Zewnętrzna nagrywarka DVD z HDD

Nie wiem czy piszę we właściwym dziale, ale potrzebuję zewnętrzną nagrywarkę DVD, taką do telewizora (nie do PC).
Zależy mi głównie by miała:

  1. Dysk twardy, tzn. nagrywam, jakiś podstawowy montaż i dopiero wypalam.
    (mile widziana możliwość wgrania na pendrive)
  2. Możliwość nagrywania z TV (wiadomo że chodzi o obecną cyfrową/satelitarną) oraz planowanie nagrania.
  3. Zapis HD w h264 w MP4 lub MKV, mile widziany także XVID
  4. Wejście Eurozłącze do podłączenia magnetowidu (bo mam kilka starych kaset które chcę przegrać). Próbowałem kiedyś grabberem USB ,ale jakość była tragiczna.
  5. Ewentualna możliwość zgrania z płyty lub z drugiego odtwarzacza DVD.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś konkretne modele na które polować? Najlepiej takie w miarę tanie albo trochę starsze, ale dobre.

P.S. Zaznaczam że w przypadku nagrywania z TV to nie mam zamiaru przyczyniać się do piractwa tylko po prostu nagrać program i w dowolnym czasie go obejrzeć na laptopie.

Nagrywanie TV nie ma nic wspólnego z piractwem.

Dysk twardy, tzn. nagrywam, jakiś podstawowy montaż i dopiero wypalam.
(mile widziana możliwość wgrania na pendrive)

Jeżeli zamierzasz montować materiały (czyli zapewne wycinać reklamowy spam), to może lepszym pomysłem byłaby karta DVB-T/DVB-S do PC. Nagrany materiał łatwo obrobić w popularnych programach do montażu wideo.

Znaczy o montażu to wspomniałem bo coś czytałem że niektóre nagrywarki mają taką funkcję i myślałem żeby to tylko w ostateczności używać. Ale bez tego montażu to chyba mogę się obyć. Karty do PC mogłyby być fajne, ale nie wiem czy umiałbym sam wmontować i na razie mam straszny bałagan na dysku :slight_smile:
Więc wolałbym już zostać przy tych nagrywarkach. I właściwie chodzi mi też o to przegrywanie VHS, bo znajomi też mają parę kaset, a ja mam w szafie górę czystych płyt i nie mam co z nimi zrobić :slight_smile:

EDIT: Szukałem trochę na alledrogo, tylko problem w tym że nie piszą w jakim formacie i kodeku zapisują. Rozumiem że na bezstratny zapis to nie mam co liczyć, ale tak jak napisałem żeby to było mp4/mkv a nie mpeg1/2 czy xvid/divx (chyba że obsługuje kilka formatów). I żeby w miarę wysokie bitrate było.

Miałem kiedyś stacjonarną nagrywarkę DVD z dyskiem twardym firmy Panasonic z tunerem analogowym. Oczywiście posiadała funkcje authoringu ale robienie czegoś takiego z pilota to #$^@#$%!!! Podobne urządzenia klasy FullHD w Polsce jest bardzo rzadko spotykane i sprowadzane są wyłącznie na indywidualnie zamówienie z prostej przyczyny - telewizje kablowe i satelitarne zabezpieczają sygnał cyfrowy i nagrywarka odmówi jego zapisu. Jedynie telewizja “napowietrzna” DVB-T/T2 jest niezabezpieczona. Cena takiego urządzenia zaczyna się od 2000 zł. Przykład :


Znacznie taniej wychodzi kupno karty przechwytującej (wew. PCIe bądź zew. BOX) i obróbka filmu na PC. Oczywiście pozostaje problem zdjęcia zabezpieczenia HDCP z sygnału telewizyjnego ale to też jest do zrobienia wystarczy poszukać w necie.