Zewnetrzne IP w neo przez router

Czy jest taka mozliwosc ze na jednym z 3 komputerow podlaczonych do routera bede mogl miez zewnetrzne ip??

Oczywiście każdy komputer ma to samo IP zewnętrzne.

watpie, przeciez jak sie lacze przez router to kompy maja wewnetrzne ip

na stronie routera adresy ip zaczynajasie od 192.168 wiec to sa wewnetrzne ip ale mam takie cos :

Assign the public IP address of a connection to a device

moze z tym trzeba kombinowac?

@PaPuX-owi chodziło najwyraźniej o to że będą widoczne z jednego adresu IP, a nie że będą miały porty przekierowane wszystkie trzy.

Oczywiście że się da.

Tylko że:

2 komputery nie mogą mieć przekierowanych tych samych portów w jednym czasie(reguły może i by mogły być, ale nie mogą być dwa komputery wtedy włączone i korzystać z tych portów).

Czyli np. komputer

192.168.0.2-port 20-21-TCP(do FTPa)

a 192.168.0.3 jakieś inne porty.

http://portforward.com/routers.htm

Znajdź tam swój model routera i usługę jakąś chcesz przekierować i będziesz miał instrukcję.

Może się tak zdarzyć że modelu nie będzie to postaraj się najbardziej zbliżony nr. innego routera do którego jest konf.

Lub nie będzie tej usługi ;p To byle jaka usługa tylko porty odpowienio zmieniasz na swoje.

Jasne że chodzi o porty każdy komp może mieć wyjście na świat pod warunkiem że dostawca świadczy stałe IP i nie ważne czy idzie to przez router bo podsieci nie mają tu znaczenia i tak na zewnątrz jesteś widziany na zewnętrznym.

mam neosdtrade, czyli da sie czy nie bo nie za bardzo rozumiem

Przecież cały czas masz zewnętrzne IP na wszystkich kompach podłączanych pod router tylko ty widzisz wewnętrzne.

Lepiej napisz do czego potrzebujesz takie IP wtedy znajdziemy bardziej przystępne rozwiązanie

TAK, Tobie chodzi tylko o porty i to jeszcze na jednym komputerze.

Jak napisałem znajdź na tamtej stronce swój router i ustaw odpowiednio do Twoich celów, jakie tam porty chcesz przekierować.

potrzebne nie koniecznie, ale wolalbym miec na jednym kompie zewnetrzne ip, do laczenia sie przez siec bezposrednio przez IP a nie np przez programy 9hamachi). Ogolnie mi to do gier potrzebne przez siec. Kliknalem na modem moj (Speedtouch 516) i co dalej??

http://portforward.com/english/routers/ … ywhere.htm

Protocol:TCP

Inside Adress(musisz być na tym komputerze do którego chcesz porty zrobić, Start>uruchom>cmd>ipconfig /all i patrzysz na adres IP

Inside Adress:wpisujesz tutaj to IP które CI tam wyświetliło.

Inside Port:

Outside port:

Porty to zależnie już od tego jaki program/gra którego wymaga, niestety u Ciebie nie da rady zakresu wstawić a wszystkich portów jest 65535.

Więc jak CI będzie potrzebne to wybierasz TCP bądź UDP, adress IP komputera, i port.