Zewnętrzne IP, porty i zakładanie serwerów

Witam

Mój problem jest następujący:

  • Rok temu założyli mi internet radiowy, wszystko było ok, tylko zaczeło mnie nie pokoić ponieważ, nie działały mi takie programy p2p więc zadzwoniłem do mojego dostawcy… a on powiedzial ze jest potrzebne zenwetrzne ip i dopiero po 3 miesiącach ma w planach uaktywnienie i dopisanie do wszystkich jego użytkownikow Out IP

Więc po tych trzech miesiącach podał mi, numer portu na którym jest przypisane zenwetrzne ip

A, wiemy wszyscy ze porgramy p2p mają opcje żeby wpisać własny port i żeby mieć dostęp do sieci edonkey,kad,torrent itd…

Ale przyszło mi na myśl że, kiedy teraz mam internet to mogę sobie zagrać multiplayer w NFS Hot Pursuit 2 ale niestety… serwerów własnych zakładac nie mogę… moge tylko dołączyć do cudzego serwera !

I tu jest problem… czy wogole jest jakaś możliwosć by można było przekierować posrty tak żebym i w grach miał to zenwętrzne ip ?

Pozdrawiam i licze na to że, ktoś mi pomoze :wink:

wątpię aby to było tak że dostawca podaje ci port i po wpisaniu go masz zewnętrzne ip. To chyba raczej chodzi o zablokowane porty, niektórzy dostawcy je blokują a twój porostu podał ci port który jest odblokowany. za zewnętrzne ip zazwyczaj dopłaca sie kilka zł do abonamentu (u mojego dostawcy 10zł) Jeśli się pomyliłem poprawcie mnie.

Może masz racje… chociaż jak odpalam mulka to wyświetla się że, mam Low ID czyli porty nie są chyba całkowicie odblokowane…

Ale czy jest opcja żeby to jakoś ominąć ? Żeby moj serwer widzieli inni gracze w sieci ?

jesli chodzi o gry to moglbys zainteresowac sie serwisem no-ip.com lub ewentualnie programem hamachi ktore pozwola Ci bez zewnetrznego adresu zakladac widoczny serwer pod nazwa domenowa

Bo eMule potrzebuje odblokowanych 2 portów jeden TPC drugi UDP.

Przy zakładaniu serwera musisz podać ten port który masz odblokowany.

No właśnie w tym problem że, nigdzie w grach nie ma miejsca żeby wpisac odblokowany port …

Gram we Wolfensteina ET i nic nie ma

Gram we Need For Speed Hot Pursuit 2 i Carbona i też nigdzie nie ma

Gram w Kozaków Powrót na wojne i także nic nie ma :cry: