Zewnętrzna karta dźwiękowa do ~300 zł

Witam.

Proszę o polecenie jakiejś dobrej w tym przedziale cenowym ( ~300 zł) zewnętrznej karty dźwiękowej. Musi być zewnętrzna ze względu na możliwości sprzętowe (brak miejsca w paczce).

Używana będzie w 99% do muzyki , gry rzadko.

Najważniejszym moim wymogiem jest odsłuch na żywo w czasie rzeczywistym wejścia liniowego.

Dla przykładu: wpinam instrument w wejście liniowe , chcę na nim grać i słyszeć w słuchawkach bez opóźnień.

Pozdrawiam

Hej,

Jeśli zależy Ci na dźwięku 5.1, to dobrym wyborem będzie Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. Jeśli niekoniecznie, to bardziej profesjonalną kartą będzie Sound Blaster X-Fi HD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy ta karta X-FI HD na pewno ma opcję, o której pisałem? Odsłuch wejścia liniowego bez opóźnienia ?

Hej,

Generalnie w każdej karcie Creative jest taka opcja. Od dawna używam rozwiązań tego producenta i od karty Sound Blaster 5.1 Live zawsze dostępna była opcja odsłuchu na żywo tego, co jest kierowane do karty przez złącze mikrofonowe bądź liniowe. Zresztą wszystko, co w tej kwestii, wynika przede wszystkim z budowy sterowników. A dorzucając do tego fakt, że X-Fi HD jest rozwiązaniem już bardziej profesjonalnym, śmiem twierdzić, że nie może być inaczej - w karcie Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro na pewno to działa, bo sam posiadam dokładnie taką kartę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy mógłbyś sprawdzić dla mnie czy jest jakieś zauważalne opóźnienie? Podczas gry na instrumencie i odsłuchu w słuchawkach musi być ono na tyle małe żeby nie przeszkadzało w płynnym graniu. Miałem owego czasu którąś z SB-ów ale po wciśnięciu opcji “nasłuch” opóźnienie było ok. 1 s co uniemożliwiało granie.

Z góry dzięki za pomoc !

Hej,

W przypadku zarówno karty Sound Blaster Live 24-bit External, jak i Sound Blaster Xi-Fi Pro 5.1 opóźnienia są niezauważalne, czyli poniżej kilku ms. Dotyczy to zarówno nagrywania poprzez Direct Sound, jak i poprzez sterowniki ASIO Creative’a, jak i innych dostawców. Sam przy użyciu tych kart zgrywam zespołowe nagrania i nigdy nie było problemu z opóźnieniami.

Wszystko zależy od tego, czego używasz do nagrywania - na przykład przy Audacity opcja odsłuchu też działa fatalnie, ale to akurat jest odsłuch programowy, a nie sprzętowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Interesuje mnie odsłuch tylko sprzętowy, często gram “na sucho” bez nagrywania. Interesuje mnie opcja, gdzie wchodzę w panel creativa i mam “przycisk” który aktywuje lub dezaktywuje dzięki czemu mam bezlatencyjny (w miarę możliwości) odsłuch lub go wyciszam :slight_smile: Ale z tego co piszesz dedukuję , że taka opcja jest, jeżeli się mylę - popraw mnie.

Hej,

Tak, cały czas mówię o odsłuchu sprzętowym. Nie jest to nawet przycisk, a kwestia włączenia odtwarzania sygnału rejestrowanego przez złącze liniowe. W przypadku karty Sound Blaster Xi-Fi Pro 5.1 na Widowsie XP wygląda to tak.

93090350003811984909_thumb.jpg

Na czerwono zaznaczona jest głośność złącza liniowego, a na żółto głośność jego odsłuchu.

Pozdrawiam,

Dimatheus