Zewnętrzna karta dźwiękowa do telefonu


(Ollo98) #1

Siema, chciałbym sobie zamówić jakąś kartę dźwiękową ale tak żeby można było jej używać z telefonem i z komputerem :slight_smile:

Upatrzyłem sobie taką http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-digitus-zewnetrzna-karta-dzwiekowa-7-1-na-usb-full-duplex-da-70800-a-da-70800-321694/

Do kompa wiem że na pewno podłącze, ale czy tak karta będzie o dużo gorsza od wewnętrznej Asus Xonar DG, albo zintegrowanej Realtek ALC892?

Czy podłącze tą kartę przez np. Micro USB do telefonu?

Od razu mówię że nie potrzebuję mega super jakości dźwięku ale po prostu lepszej niż daje telefon nie zintegrowana karta w komputerze, posiadam słuchawki Sony Creative Aurvana Live. (200zł)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:


(Cedar) #2

Zapomnij o takim rozwiązaniu.

Podstawowy problem - pomijając kwestię podłączenia (to też na 99% się nie uda) - skąd weźmiesz sterowniki i oprogramowanie dla tej karty działające na telefonie?


(Ollo98) #3

No rzeczywiście… ;/ A jest jakaś karta dźwiękowa pod telefon? Istnieją takie?


(Cedar) #4

Poszukaj ale małe szanse.  Najprościej podłączyć telefon do wzmacniacza lub nawet komputera np. z gniazda słuchawkowego i w ten sposób operować dźwiękiem odtwarzanym przez telefon.

 

Abyś mógł podłączyć jakiekolwiek urządzenie (oprócz “zwykłego” podłączania do komputera w celu przesyłania plików) USB w telefonie musi pracować w trybie Host USB OTG.

Poczytaj:

http://galaktyczny.pl/2013/02/20/host-usb-otg-funkcja-ktora-pozwali-zrobic-z-naszego-smartfonu-komputer-wideo/

http://blog.pclab.pl/mieszko/Pendrive.z.wtyczk%C4%85.mikro-USB.czyli.prawie.jak.alternatywa.dla.karty.mikro-SD,375

 


(Ollo98) #5

Raczej się tak nie da. ; / A mój telefon nie obsługuje Host USB OTG.

A w co lepiej zainwestować, we wzmacniacz czy kartę dźwiękową?