Zewnętrzne IP?

mam pytanie mam internet bezprzewodowy to znaczy Satelitarny i od marca wprowadzają mi coś takiego

OD DNIA 1.III.2006 WPROWADZONA ZOSTANIE PILOTAŻOWO FUNKCJA "FORWARDU PORTU" (inaczej - przekierowanie portu lub NAT).

Funkcjonalność ta umożliwia dostęp do usługi sieciowej na komputerze Klienta bezpośrednio z Internetu (np. użytkownik może stworzyć sobie samemu serwer ftp na własnym komputerze dla dostępu do niego z Internetu podczas nieobecności w domu, skonfigurować program P2P - niektóre z nich umożliwiają szybszy dostęp do plików w sieci P2P po takiej konfiguracji, udostępnić swój pulpit w celu dostępu do komputera z Internetu podczas nieobecności w domu itp).


Okres pilotażowy wdrożenia usługi obejmuje cały marzec.

Szczegóły wkrótce.

czy to znaczy ze bede miał zewnętrzne IP??

Nie koniecznie… :roll:

Oznaczać to tylko, że będzie taka możliwość - narazie w wersji pilotażowej.

-czyli, że będziesz się mógł zwrócić do admina o przeforwardowanie portów :wink:

aha czyli jak bede chcial to on mi zrobi? :wink:

No, niby tak… Może to jednak być usługa płatna :roll: -pamiętaj także, że w tej chwili to tylko “wersja pilotażowa” :slight_smile:

Pewnie będziesz miał stałe IP ale zawsze możesz to sam zrobić o ile dostawca wyrazi ci na to zgodę używając NO-IP

U mnie coś takiego wproawdzili, ale żeby mieć publika muszę wykupic abonament za rok z góry.