Zewnętrzna karta dźwiękowa dla głośników 5.1

(Łuki888) #1

Witam, poszukuję zewnętrznej karty dźwiękowej dla moich głośników creative 5.1 Wszystkie, które znalazłem w internecie są podpinane do komputera/laptopa, który nie ma odpowiedniej karty dźwiękowej. Jednak ja mam w komputerze odpowiednią kartę dźwiękową, a zależy mi na podłączeniu telefonu do zestawu tak, aby działały wszystkie głośniki, bez konieczności łączenia jej z komputerem. Z jednej strony wejście na dźwięk z tel, a z drugiej wyjście na 3 kable dla głośników 5.1 Nie chcę się bawić w żadne przejściówki, adaptery stereo, ponieważ podobno pogarsza to jakość dźwięku, pozdrawiam

(hindus) #2

Czyli (w uproszczeniu) chcesz wziąć dźwięk cyfrowy (plik mp3) z telefonu, zamienić go na sygnał analogowy (wyjście słuchawkowe), przekonwertować go znowu na sygnał cyfrowy (karta dźwiękowa w komputerze) po czym zamienić znowu na analogowy (wyjście 5.1) do głośników? :smiley:

No nie, faktycznie to nie pogorszy jakości :wink:

A karta dźwiękowa, czy jak ją nazwałeś, działająca bez komputera, to właśnie taki adapter/konwerter stereo do 5.1 :slight_smile: I działa to analogowo, bez żadnych konwersji, więc jeśli będzie wysokiej jakości, to da najlepszy rezultat.

(scripter1) #3

Nie istnieje coś takiego co by pasowało do twoich wymagań ani nawet nie ma sensu kombinować.

Z telefonu i tak wychodzi ci dźwięk stereo (czyli 2.0) i nie da się go przerobić do 5.1 bez strat jakości.

Można oczywiście zmostkować przednie i tylne głośniki zwykłym rozdzielaczem aby grały razem ale po 1) nadal będzie to tylko dźwięk stereo a po 2) spadnie ci głośność bo telefon będzie musiał wysyłać dźwięk do dwukrotnie większej ilości głośników.

Tak czy inaczej nie ma sensu się z tym bawić, podłącz po prostu telefon do twoich głośników wykorzystując jedną wtyczkę jack (tą od przednich głośników) a pozostałem pozostaw w spokoju.