Zetafon - przeniesienie środków / zmiana oferty


(bachus) #1

Matka dała się kiedyś wrobić w Zetafon - wrzuca te 25zł co miesiąc, wrzuca, nie dzwoni za dużo... środków się nazbierało. Powoli przymierza się do zmiany oferty, bo jest bez sensu wrzucać te 300zł co roku, jak się nie ma z tego korzyści. Pamiętam, że kiedyś była opcja przeniesienia środków na inne konto - SMS i doładowywało się cudze. Widzę, że to chyba zlikwidowano:

Nie widzę na stronie Orange/Zetafon informacji, aby czymś to zastąpiono... Podpowie może ktoś, jak przejść na tańszą ofertę (doładowywanie, kiedy jest tylko potrzeba) i jednoczesne zachowanie środków?


(manieKMP) #2

Chyba najlepszym wyjściem będzie jak zmienisz taryfę na np. Nowe Orange GO zaraz po tym jak umowa na Zetafon wygaśnie (w teorii powinna sama z automatu, w regulaminach piszą o pisemnym "wypowiedzeniu") co spowoduje koniec zobowiązania do doladowań. Gdy to nastąpi i zmienisz ofertę pre-paid na inną, "korzystniejszą" (np. w/w NOG), powinieneś mieć możliwość przedłużenia konta na rok przy pomocy sms'a (wysłanie START na nr. 8002 przedłuża ważność konta na rok na połączenia wychodzące), ale usługa nie dotyczy Zetafona... Tym sposobem powinno dać się wykorzystać zebrane środki (konto aktywne przez rok, a nie jak to w standardzie zależne od wysokości doładowania, a i dopasowywać nie trzeba by było).

http://www.orange.pl/kid,4002009262,id,4002010582,title,Konto-wazne-1-rok,article.html

http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4003784696,article.html

Tak się przedstawia teoria/możliwość, lepiej jednak ją potwierdzić u źródła, bo teoria swoje, a praktyka swoje :wink:.


(bachus) #3

Dzięki za podpowiedź, będę czytać i analizować!