Zewnętrzna karta muzyczna do laptopa ~180 zł

Witam.
Zastanawiam się nad zakupem karty muzycznej do laptopa. Najlepiej coś na USB, w cenie około 180 zł.

Po wstępnych poszukiwaniach znalazłem:

  1. CREATIVE Sound Blaster X G1 (około 150zł)
  2. Asus Xonar U3 (około 170zł)

Co w tym przypadku będzie lepszym wyborem ? Ewentualnie co innego w tym przedziale cenowym polecacie ? I ogólnie czy jest sens płacenia 200zł za zewnętrzną kartę muzyczną, czy lepiej pozostać przy tej zintegrowanej w laptopie ?

Ja dałem 250 za Audotriak Prodigy Cube Black i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim SNR jest dużo dużo lepsze, jak słuchasz jakiejś sieczki albo radia internetowego to nie ma dużego znaczenia, ale mam parę ulubionych albumów w formacie FLAC i np. przy wyższych poziomach głośności karta zintegrowana szumiała, na zewnętrznej jest błoga cisza. Drugi plus zewnętrznej (przynajmniej u mnie) to możliwość regulacji głośności pokrętłem, niektóre gry nie wspierają jej regulacji przez [FN]+[F2] czy jakikolwiek inny klawisz masz zmapowany jako funkcyjny do głośności.

BTW na czym słuchasz? Jakie słuchawki?

Do komputera używam Koss Porta Pro.

Czyli 60-ohmów - niemało.
Natomiast najważniejsze pytanie - czy jakość dźwięku na integrze Ci przeszkadza, czy jesteś zadowolony? Bo ostateczna decyzja czy warto wydać pieniądze na kartę należy do Ciebie. Mi przeszkadzał szum.

Jakość dźwięku na karcie zintegrowanej mi nie przeszkadza. Głównie używam do słuchania muzyki, oglądania filmów youtube/netflix, podcasty, telekonferencje. W gry nie gram.

No to skoro Ci nie przeszkadza to nie ma co wydawać niepotrzebnie kasy moim zdaniem :slight_smile: tym bardziej, że tania dźwiękowa będzie niezauważalnie lepsza od zintegrowanej.

Dzięki za pomoc. Jeśli nie będzie dużej różnicy to chyba faktycznie nie ma sensu inwestować prawie 200zł w kartę zewnętrzną. Może lepiej tą kasę w zainwestować z mikrofon :slight_smile:

Bardzo dobre słuchawki , niech wygląd nikogo nie zwiedzie :wink:
Szum Blastery omijaj z daleka jeśli chcesz słuchać muzyki w wysokiej jakości.
Zainteresuj się kartami (usb DAC) od Fiio , dobry stosunek jakość/cena .

Też używam KPP z kartą DacMagic XS i jest bardzo dobrze, żadna integra nie ma startu. Ciągnie nawet 300 omowe słuchawki, ma regulację głośności w domenie analogowej i od pyty mocy.
Generalnie polecam do KPP tylko cena pewnie wyższa niż 200. Ja lata temu dałem 500-600 a jak teraz da się kupić za 300 to jest ‘best buy’ :wink:

o, pardon , nie doczytałem :wink:
Wydaj 200 na browara .