asusa wychodzi jakieś 500zł taniej bez utraty znacząco na wydajności czy parametrach niż kaby+z270.
Zasilacz 550W będzie wystarczający, 650W będzie z dużym zapasem. Pamiętaj że to model o wysokiej sprawności

nie wiem sumie czemu sie uparlem na 7700k, jest okolo 10% bardziej wydajny, myslisz ze nie prosciej bedzie zmierzyc pozniej temeratury i jak beda za wysokie to oddac do sklepu z mozliwoscia zwrotu 14 dniowego? i twedy szukac az sie znajdzie odpowiednio dobry? zaraz bedzie 8 wersja i bylbym juz dwie wersje w plecy xd a moze poczekac do tej 8 serio?

Różnica w wydajności tych procesorów nie przekracza różnic w taktowaniu, czyli ok. 5 procent uśredniając wyniki z gier i programów użytkowych. Po OC wydajność jest praktycznie bez różnic przy jednakowym taktowaniu.
Piszę jak ja bym na twoim miejscu zrobił. Jak dla mnie tak mała różnica wydajności nie jest warta 120zł extra + droższe płyty główne (uwzględniając aktualny cashback Asusa te różnice są tylko większe). Odkładanie zakupu do kolejnej generacji nie jest raczej dobrym pomysłem, można czekać w nieskończoność wręcz.

6700k ma duzo nizsze temepratury po OC?

Taki komp w sam raz jak za te cene.Procesor chłodny,dobra obudowa,wydajna karta gafiki czego chcieć wiecej.Wszystkie gry będą chodziły płynnie na maks detalach.Wszystko bedzie elegancko cichutko dzialalo.Pojemny dysk M2 i 3 TB HDD.

Z 6700k jest ten sam problem - jak trafi Ci się sztuka, która potrzebuje wyższego napięcia, to temperatury poszybują w kosmos. TIM użyty w obu rodzinach na lga 1151 jest ten sam. Pozostaje delid.
Brałbym 77k, wyższe taktowanie z pudełka, IPC oraz wsparcie dla Optane w przyszłości zaprocentują. Do tego dochodzi wsparcie sprzętowe dla video w 4k.

Nie pakuj się też w Ryzeny jeśli twoim głównym zadaniem ma być granie w 1080p na kartach klasy gtx 1080. Wyższe IPC i sprawniejszy hyper threading zawsze procentują w grach.

Zmienił bym tylko chłodzenie na Fortis https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2.html

Jak koniecznie i 77k to bedzie troche drozej ale da rade w tej cenie zlozyc cos sensownego:

Moje ostatnie pytanka:
HDD:
https://www.x-kom.pl…-64mb-blue.html
https://www.x-kom.pl…00obr-64mb.html

płyta głowna:
https://www.x-kom.pl…4-usb31-m2.html
https://www.x-kom.pl…4-usb31-m2.html

obudowa:
PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition bedzie miał duzo gorsze temepratury on enthoo pro M który ma otwarty przedni panel?

Czy ten zestaw wart jest swojej ceny:
http://allegro.pl/fox-supreme-i7-7700-16gb-ddr4-1tb-gtx-1080-gaming-i6531464232.html

  • system

Czy też lepiej pokusić się o złożenie czegoś samemu bo budżet mam podobny

To moj zestaw: i jestem bardzo zadowolony
płyta głowna: Asus strix z 270f naprawde ok :slight_smile:
Karta graficzna: MSI 1080 Gaming X+ super !
Ram:Corsair black 3200MHz CL16 wziłąbym chyba jakieś ledowe teraz
HDD: WD Blue 1tb wyrzucilem bo głosny
Procesor: intel i7 7700k po skalpie za 60zł i jest ok
zasilacz: corsair rm750x super
ssd : goodram inridum 256gb + samsung s961 256gb ssd jest ok, nvme samsung to minimalna roznica nie warta ceny.
chłodzenie cpu: be quiet! dark rock 3 dorzuciłbym do noctua 15s lub jakis kraken x62, ale te ladnie wyglda w obudowie
obudowa:PHANTEKS Eclipse P400S Tempered Glass Edition dla mnie super.

pikam jak patrząc na gotowce z szybkim dyskiem taniej