Zewnętrzna karta dźwiękowa dla głośników 5.1

Witam, poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej dla moich głośników creative 5.1 Wszystkie, które znalazłem w internecie są podpinane do komputera/laptopa, który nie ma odpowiedniej karty dźwiękowej. Jednak ja mam w komputerze odpowiednią kartę dźwiękową, a zależy mi na podłączeniu telefonu do zestawu tak, aby działały wszystkie głośniki, bez konieczności łączenia jej z komputerem. Z jednej strony wejście na dźwięk z tel, a z drugiej wyjście na 3 kable dla głośników 5.1 Nie chcę się bawić w żadne przejściówki, adaptery stereo, ponieważ podobno pogarsza to jakość dźwięku, pozdrawiam

Czyli (w uproszczeniu) chcesz wziąć dźwięk cyfrowy (plik mp3) z telefonu, zamienić go na sygnał analogowy (wyjście słuchawkowe), przekonwertować go znowu na sygnał cyfrowy (karta dźwiękowa w komputerze) po czym zamienić znowu na analogowy (wyjście 5.1) do głośników? :smiley:

No nie, faktycznie to nie pogorszy jakości :wink:

 

A karta dźwiękowa, czy jak ją nazwałeś, działająca bez komputera, to właśnie taki adapter/konwerter stereo do 5.1 :slight_smile: I działa to analogowo, bez żadnych konwersji, więc jeśli będzie wysokiej jakości, to da najlepszy rezultat.

Nie istnieje coś takiego co by pasowało do twoich wymagań ani nawet nie ma sensu kombinować.

Z telefonu i tak wychodzi ci dźwięk stereo (czyli 2.0) i nie da się go przerobić do 5.1 bez strat jakości.

Można oczywiście zmostkować przednie i tylne głośniki zwykłym rozdzielaczem aby grały razem ale po 1) nadal będzie to tylko dźwięk stereo a po 2) spadnie ci głośność bo telefon będzie musiał wysyłać dźwięk do dwukrotnie większej ilości głośników.

Tak czy inaczej nie ma sensu się z tym bawić, podłącz po prostu telefon do twoich głośników wykorzystując jedną wtyczkę jack (tą od przednich głośników) a pozostałem pozostaw w spokoju.