Zestawik mysz+klawiatura - doradźcie :)


(Wojtas23 01 91) #1

Siema.

Przyszedł czas na zmianę klawiatury i myszki na coś lepszego :lol:

Nie gram dużo w gry (może czasem jak coś wyjdzie ciekawego i mój komp obsłuży ją :lol:), bardziej potrzebuje tego do pracy, zabawy :stuck_out_tongue:

Zestawik do 250zł.

Aktualnie posiadam stary zestaw Logitecha bezprzewodowego (mam go jakieś 3 lata) i pod myszką już nie mam ślizgaczy a na klawiaturze literki: E,O,L,A,Z,C,B,M,S,D i ENTER po prostu są powymazywane i mojej mamie ciężko coś pisac bo klawiatury na pamiec nie zna :stuck_out_tongue:

Oto mój zestaw: http://www.choice.com.au/files/f118708.jpg

Proszę Wam o doradzenie mi czegoś dobrego za ta cenę :slight_smile:

P.S. Jeszcze chciałem dodać, żeby ani mysz ani klawiatura nie żarły aż tak szybko baterii !!


(Technik Elektro) #2

microsoft :

http://allegro.pl/item257856981__micros ... _oem_.html

lub dozbieraj do logitecha :

http://allegro.pl/item258680936_logitec ... at_gw.html


(Wojtas23 01 91) #3

Do tego Logitecha do myszki trzeba podkładkę ??

Jak z bateriami ? :confused:


(Mariosti*) #4

Jeśli nie chcesz aby żarły baterie to kup o dwie klasy lepszy sprzęt przewodowy:

LOGITECH Ultra FLAT http://www.ceneo.pl/317403

Logitech MX518 http://www.ceneo.pl/84550


(Wojtas23 01 91) #5

Chciałem jeszcze zapytać na ile takie baterie wystarczają do tego Logitecha co podał technik_elektro?


(Technik Elektro) #6

do klawiatury kilka tygodni do myszki kilka dni. można kupić baterie o wyższej pojemności !!


(Wojtas23 01 91) #7

Kilka dni to bardzo cienko! Chodzi Ci o zwykłe baterie czy akumulatorki ??


(Technik Elektro) #8

w zestawie są baterie zwykłe musisz kupić akumulatorki + ładowarkę (drogie nie są) i po kłopocie.

http://allegro.pl/item256624802_ladowar ... _w_wa.html

albo poszukaj zestawu z ładowarką (logitech ma takie).


(Mariosti*) #9

Naprawde wojtas, kup sobie przewodową klawiaturę i myszkę, nie pożałujesz a zyskasz...

Jeśli jednak jesteś fanatykiem i chcesz koniecznie ciężkie, klocowate, prądożerne wersje bezprzewodowe to akumulatorki kup najlepiej sanyo eneloope (w odróżnieniu do zwykłych akumulatorków mają tylko 2,1Ah pojemności, ale za to nie rozładowują się przez wiele miesięcy, podczas gdy zwykłe rozładowują się na dniach same z siebie w szybkim tempie).


(Technik Elektro) #10

kłamiesz :), myszki są prądożerne zwłaszcza gdy często się jej używa :slight_smile: i na pewno na jednym ładowaniu nie pociągną kilka miesięcy - żarty.

od wielu lat mam zestaw bezprzewodowy i nigdy na niego nie narzekałem (choć nie był z najwyższej półki cenowej) działa do tej pory, bardzo sobie cenię że mogę z odległości 5 m sterować kompem. bardzo przydatna rzecz gdy ma się np tuner tv :-).


(efazeti) #11

ja mam od 4 lat zestaw Logitech'a, w klawie do tej pory wymieniałem baterie 1 raz!! a myszkę ładuję (przez 6h) raz na ok. 5 dni, a dodam, że przy kompie siedzę dość sporo czasu

jeśli miałbym wymieniać to tylko na nowszy zestaw Logitech'a, oczywiście bezprzewodowy, nie doradzę nic konkretnie bo nie orientuję się w aktualnych zestawach


(Pbk24) #12

Dziwne. Ja na stacjonarnym używam klawiatury Microsoft z serii Office od 4 lat i żaden klawisz mi się nie wytarł.

Kiedyś kupowałem tanie klawiatury po 15 zł, ale klawisze szybko się "ulotniały". Postanowiłem kupić jedną za to porządną i drogą.

I to był dobry wybór. Tobie też tak radzę.


(Anka 1993) #13

A może cos takiego? :

http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Lo ... ,id,21738/

Wcześniej miałam identyczną klawiaturę, jaką podałeś. Na początku byłam zadowolona, ale jak zmienilam na to, co podałam w linku powyżej, to zupełnie inna bajka. Pisze się wspaniale, dobrze wyczuwalny skok klawiszy, wszystko chodzi naprawdę gładko. Myszka może się wydawać nieco ciężka po włożeniu baterii, ale idzie się przyzwyczaić. Co do prądożerności, to jest naprawdę dobrze. Mysz wytrzymuje na bateriach dołaczonych do zestawu już dobrych kilka miesięcy i nic nie wskazuje na to, żeby się miały wyczerpać. Co do klawiatury, to wiadomo, że trzyma jeszcze dłużej.


(Wojtas23 01 91) #14

Lepsze są myszki optyczne czy laserowe? Czy konieczna jest podkładka pod myszkę.. ? Jak to jest ??


(Technik Elektro) #15

to są te same myszki :stuck_out_tongue:

nie, oby powierzchnia była w miarę płaska. ja używam optyka na zwykłym biurku.


(Wojtas23 01 91) #16

Więc podsumowując... Opłaca się wziąźć ten zestaw: http://allegro.pl/item258680936_logitec ... at_gw.html ??

Będę z niego zadowolony ??


(Technik Elektro) #17

jasne że tak :slight_smile: tylko dokup ładowarkę i akumulatorki... logitech to marka godna zaufania :slight_smile: długa gwarancja to spory atut.


(Mariosti*) #18

Ja tam wciąż mówie że przewodowy zestaw będzie lepszy. Jeśli masz tuner to nawet do bardzo tanich tunerów jest dodawane urządzenie o nazwie "pilot".

A co do myszy optycznych i laserowych:

"Mysz optyczna [edytuj]

Nowszym rozwiązaniem jest tzw. "mysz optyczna". W podstawie takiej myszy zainstalowana jest jedna lub więcej diod elektroluminescencyjnych oświetlających powierzchnię pod myszą, soczewka ogniskująca oraz matryca CCD. Mysz tego typu posiada także specjalizowany procesor DSP (zazwyczaj zintegrowany z matrycą) służący do analizowania względnych zmian w położeniu mocno powiększonego obrazu powierzchni. Zaletą tego rozwiązania jest brak mechaniki, która łatwo ulega zanieczyszczeniu i wymaga częstej konserwacji oraz to, że mysz działa na prawie każdej powierzchni i nie wymaga podkładki.

Mysz laserowa [edytuj]

Mysz laserowa firmy Logitech dedykowana specjalnie dla graczy

Jednym z najnowszych rozwiązań jest zastosowanie lasera zamiast diod świecących co jeszcze bardziej podnosi rozdzielczość myszy, a tym samym czułość. Zaletą tego rozwiązania jest brak mechaniki, która łatwo ulega zanieczyszczeniu i wymaga częstej konserwacji oraz to, że mysz działa na praktycznie każdej powierzchni (nawet na szkle) i nie wymaga podkładki."

Z wikipedii.... z resztą gołym okiem widać że się różnią, "podświetlenie" pracuje poza widzialnym zakresem fal świetlnych przez co może nie ulegać pewnym "interferencjom" itp... tak czy siak najlepsze obecnie myszy to myszy właśnie laserowe...


(Wojtas23 01 91) #19

Ładowarkę mam (nawet dwie) Sony. Obojętnie jaka ładowarka naładuje akumulatorki obojętnie jakie ??


(Mariosti*) #20

Nie do końca.... Nie wiem na czym to polega ale taka ładowarka do akumulatorów niklowo kadmowych prsuje akumulatorki niklowo wodorkowe.... Może różne napięcie ładowania.... Tak czy siak musi oczywiście obsługiwać rozmiar baterii (AA/AAA), no i jeśli zależy ci na długiej żywotności akumulatorka (wiele cykli ładowania) powinieneś korzystać z ładowarki o możliwie małym prądzie (natężeniu) ładowania, czyli ładujące akumulatorki nie szybciej niż w 4 godziny (2,7Ah).

A co do tych eneloopów - miałem na mysli ze gdy np pojedziesz do babci na 3 dni to zwykłe akumulatorki mogą w tym czasie rozładować się samoistnie nawet w połowie....