Zewnętrzne ip + router = serwer do cs

(Duckduck22) #1

Witam chciałbym założyć serwer do cs 1.6 porty mam odblokowane ale gdy stawiam nikt nie może wejść... Mam router asus rt-n12+ bardzo dużo tam opcji i nie wiem co mam wyłączyć a co włączyć żeby serwer działał ? Ps mój internet to kablowy dostawca mówił , że każdy ma zewnętrzne ip. Czytałem na innych forach , że trzeba zmienić coś w dmz  i dhcp żeby był statyczny adres ip

(derek4499) #2

W dmz musisz wpisać adres ip komputera. W dhcp przydziel ten sam adres ip do karty sieciowej.

(Fizyda) #3

Nie prawda, DMZ ma niewiele wspólnego ze stawianiem serwera. Jest to raczej sposób łopatologiczny dla idiotów którzy nie potrafią poprawnie przekierować portów. A w praktyce służy do czegoś zupełnie innego.

1. Ustawiasz (rezerwujesz) w DHCP na stałe jeden wewnętrzny adres IP i przypisujesz go do adresu MAC karty sieciowej na której uruchamiasz serwer.

2. Przekierowujesz porty na których ma pracować serwer - domyślne 27015 na adres IP który ustawiłeś dla serwera w DHCP. Przekieruj porty TCP i UDP w obu przypadkach te same porty.

3. Uruchamiasz serwer i podajesz swój adres IP zewnętrzny osobą spoza Twojej sieci lokalnej i dodajesz do niego ustawiony port. Adres IP zewnętrzny sprawdzisz w panelu routera lub na stronach typu moje-ip. Ty natomiast znajdziesz serwer w zakładce LAN.

Małe info, jeśli uruchamiasz serwer i grę na tym samym komputerze, serwer nie może pracować na standardowym porcie bo nie uruchomi CI się później gra. Chyba że serwer stawiasz na “new game”.

(derek4499) #4

Używam serwer ftp jak i www (po to by wejść na ftp) i w moim routerze dmz rozwiązał problem bez konieczności przekierowywania portów.

(Duckduck22) #5

Czytałem sobie informacje na stronie mojego dostawcy internetu i tam pisało , że W *** klient otrzymuje dynamiczny adres IP. Czy dlatego nie mogę założyć serwera ?

(Longhorn2009) #6

Zmienia to tyle że co jakiś czas zmienia się adres.

(Duckduck22) #7

@Fizyda zrobiłem wszystko tak jak mówisz i nic.

O dobra działa wielkie dzięki :smiley: !

(roobal) #8

DMZ w routerach domowych to NAT 1:1 i nie ma nic wspólneto z prawdziwym DMZ. Tak samo jak nazywanie routerów ethernet routerami DSL. Tak poza tym nie wiem po co się tak emocjonujesz i proponuję nie nazywać tutaj kogokolwiek idiotą. Użytkownicy urządzeń sieciowych to nie tylko i wyłącznie informatycy.

Prawdopodobnie serwer FTP działa w trybie pasywny, musiałbyś mieć router, który śledzi porty. Przełącz FTP w tryb aktywny i nie powinno być problemów z FTP. To tak przy okazji.