Zewnętrzna karta graficzna na usb (pytanie)


(adamp4) #1

Kumpel się mnie zapytał na tema który mnie zaciekawił dlatego się pytam ja.

Czy jest coś takiego jak zewnętrzna karta graficzna podłączana do komputera przez port USB 2.0, jeśli tak to jakie są parametry (jeśli można to z parametrami firmę i model tego sprzętu proszę).


jeśli pisałem w złej kategorii to przepraszam


(Michal Kolatek) #2

Nie ma kart na USB, jedynie do laptopów Asus oferował zewnętrzną pod ExpressCard:

http://www.frazpc.pl/artykuly/136231,AS ... iczna.html


(adamp4) #3

dobra a w takim razie zapytam się o http://allegro.pl/karta-graficzna-usb-d ... 23868.html co to może być?


(scripter1) #4

Teoretycznie coś takiego może działać bo złącze USB jest złączem uniwersalnym i można mi do kompa podpiąć w zasadzie wszystko, tylko kwestia doinstalowania odpowiednich sterowników.

Ale trudno powiedzieć jaką jakość obrazu da coś takiego i raczej nie spodziewałbym się aby złącze USB 2.0 zapewniło dostateczny transfer aby było to jakąkolwiek konkurencją dla układów graficznych wbudowanych w płytę główną (a już tym bardziej dla kart graficznych na PCI-E).

Ale wątpię aby windows, linux czy inny system miał w standardzie jakiekolwiek sterowniki na których byłby w stanie sam wyświetlić obraz przez coś takiego więc na czas instalacji sterów (zakładając że są stery pod twój system) będzie raczej konieczna inna karta graficzna żeby można było coś widzieć.

A tak swoją drogą istnieją nawet monitory podłączane do komputera bezpośrednio przez USB ale i tak wymagają one specjalnych sterowników.