Zewnętrzne ip + router = serwer do cs

Witam chciałbym założyć serwer do cs 1.6 porty mam odblokowane ale gdy stawiam nikt nie może wejść… Mam router asus rt-n12+ bardzo dużo tam opcji i nie wiem co mam wyłączyć a co włączyć żeby serwer działał ? Ps mój internet to kablowy dostawca mówił , że każdy ma zewnętrzne ip. Czytałem na innych forach , że trzeba zmienić coś w dmz  i dhcp żeby był statyczny adres ip

W dmz musisz wpisać adres ip komputera. W dhcp przydziel ten sam adres ip do karty sieciowej.

Nie prawda, DMZ ma niewiele wspólnego ze stawianiem serwera. Jest to raczej sposób łopatologiczny dla idiotów którzy nie potrafią poprawnie przekierować portów. A w praktyce służy do czegoś zupełnie innego.

  1. Ustawiasz (rezerwujesz) w DHCP na stałe jeden wewnętrzny adres IP i przypisujesz go do adresu MAC karty sieciowej na której uruchamiasz serwer.

  2. Przekierowujesz porty na których ma pracować serwer - domyślne 27015 na adres IP który ustawiłeś dla serwera w DHCP. Przekieruj porty TCP i UDP w obu przypadkach te same porty.

  3. Uruchamiasz serwer i podajesz swój adres IP zewnętrzny osobą spoza Twojej sieci lokalnej i dodajesz do niego ustawiony port. Adres IP zewnętrzny sprawdzisz w panelu routera lub na stronach typu moje-ip. Ty natomiast znajdziesz serwer w zakładce LAN.

Małe info, jeśli uruchamiasz serwer i grę na tym samym komputerze, serwer nie może pracować na standardowym porcie bo nie uruchomi CI się później gra. Chyba że serwer stawiasz na “new game”.

Używam serwer ftp jak i www (po to by wejść na ftp) i w moim routerze dmz rozwiązał problem bez konieczności przekierowywania portów.

Czytałem sobie informacje na stronie mojego dostawcy internetu i tam pisało , że W *** klient otrzymuje dynamiczny adres IP. Czy dlatego nie mogę założyć serwera ?

Zmienia to tyle że co jakiś czas zmienia się adres.

@Fizyda zrobiłem wszystko tak jak mówisz i nic.

O dobra działa wielkie dzięki :smiley: !

DMZ w routerach domowych to NAT 1:1 i nie ma nic wspólneto z prawdziwym DMZ. Tak samo jak nazywanie routerów ethernet routerami DSL. Tak poza tym nie wiem po co się tak emocjonujesz i proponuję nie nazywać tutaj kogokolwiek idiotą. Użytkownicy urządzeń sieciowych to nie tylko i wyłącznie informatycy.

Prawdopodobnie serwer FTP działa w trybie pasywny, musiałbyś mieć router, który śledzi porty. Przełącz FTP w tryb aktywny i nie powinno być problemów z FTP. To tak przy okazji.