Zew. dysk wiesza system

Witam serdecznie mam zew. dysk seagate 500gb przy próbie np nagrywania zdjęc z niego wiesza mi cały system. Wcześniej myślałem, że to wina systemu (vista) ale na komputerze gdzie mam W7 sytuacja wygląda tak samo. Co może być tego przyczyną?

A ten dysk albo jego elektronika jest dobra ? Bo mi to wygląda na uszkodzoną elektronikę lub kabel tego dysku które ewentualnie mogą powodować zwarcia przez co następuje spadek napięcia na zasilaczu co może powodować zawieszanie kompa. Z tym że jeżeli problem występuje tylko na twoim kompie a na inych komputerach jest wszystko ok to albo masz uwalony mikroprocesor sterujący portami USB albo brak ci stera do USB .

Żeby było śmieszniej jeżeli masz starą płytę główną np kilku letnią to wszystko jest w porządku tylko BIOS twojej płyty nie rozpoznaje dysku o tak dużej pojemności.

To czy elektronika jest dobra to nie za bardzo wiem. Kable to zmieniałem kilkakrotnie. Mowa oczywiście o usb. Wiesza mi obie jednostki czyli laptop i komputer. Płyta jest nowa bo roczna i ostatnio była w serwisie sprawdzana pod kontem restartów systemu. Mi to wygląda na uwalony dysk tylko jak go sprawdzić czy czasem jest nie halo?