Zewnetrzne IP w neo przez router

(Paker) #1

Czy jest taka mozliwosc ze na jednym z 3 komputerow podlaczonych do routera bede mogl miez zewnetrzne ip??

(PaPuX) #2

Oczywiście każdy komputer ma to samo IP zewnętrzne.

(Paker) #3

watpie, przeciez jak sie lacze przez router to kompy maja wewnetrzne ip

na stronie routera adresy ip zaczynajasie od 192.168 wiec to sa wewnetrzne ip ale mam takie cos :

Assign the public IP address of a connection to a device

moze z tym trzeba kombinowac?

(Bolo92) #4

@PaPuX-owi chodziło najwyraźniej o to że będą widoczne z jednego adresu IP, a nie że będą miały porty przekierowane wszystkie trzy.

Oczywiście że się da.

Tylko że:

2 komputery nie mogą mieć przekierowanych tych samych portów w jednym czasie(reguły może i by mogły być, ale nie mogą być dwa komputery wtedy włączone i korzystać z tych portów).

Czyli np. komputer

192.168.0.2-port 20-21-TCP(do FTPa)

a 192.168.0.3 jakieś inne porty.

http://portforward.com/routers.htm

Znajdź tam swój model routera i usługę jakąś chcesz przekierować i będziesz miał instrukcję.

Może się tak zdarzyć że modelu nie będzie to postaraj się najbardziej zbliżony nr. innego routera do którego jest konf.

Lub nie będzie tej usługi ;p To byle jaka usługa tylko porty odpowienio zmieniasz na swoje.

(PaPuX) #5

Jasne że chodzi o porty każdy komp może mieć wyjście na świat pod warunkiem że dostawca świadczy stałe IP i nie ważne czy idzie to przez router bo podsieci nie mają tu znaczenia i tak na zewnątrz jesteś widziany na zewnętrznym.

(Paker) #6

mam neosdtrade, czyli da sie czy nie bo nie za bardzo rozumiem

(PaPuX) #7

Przecież cały czas masz zewnętrzne IP na wszystkich kompach podłączanych pod router tylko ty widzisz wewnętrzne.

Lepiej napisz do czego potrzebujesz takie IP wtedy znajdziemy bardziej przystępne rozwiązanie

(Bolo92) #8

TAK, Tobie chodzi tylko o porty i to jeszcze na jednym komputerze.

Jak napisałem znajdź na tamtej stronce swój router i ustaw odpowiednio do Twoich celów, jakie tam porty chcesz przekierować.

(Paker) #9

potrzebne nie koniecznie, ale wolalbym miec na jednym kompie zewnetrzne ip, do laczenia sie przez siec bezposrednio przez IP a nie np przez programy 9hamachi). Ogolnie mi to do gier potrzebne przez siec. Kliknalem na modem moj (Speedtouch 516) i co dalej??

(Bolo92) #10

http://portforward.com/english/routers/ ... ywhere.htm

Protocol:TCP

Inside Adress(musisz być na tym komputerze do którego chcesz porty zrobić, Start>uruchom>cmd>ipconfig /all i patrzysz na adres IP

Inside Adress:wpisujesz tutaj to IP które CI tam wyświetliło.

Inside Port:

Outside port:

Porty to zależnie już od tego jaki program/gra którego wymaga, niestety u Ciebie nie da rady zakresu wstawić a wszystkich portów jest 65535.

Więc jak CI będzie potrzebne to wybierasz TCP bądź UDP, adress IP komputera, i port.