Zewnetrzne ip

(Balon) #1

Chciałem ostatnio założyć server online do pewnej gry... Jednak posiadam domowy router żeby dzielić Neostrade z rodzicami i przekierowałem porty i nic... Czy posiadając router moje ip jest wewnętrzne ? Jeśli tak to w jaki sposób zdobyć zewnętrzne ? Jeśli nie to dlaczego nie moge postawić jakiegokolwiek servera do jakiejkolwiek gry online posiadajac router ? Kumpel nie ma routera i wszystko elegancko może stawiać :confused:

P.S. Wydaje mi się że mam wewnętrzne bo np moja matka, lub ojciec mają takie same ip swoich łaptopów jak ja ip swojego komputera....

(Sstefann) #2

Wszystko zależy od oprogramowania routera. Powinien mieć możliwość przekierowaywania portów , jednak jeśli jest to prymitywne urządzenie może nie działać. Nie jest to jedyny problem. Sprawdz czy masz dynamiczne czy też statyczne IP. Jeśli statyczne nia ma problemu - ale mało prawdopodobne, wtedy musisz skorzystać z usług http://www.no-ip.com/.

(Balon) #3

Moj router to PLANET ADE-4000... A czy zastosowanie no-ip.com da mi mozliwosc korzystania z urokow zewnetrznego ip ?

(L337 Crew) #4

samo to napewno nie !!

No-IP to aplikacja, którą instalujesz u siebie na kompie, zakładasz sobie na ich stronie konto, (oczywiście za free) wybierasz sobie jakąś nazwę zamiast IP (hosta - np. prezydent@no-ip.com :stuck_out_tongue: - chociaż nie jestem pewien czy nie inaczej to wygląda), programik siedzi sobie w tray'u i przy każdej zmianie IP aktualizuje dane, przez co cały czas korzystasz z wcześniej ustalonej nazwy.

(Balon) #5

nie no to ja akurat wiem... ale chodzi mi o to ze chcialbym poznac sposob zdobycia zewnetrznego numeru ip...

(Krzysiek21) #6

w Planet ADE 4000 mozna na spokojnie przekierować porty za pomocą DMZ.

http://www.portforward.com <<--- opisy do wiekszosci routerów ,krok po kroku jak to zrobić.

(Balon) #7

no ja chcialem przekierowac porty do gry star wars jedi academy i sforwardowalem porty tak jak do jedi outcast bo podobno tak samo sie to robi jednak nadal nie dziala i server nie jest widoczny z internetu... no i znalazlem strone na ktorej jest napisane tak

i to oznacza ze jakie porty maja byc public a jakie private ? bo juz sie pogubilem...