Zewnętrzna kieszeń do dysku SSD

Mam dysk SSD na SATA. Polećcie jakąś dobrą kieszeń z usb-c, z dołączonym kablem usb-c po obu stronach. Zależy mi na niezawodności i jakości wykonania, nie zależy mi na niskiej cenie. Z góry bardzo dziękuje.

Edit
Fajnie, gdyby były to polecenia kieszeni, które sami macie/używacie.

NIe ma usb-c.

Ja praktycznie nie mam w domu urządzeń z USB-A.

Kabelek USB TYP-C - MICROUSB 3.0 np.

I kieszeń NATEC RHINO GO w dowolnym kolorze.

Działa poprawnie z Apple, działa poprawnie z PC, działa poprawnie z Androidem. Nie znika w trakcie kopiowania, nie pojawiają się błędy transferu, powodujące zamrażanie czy spowalnianie kopiowania. Niska awaryjność. Schludne wykonanie.
Kieszeń jest dosyć szeroka, jeśli dysk jest bardzo cienki, polecam włożyć do środka instrukcje obsługi obok.

Mam też dwie kieszenie z USB-C wbudowanym w środek, jedna czarna, otwierana jak most zwodzony, druga przeźroczysta. Pierwsza ma problemy z transferem i często tnie, np. wchodzimy do katalogu i zamrożenie na 2 minuty. Druga znika czasami. Ale nie pamiętam producentów tego badziewia, bo leżą i nie korzystam.

Może ktoś ma inne modele, i się wypowie. Ja te Natecki zamawiam tak jakieś 30 sztuk miesięcznie, z uwagi na niską awaryjność i sporą kompatybilność z wszystkim na rynku.

1 polubienie

Masz tą kieszeń którą polecasz? Bo widzę, że plastikowa, więc ciekawe jak odprowadzanie ciepła, no i kabelek cienki na stałe zamontowany.

Tak, mam. Najlepsza kieszeń z tych, z którymi do tej pory miałem do czynienia. Trzymam w niej dysk Seagate ST2000LM003 (2,5" 9,5mm). Faktycznie jest cała plastikowa ale nie ma problemu z przegrzewaniem się tego dysku. Kabelek nie jest ani cienki, ani gruby. W zasadzie jedyna wada jaką do tej pory zauważyłem jest taka, że nie da się do niej wsadzić tych nowych dysków Seagate 4TB, które mają grubość 15mm.

CrystalDiskMark_20221204081052

HDTune_Benchmark_TO_External_USB_3.0

Ja kiedyś bawiłem się taką obudową (nie moja), ale po podpięciu dysku działała bezproblemowo, właśnie na USB-C — USB-C.

A wsadzałeś może dysk SSD? Sporo obudów ma tak, że jak transfer jest w okolicy 500, to dostaje po chwili zadyszki, potem rusza kopiowanie dalej i tak kilka razy.
Dlatego zawsze jak mam jakąś nową to sprawdzam jak z transferem. Na dyskach HDD tego nie widać, bo za wolne i bufor się nie przepełnia.

Nie. Będzie okazja to wsadzę i sprawdzę.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wstępnie rozważam tego Nateca. Poczekam jeszcze pare dni - może ktoś jeszcze coś poleci.
Na początku próbowałem znaleźć coś tzw. renomowanych producentów, typu Samsung, WD czy Sandisk, ale zamiast tego jest pełno tych wszystkich Ugreenów, Sabrentów, itp. i trudno powiedzieć, co jest dobre.

Byłbym wdzięczny, zawsze jestem ciekawy jak sobie radzą różne kieszonki, a kupować wszystkich nie bardzo mi się opłaca. :wink:

Oni nie robią sami kieszonek, tylko zamawiają u innych. W kieszonkach dobry jest producent badziewnych dysków Silicon Power, ale to dotyczy kieszonek m2. Chieftec produkuje niezłe kieszonki, ale drogie i w sumie niewiele zyskujemy. Istotny jest rodzaj zastosowanego mostka i jakość wlutowanych złącz. NATEC ma z takich tanich produktów niezłą jakość.

1 polubienie

Zamówione, dzięki :+1:

Po zamontowaniu w niej dysku SSD sprawdź czy kontroler obsługuje TRIM. Możesz do tego użyć małego narzędzia trimcheck. Tutaj krótki opis jak używać.

@wasabi1084 Obsługuje TRIM?


Zrzut ekranu_20221205_152323

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.