Zewnetrzne ip

Chciałem ostatnio założyć server online do pewnej gry… Jednak posiadam domowy router żeby dzielić Neostrade z rodzicami i przekierowałem porty i nic… Czy posiadając router moje ip jest wewnętrzne ? Jeśli tak to w jaki sposób zdobyć zewnętrzne ? Jeśli nie to dlaczego nie moge postawić jakiegokolwiek servera do jakiejkolwiek gry online posiadajac router ? Kumpel nie ma routera i wszystko elegancko może stawiać :confused:

P.S. Wydaje mi się że mam wewnętrzne bo np moja matka, lub ojciec mają takie same ip swoich łaptopów jak ja ip swojego komputera…

Wszystko zależy od oprogramowania routera. Powinien mieć możliwość przekierowaywania portów , jednak jeśli jest to prymitywne urządzenie może nie działać. Nie jest to jedyny problem. Sprawdz czy masz dynamiczne czy też statyczne IP. Jeśli statyczne nia ma problemu - ale mało prawdopodobne, wtedy musisz skorzystać z usług http://www.no-ip.com/.

Moj router to PLANET ADE-4000… A czy zastosowanie no-ip.com da mi mozliwosc korzystania z urokow zewnetrznego ip ?

samo to napewno nie !!

No-IP to aplikacja, którą instalujesz u siebie na kompie, zakładasz sobie na ich stronie konto, (oczywiście za free) wybierasz sobie jakąś nazwę zamiast IP (hosta - np. prezydent@no-ip.com :stuck_out_tongue: - chociaż nie jestem pewien czy nie inaczej to wygląda), programik siedzi sobie w tray’u i przy każdej zmianie IP aktualizuje dane, przez co cały czas korzystasz z wcześniej ustalonej nazwy.

nie no to ja akurat wiem… ale chodzi mi o to ze chcialbym poznac sposob zdobycia zewnetrznego numeru ip…

w Planet ADE 4000 mozna na spokojnie przekierować porty za pomocą DMZ.

http://www.portforward.com <<— opisy do wiekszosci routerów ,krok po kroku jak to zrobić.

no ja chcialem przekierowac porty do gry star wars jedi academy i sforwardowalem porty tak jak do jedi outcast bo podobno tak samo sie to robi jednak nadal nie dziala i server nie jest widoczny z internetu… no i znalazlem strone na ktorej jest napisane tak

i to oznacza ze jakie porty maja byc public a jakie private ? bo juz sie pogubilem…