Zewnętrzna karta sieciowa

Hej,
mam obecnie jakąś budżetową zewnętrzną kartę tp linka podpiętą do stacjonarki i jest tragiczna. W domu jest z 6 urządzeń podpiętych do wifi i tylko mój pc ma problem z netem.
Chciałbym kupić coś porządniejszego na usb, ale tym razem z kablem, żebym mógł postawić kartę na biurku a nie pod nim. Co myślicie o którymś z tych rozwiązań. Im taniej tym lepiej :slight_smile:


Gdzie masz router?

mam router ale nie mogę przeciągnąć kabla z routera do stacjonarki, więc muszę pójść w dobrą kartę wifi.

Osobiście używam TP-LINK TL-WN822N , warunki trudne, bo piwnica, gruby strop i sporo zbrojenia. Daje radę bez problemów.

O, wygląda fajnie (i niedrogo). Internet mam 50mb, więc chyba spokojnie wystarczy.

Lub wewnętrzną + anteny z podstawką magnetyczna z allegro, ale najlepiej pociągnąć zawsze przewodem :wink:

Ale jeśli autor ma problemy z jakością sygnału, to zintegrowana karta totalnie się nie sprawdzi. Szczerze mówiąc długo wierzyłem w to, że zintegrowane karty wifi są lepsze niż na USB. I okazywało się, że nawet jakieś wypasione karty PCI z zewnętrzną anteną mają gorszy sygnał niż chińskie WiFi na USB wielkości pendrive’a, bez żadnej anteny.

1 polubienie