"zestresowana" wyłączającym się komputerem prosi o

Witam.

Pod koniec zeszłego roku, mój poprzedni już komputer trochę wariował. W trakcie uruchamiania, wyłączał się, i od nowa startował. Działo się to w różnych momentach. Potrafił się w pełni uruchomić, wykazać funkcjonujący pulpit, wraz z działającymi aplikacjami jak np skype. Ale w jakieś kilkanaście sekund potem, wszystko leciało w cyberprzestrzeń, zerował adresy i od nowa.

W ostatni piątek 2006 roku spalił mi się zasilacz w kompie. przez pięć minut próbowałam go uruchomić. W tym czasie kilkakrotnie się wyłączał. No i nastapiły “fajerwerki”. Przyśpieszyło to moją decyzję o kupnie nowego komputera.

Teraz jestem szczęśliwą posiadaczką nowego fabrycznie peceta, firmowanego przez HP.

Jednak mój niepokój znów powraca. Kilka dni temu i ten raz się wyłączył w trakcie uruchamiania. Dziś znów się to stało.

Mam nieprzyjemne wrażenia z poprzedniego “spalenia”, ponieważ siedziałam przy samym kompie. W tym nowym niestety nie mam z tyłu obudowy “pstryczka” przy zasilaczu.

W obu ostatnich przypadkach na pulpicie pojawił się komunikat programu: spybot- search & destroy, następującej treści:

Spybot- search & destroy wykrył ważny wpis rejestru, któren został zmieniony.

Kategoria: system startup global entry.

Zmiana: wartość usunięte.

Wpis: KernelFaultCheck.

Stare dane: %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

Nowe dane: ( to pole jest wygaszone, nic nie jest napisane- mój przypis)

No i teraz niespodzianka- jest rząd czterech opcji do wyboru w postaci aktywnych klawiszy: jednak pierwszy i drugi nie jest prawie widoczny. Jest tak jakby " obcięty" przy samej ramce klawisza.

Widzę tylko w pełni dwa środkowe klawisze: ze znakiem zapytania, oraz “Info”.

Po kliknięciu opcji “?” wyświetla następującą informację ( po angielsku- niestety nie znam angielskiego)

spybot SD resident entry:

Startup entry.

Definition

Spybot-S&D Resident watches for changes to this setting, and allows you to react to them.

User interactions

Not all startup entries are bad - you have to decide if you trust the program that asks the change. During a user-initiated software installation for example, you would usually allow this change. If this happens while surfing the web or without any intended system changes, you should be careful.

Po wybraniu opcji "Info:

Rezydent spybot S&D baza wpisów startowych.

Dla tego wpisu nie znaleziono informacji.

Wiem ogólnie, iż program spybot jest antyszpiegiem. Czy takie zachowanie mojego komputera jest związane z usuwaniem tego typu “kwiatków”? Z czego może wynikać “gaszenie się kompa”, a w sumie dwóch?

Mój nowy nabytek będę spłacać do Gwiazdki, więc nie chciałabym się z nim zbyt szybko pożegnać.

Bardzo proszę o radę.

Z góry dziękuję.

Beatrycze

witam na początek uruchomił bym go w trybie awaryjnym i zobaczył czy dzieje się coś niepokojącego??? Pytanie drugie czy w ostatnim czasie nie były instalowane jakieś programy i sterowniki??? Pozdrawiam! !!

To co wykrył Spybot jest całkowicie niegroźne. Poinformował on tylko o zrzuceniu pamięci i utworzeniu pliku minidump, w którym znajdują się techniczne informacje dla nieco bardziej ‘obytych’ osób. Możesz poszukać takich minidumpów i wkleić zawartość kilku. Pomoże to w znalezieniu przyczyny Twojego problemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 977#797977

Zmierz temperatury i napięcia programem EVEREST:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88838

Podaj konfigurację sprzętową komputera.

Dodatkowo możesz wkleić komplet logów - HijackThis i SilentRunners:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Witam.

Dziękuję za rady. Kolega informatyk dziś zajrzał do kompa. Napięcia są ok. Na razie komp się nie resetuje. Jutro wymieniam gniazdko elektryczne, bo jest nieco poluzowane. Jest stare, może gdzieś puszcza napięcie. Muszę się dokładniej wczytać w procedury logów i ich wysyłania.

Dziękuję i miłego wieczoru wszystkim. :))

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 22:26

Co do ostanio instalowanych programów, to zaimstalowałam małą nakładkę radiową. Screamer Radio v0.3.8

Wysyłam “podgląd zdarzeń” sytemu. Zapis w wordzie, mam nadzieję, że może być na pierwszy raz.

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 22:37

muszę się jednak dokładniej wczytać :))

Rozwiązanie problemu ze Spybot - Search & Destroy