Zewnętrzna karta telewizyjna. Jaką wybrać?

Cześć Wszystkim

Szukam dobrej niedrogiej karty TV zewnętrznej. Kwota na razie 150 zł. Myślałem nad tą;

http://allegro.pl/nowy-multimedialny-tu … 77908.html

Będzie dobra? A może jakaś inna? I jeszcze jedno pytanko. Czy za odbiór Np. płatnych programów się płaci? Jak to w ogóle jest? Przyznam się szczerze, że nigdy się tym nie interesowałem. Teraz mnie przypiliło gdyż mam zamiar za pomocą tej karty podłączyć kamerę cyfrową DV, ale przy okazji i oglądnąć telewizję w dość dobrym obrazie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Hej

Wszystko zależy od rodzaju telewizji jaką posiadasz. Te najpopularniejsze to kablówka, naziemna analogowa, satelitarna. Za pomocą urządzenia które podałeś można prawie i na pewno (bo sprzedawca dość niejasno pisze!) odbierać telewizję jedynie analogową (a nie cyfrową, satelitarną, jak opisuje). Oznacza to, że urządzenie możesz podłączyć do kablówki lub do anteny naziemnej. Za kablówkę płacisz (bo podłączasz się do osiedlowej/miejskiej kablówki), za telewizję analogową naziemną - nie (prócz podatków), za satelitarną można płacić lub nie (płatna to cyfra+ , polsat cyfrowy, telewizja n; bezpłatna - posiadasz dużo kanałów niekodowanych, mało popularnych i praktycznie samych zagranicznych [prócz bodajże TVN]). Telewizja analogowa naziemna jest powoli wypierana w naszym kraju przez naziemną cyfrową, ale ta natomiast jest jeszcze niedostępna.

Dla jakich celów Ci takie urządzenie? Podłączyć kamerę DV mozna za pomocą innych portów w komputerze (np. FireWire), a jeśli chciałbyś oglądać telewizję “wszędzie” to prócz wyperanej naziemnej analogowej nic Ci nie zostanie z tym urządzeniem. Na Twoim miejscu bym go nie kupował, ew. tylko wtedy, gdybym nie miał telewizora w domu, a miałbym kablówkę.

Pozdrawiam.

Już wybrałem. Nie było odzewu w temacie to po prostu zawróciłem cztery litery znajomemu i jakoś doszliśmy do konsensusu.

Wybór padł na http://allegro.pl/tuner-tv-lifeview-usb … 52686.html

Jestem zadowolony. Zero jakichkolwiek problemów. Obraz rewelacja, oprogramowanie działa sprawnie i szybko.