Zew. IP coś blokuje

Witam.

Czy posiadając zew. IP powinienem miec wszystkie porty odblokowane? Inaczej mówiąc czy jesli sprawdzam porty jakimś skanerem i widze, że są one zablokowane, to czy tak powinno byc przy zew. IP? A może te wszytskie dostepne skanery portów online czy też nie online sa mało warte?

Ponadto. Sprawdzając IP na jakiejś stronie (np. Moje IP) ukazuje mi adres 93.181. … … itd. czyli nie mieszacy się w puli adresów wew. Zatem wskazuje, iż mam IP zew.

Jednak jeśli sprawdzam IP przez ipconfig w wierszu poleceń to uzyskuje adres 10.1.20 … itd. Czyli inny od wskazanego powyżej. Zatem czy te adresy nie powinny być takie same?

Nie posiadam routera, tylko antena, kabel dostawca.

Problem przejawia się między innymi w hostowaniu czy dołączniu do gier. Rozmawiałem z adminem sieci chyba przez pół godziny sprawdzał co mógł i twierdzi, że wszystko jest ok. Jedynie co go zdziwiło to to, że gdy chciał skanować porty, które mu podałem i powinny byc odblokowane wyskoczyło u niego, że są zablokowane. Stwierdził, więc, ze to coś u mnie blokuje (firewall, antywirus itp). Jednak problem pojawia się nawet gdy wyłącze antywira Nod32 czy firewalla XP (zresztą i tak mam to co trzeba w wyjątkach). Brakuje mi już pomysłów. Czy jest jakis program…cokolwiek aby sprawdzić co może mnie blokować?

Strona WWW zawsze będzie pokazywać adres IP zewnętrzny…

Jeśli twoje IP po wpisaniu ipconfig wskazuje na adres 10.*, 172.* lub 192.* oznacza to iż posiadasz wewnętrzny adres IP.

No właśnie nie jest do końca tak jak piszesz.

To wytłumacz nam jak to jest?

miałem podobny problem, porty odblokowałem dopiero po odinstalowaniu nod,a